Joseph venecDva měsíce po svém triumfu v 97. Českém derby České podnikatelské pojišťovny se vrací do dostihového dění derby-vítěz Joseph. To samozřejmě byla příležitost zeptat se trenéra Pavla Tůmy, jak na tom ryzák před měřením sil s převážně staršími koňmi v sobotním hlavním mosteckém dostihu, 20. Velké letní ceně Ústeckého kraje, je. Zajímali jsme se u trenérů ale také o další tuzemské startující koně. Mezi nimi je i nováček na českých drahách Eskerkhan. Ten dosud startoval na ruských pískových drahách a je také účastníkem Ruského derby. V něm se neumístil, ale vyhrál pět dalších dostihů. V sobotu ho poprvé vyšle do dostihu trenér Arslangirej Šavujev.

NetoliceV dnešním hlavním dostihu u zámku Kratochvíle, Velké ceně Netolic, se po třech letech opět prosadil svěřenec trenéra Slabého Mauglí, kterého znovu vedl žokej Martin Liška. Jedenáctiletý hnědák dokonce dnes dominoval s větší převahou nad soupeři. 

3.kvalifikace dobehVítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick. 

NetoliceZítra se od 13:30 hod. uskuteční na netolickém závodišti sedm dostihů spolu s dalším doprovodným programem. Na úplný závěr mítinku se pak odběhne tradiční crosscountry Velká cena Netolic o 80.000 Kč. Dostih bude mít sice jen pětici koní na startu, ale jedná se o zkušené krosaře na čele se spolehlivým Tripolisem, Stefanem a také vítězem dostihu ze sezóny 2014 Mauglím.

Dnes ráno, ve věku 29 let, poklidně skonala jedna z nejvýraznějších postav českého překážkového sportu, trojnásobný vítěz Velké pardubické Peruán (Agadir). Odchovanec Státního statku Znojmo, v jehož barvách v úvodu své kariéry běhal, prožil svá nejlepší léta pod stájí Dr. Václava Bruny, trénovaný Lenkou Horákovou. Vítěz 4 rovinových a 16 překážkových dostihů dokázal vedle Pardubic uspět i v Cheltenhamu, kde v roce 1997 doběhl druhý ve Sporting Index Chase. 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking