Letošní dostihová sezóna byla poznamenána několika závažnými momenty, které podstatně změnily průběh. Podzim, kdy pravidelně dochází k mezinárodním dostihům, byl ovlivněn srpnovými událostmi a tak jako celý náš život, tak i dostihová sezóna byla silně narušena.

obsedani patheArchiv British Pathé skrývá řadu exklusivních záběrů z historie a to včetně historie dostihového sportu. V roce 1963 publikovala krátké video z obsedání ročků ve Velké Chuchli. Na záběrech jistě poznáte řadu osob z tehdejšího turfu včetně například žokeje Jana Košťála i, pokud se nemýlíme, současného trenéra Tomáše Šatry.

V říjnu roku 1895 dorazil do Napajedel Saint Simonův syn Matchbox, z historického hlediska jeden z nejpozoruhodnějších a možná vůbec nejlepší plemeník, jaký kdy v našem chovu působil. Jinak jej hodnotil časopis "Český zvěrolékař", jehož dvě statě na téma Matchbox jsme nalezli v našem archivu.

1946 TitanČtrnáct let a čtyři dny po Rudolfu Poplerovi, kterého jsme si připomněli nedávno, zvítězil poprvé ve své kariéře ve Velké pardubické mjr. MILOŠ SVOBODA. V dostihu za svou kariéru startoval jedenáctkrát, dvakrát zvítězil, dvakrát byl druhý a jednou pátý a sedmý. Své úplně první vítězství vybojoval 20. října 1946, tedy před dlouhými 70 lety. Partnerem mjr. Miloše Svobody byl kůň jménem Titan.

Popler Rudolf3V neděli 16. října si připomeneme smutné výročí. Bude tomu 84 let, kdy zemřela jedna z ikon Velké pardubické – dvojnásobný vítěz tohoto dostihu kpt. Rudolf Popler. Osudným se mu stal pád v Kinského memoriálu, který od roku 1949 nese jeho jméno, stejně jako jedna z překážek pardubického závodiště. O týden později ale vzpomeneme veselejšího výročí – 90 let od jeho prvního vítězství v legendárním dostihu.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking