ZockPro loňského šampióna dvouletých hřebců Zocka bude České derby již 10. startem kariéry. V tomto směru je společně s George Boolem nejzkušenějším koněm startovního pole. Pomůže mu zkušenost v boji o vavřínový věnec? 

chuchle2Celkem pět jedničkových dostihů a také první větší dostih pro dvouleté koně, Simsonovu cenu, nabídne nedělní dostihový galaprogram v pražském Conseq Parku. Vrcholu odpoledne, 97. Českému derby České podnikatelské pojišťovny, jsme věnovali hodně místa, ale za pozornost určitě stojí i další dostihy dne. Mítinku se také zúčastní šampioni Dally Hit, Mikesh a Touch of Genius. Zaznamenali jsme pro vás slova, která o nich včera zazněla na tiskové konferenci z úst jejich trenérů nebo majitelů. 

irwinNa startu letošního derby jsou tři koně, pro které bude derby premiérou na chuchelské dráze. Zatímco dosud jen ve Francii startujícího Stellar Speeda a v Irsku a na Slovensku běhajícího George Boole čeká v neděli i český debut, jeden ze dvou odchovanců českých chovatelů na startu - Irwin Forge, už jednou v ČR běhal - jako dvouletek ve Slušovicích. Po devíti měsících se vrací na české dráhy v nejtěžším testu své kariéry. 

sirsunTenhle kůň umí překvapit. Loni s eventuálkou 150:10 vyhrál EJC Lokotrans Gerschův memoriál, letos, s eventuálním kurzem 120:10, jistě ovládl druhý klasický dostih sezóny Velkou jarní cenu. Hřebec ze sprinterské linie to rozhodně nebude mít na trati 2400 metrů lehké, ale jak už dvakrát předvedl - tenhle kůň překvapit umí.

DominiqueKdyž v roce 2009 vydražil Chris Richner za 10 tisíc eur ve Francii ročního hřebce z klisny Dentelle, jistě netušil, že díky němu bude za pár let pozorně sledovat všechny další její potomky, hledat je na dražbách i nabízet chovateli privátní nákup. Vyplatilo se a v neděli bude mít Dominique možnost to ještě umocnit.     

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking