NetoliceZítra se od 13:30 hod. uskuteční na netolickém závodišti sedm dostihů spolu s dalším doprovodným programem. Na úplný závěr mítinku se pak odběhne tradiční crosscountry Velká cena Netolic o 80.000 Kč. Dostih bude mít sice jen pětici koní na startu, ale jedná se o zkušené krosaře na čele se spolehlivým Tripolisem, Stefanem a také vítězem dostihu ze sezóny 2014 Mauglím.

Crosscountry třetí kategorie na 4100 metrů, Velkou cenu Galopp News - Velkou cena Netolic, vybojuje pět koní, z nichž dva v minulosti již dostih absolvovali.  Svěřenec trenéra Slabého, jedenáctiletý Mauglí (Magnus) vyhrál crosscountry v sezóně 2014 a dva roky před tím v ní skončil druhý. Tento nejstarší účastník v poli letos měřil síly s nejlepší konkurencí. Na dotovaná místa v ní nestačil, ale v Prvomájové steeplechase skončil šestý a v prvním kvalifikačním dostihu na Velkou pardubickou sedmý. O čtyři roky mladší Marcus Aurelius (Stormy River) si vyzkoušel "Velkou netolickou" loni druhým místem za výborným tréninkovým kolegou Al Bustanem. Letos bělouš obsadil solidní čtvrté místo v Prvomájové steeplechase a třetí ve Švédské velké národní, kterou vyhrál s velikým náskokem právě Al Bustan.

Do pořadí hlavního netolického dostihu by měl výrazně promluvit Tripolis (Varadar). Čtyřnásobnému vítězi na překážkách se daří na menších drahách. Letos dokázal zavítězit v Brně a velmi dobrý výkon podal před pěti týdny v hlavní světlohorské jízdě, kde skončil po boji druhý za Quatikim. V sedle svěřence trenéra Nováka bude jeho stálý jezdec Jan Odložil.  Stefan (Ray of Light) střídá dobré výkony ze slabšími, resp. ne vždy se dostane do cíle dostihu, ale na provičních závodištích zpravidla dělá radost. V Netolicích zatím startoval jednou a dokázal tu vyhrát. Letos se Stefan vítězně prosadil v Letní brněnské steeplechase, kde třetí doběhl již zmíněný Tripolis. Nejméně se letos daří z účastníků Velké ceny Netolic Floridasovi (Security Risk). Kůň čekající na své první vítězství se letos ve třech startech neumístil, ale běhal také dvakrát v Pardubicích.

Netolice plakat

Druhým překážkovým chodem je vzpomínkový dostih na bývalého překážkového jezdce a trenéra Jiřího Hurta. Steeplechase Memoriál Jiřího Hurta na 3200 metrů by měla absolvovat desítka koní. Jedním z nich je také matador Rabbit Librettist (Linrettist), kterého poprvé vyšle na start překážkového dostihu staronový trenér stáje Rabbit Trhový Štěpánov Allan Petrlík. V jeho sedle bude Jan Verner, pro kterého to bude jubilejní 15. start v překážkovém dostihu. Zatím má pět vítězství na proutěných překážkách. V poli také ale je vítěz z Karlových Varů Diamond Race (Azamour), Lambrozini (Sholokhov) nebo podruhé na překážkách startující Michelangelo (Shirocco).

Hlavním rovinovým dostihem odpoledne je trojková Cena přátel dostihového závodiště Netolice. Dostih je dobře obsazený a na jeho startu se sejde desítka koní. K hlavním kandidátům na vítězství patří vítěz z Mostu Never Now (Kandahar Run), v Lysé nad Labem vítězný Epoch (Oasis Dream, ponese ale nejvyšší hmotnost 61 kilogramy), spolehlivá Nazma (Approve) a před týdnem v Karlových Varech druhý blízko za vítězem Stormico (Stormy Jail). Zajímavostí dostihu také je návrat Inwin Spirita (Invincible Spirit), umístěného v sezóně 2014 ve třech dostizích první kategorie.  Svěřenec trenéra Harise se vrací na dráhu po dvouleté odmlce. (mze)