MeranoNa dnešním mítinku v Meranu startoval tentokrát  pouze jeden český kůň. Klisna Toward Glory vedená Josefem Váňou ml. doběhla na třetím místě v siepi na 3000 metrů, které ovládl Josef Bartoš v sedle Faverova Astro Benigno. A dařilo se i amatéru Michalu Mikšovskému, který zvítězil s klisnou Zikjpaki v crosscountry na 3000 metrů.

Prodejní Premio Ocean (záznam dostihu) na 3000 metrů o 10.000 euro ovládl po taktice start-cíl Josef Bartoš v sedle nejvíce zatíženého svěřence Paola Favera, favorizovaného Astro Benigno (Mujahid). Ryzku stáje Gestït Elsetal Toward Glory (Doyen) držel Josef Váňa na konci sevřeného šestihlavého pole. V poslední zatáčce jí posunul podél bariéry na třetí místo a to se stalo i její výslednou pozicí v dostihu. Astro Benigno, který hůře skočil poslední překážku a Josef Bartoš ho musel znovu rozhýbávat, nakonec vyhrál o téměř 3 délky před Morning Starem (Silvano) s Dirkem Furhmanem. Na ně ztrácela Toward Glory v cíli pět délek.

A dařilo se také českým jezdcům. Kromě již zmíněného vítězství ještě docílil třetího místa Josef Bartoš, zatímco Josef Váňa získal již zmíněné třetí místo v sedle klisny Toward Glory a druhou příčku s Larsen Bayem (Kodiac) trenéra Tabera. A zmínit musíme rovněž premiérové italské vítězství amatéra Michala Mikšovského, který se při svém teprve třetím startu ve zdejším turfu naplno prosadil v sedle pětileté klisny trenéra Vitiho Zikjpaki v Premio Histoire D'estruval (záznam dostihu). V crosscountry na 3000 metrů o 6 délek triumfoval nad Dzacheronem (Tioman Island) s Pavlem Peprnou.  (mze)