Black CanyonChladnější počasí čekalo dnes na závodišti v Karlových Varech na návštěvníky dostihového dne evropské šlechty. S napětím byl očekáván výsledek první zkoušky adeptů Českého derby, Jarní ceny Fredricks & von der Horst na dvoukilometrové trati. Své kvality potvrdil vítěz z první chuchelské neděle Nagano Gold, který vybojoval s neporaženým Black Canyonem rovnocenný duel. Tempo diktující reprezentant DS Pegas Black Canyon nakonec o krátkou hlavu neprohrál ani potřetí za sebou a udělal první vážný krok na cestě k vrcholu sezóny. V sedle vítěze byl stálý jezdec žokej Petr Foret, který letos zvítězil počtvrté, stejně jako trenér Dalibor Török. Dvě vítězství si jako jediný z aktérů dnes dokázal připsat žokej Jan Verner. První vítězství v roli trenéra zaznamenal Dušan Andrés.

lysa memorialEPPrvní květnový den je již tradičně ve znamení dostihů v Lysé nad Labem. Na toto středočeské závodiště se tak mohou návštěvníci letos vypravit již podruhé (začátek je ve 14 hodin) a opět bude vrcholem mítinku překážkový dostih první kategorie. Prvomájovou steeplechase společnosti CONSEQ vybojuje osm kvalitních koní, kteří představují vyrovnanou společnost. Pět z osmi dostihových položek programu v Lysé tvoří rovinové dostihy a mezi nimi jsou velmi dobře obsazeny oba trojkové testy. V jednom z nich je chystán návrat vítězky Oaks Mary Yeats a také špičkového Honzika. Součástí zajímavého dostihového odpoledne jsou rovněž dva dostihy poníků a dostih neregistrovaných koní.

Torok Dalibor2Dalibor Török zažil včera v dostihovém sportu nový zážitek triumfem Monsieur Bachira ve steeplechase v Nancy.  Vítězství pro něho znamenalo nejen první trenérský úspěch na překážkách, ale také již druhé letošní vítězství na francouzské dráze. Požádali jsme ho proto o komentář ke včerejšímu dostihu a také zmíníme zástupce klasického ročníku DS Pegas, z nichž dva zahájili sezónu rovněž ve Francii.

karlovy vary 2Sobotní dopoledne a brzké odpoledne bude patřit závodišti v Karlových Varech, které vstupuje již tradičně do sezóny Dnem evropské šlechty, v jehož  rámci se od 10 hodin uskuteční sedm rovinových dostihů. Podrobnosti k dostihovému dni nám za pořadatele sdělil pan Ivan Janatka. Hlavním dostihem mítinku je měření tříletých koní Jarní cena Fredricks & von der Horst na trati 2000 metrů. Proti šesti již rozběhaným soupeřům nastupuje letos poprvé působivý vítěz Pražského zimního favorita Black Canyon, ke kterému nám řekl pár slov trenér Dalibor Török.

logo dostihovyspolekModerní závodiště, vyšší komfort pro návštěvníky i novinky v dostihovém provozu. Taková bude sezona 2017 na pardubickém dostihovém závodišti. Dostihový spolek a.s. do ní vstupuje s novou vizí a celou řadou nápadů. Zlepšovat chce nejen zázemí pro diváky, ale také servis pro dostihové stáje. Velkou novinkou pro ně je snížení startovného. 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking