Koupě Harbingera byla zřejmě největší japonskou akvizicí v tomto století. Shadai Farm jej v srpnu 2010 získala jen pár týdnů poté, co rozdílem třídy deklasoval konkurenci v King George, které vyhrál o 11 délek před Cape Blanco a v době, kdy byl oficiálně nejlépe hodnoceným koněm planety.

al jaziKrev někdejšího napajedelského plemeníka a mnohonásobného šampióna českých plemeníků Rainbows for Lifa (Lyphard) se stále objevuje v rodokmenech stakes vítězů. Naposledy se tak stalo včera v Maisons-Laffitte, kde čtyřletá Al Jazi (Canford Cliffs) vyhrála Prix Servanne (L, 1200 m, 3+).

foal Merbela MM 2017Vítězka Svatováclavské ceny a jedna z nejúspěšnějších klisen českého chovu posledních let Merbela (Bully Pulpit) dnes přivedla na svět dalšího potomka - kobylku po Majestic Missile (Royal Applause), otci Mikeshe, běhajícího v barvách syndikátu, jehož dva členové jsou spolumajitelé Merbely.

Gr.1 vítěz a dvojnásobný Kůň roku České republiky Shamalgan (Footstepsinthesand), od letoška působící v chovu Hřebčína Střelice, má prvního vítěze. Jeho první a zatím jediný startovavší potomek, dvouletý Anima Rock, po pátém místě v debutu včera zvítězil na dráze v Angouleme.

Ve věku 23 let uhynul jeden z předních anglických plemeníků Cape Cross (Green Desert), otec šampióna, vítěze Epsom Derby a Arc Sea The Stars, dalšího vítěze Epsom Derby Golden Horna či skvělé Ouija Board, šampiónky, vítězky Epsom Oaks a matky hřebce Australia, kterému se též podařilo uspět v Derby v Epsomu.

RyanaSedminásobná vítězka na překážkách a mj. dvakrát druhá v Poplerově memoriálu Ryana (Tribal Instinct) ukončila přípravu na letošní dostihovou sezónu a po rozhodnutí majitele pana inženýra Sobotky odchází do chovu. Jejím prvním partnerem v chovu by měl být Gr.1-vítěz a třetí z francouzské Velké jarní ceny Shamalgan (Footstepsinthesand).

satsuki shoLetos tomu bude už 30 let co tehdy dvouletá Epitome, předtím úspěšná v Pocahontas Stakes, památným finišem chytila na cílové pásce Breeders’ Cup Juvenille Fillies dlouho vedoucí Jeanne Jones a o nos vyhrála, což jí později vyneslo i titul šampiónky dvouletých klisen.

Při porodu ve věku 16 let uhynula jedna z nejúspěšnějších matek v českém chovu bělka Line Islands (Linamix), zachránit se bohužel nepodařilo ani její hříbě po Alaska River. Vnučka vítězky Kentucky Derby Winning Colors, působící v chovu rodiny Fillů, se do análů českého turfu zapsala jako matka šampióna Line Honey.

Majestic missile 2016Celkem 19 svých klisen letos nechal či ještě nechá připustil majitel centra Darhorse společnost Acton s.r.o. Zatímco loni dostal největší příležitost Mikhail Glinka (Galileo), letos největší část mateřského stáda Darhorse připustí Zazou (Shamardal).

CastelliV sobotu se na novozélandském závodišti Awapuni odběhly Gr.3 Manawatu Breeders Stakes, v nichž obsadila třetí místo klisna Bella's Delight, dcera plemeníka Castelli (Galileo). Ten se tím stal již 15. synem Galilea, kterému se v chovu podařilo zplodit blacktype koně.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking