wroclaw4Předposlední letošní dostihový den na závodišti ve Wroclawi se sice vůbec nedařilo českým překážkářům, ale dotovaná místa vezou dvouleté svěřenkyně trenéra Milana Theimera. Egertonova dcera Magnifique Rousse doběhla nedaleko za vítězem.

Dostihový den se vůbec nevyvedl překážkovým koním. Barbarosa (Rosensturm) byl s Pavlem Kašným favoritem Nagrody Chyszowa o 14.400 zlotých. Po pasivním průběhu dostihu  ale nakonec skončil šestý. Jako poslední osmý proběhl cílem další český reprezentant Datsun (Aramis) s amatérem Mikšovským, který dostih vodil. Na třetím místě skončil bývalý svěřenec Zdeňka Matysíka Ver (Yocker) s Pavlem Peprnou.

Steeplechase Nagrodu Marszalka Województwa Dolnošlaskiego o 70.000 zlotých nedokončil pro pád jezdců ani jeden ze dvou českých účastníků - Le Grand (Grand Presidium) a Segal (Jape). Téměř dvoudélkového vítězství dosáhl Rostislav Benš se Sympatií trenéra Patryka Wroblewskiho.

Ze dvou dvouletých svěřenkyň trenéra Theimera a reprezentantek stáje Lucie Vránová se ukázala v lepším světle Magnifique Rouse (Egerton) ve druhém oddělení  Nagrody 16.800 zlotých na 1400 metrů. Pod taktovkou K. Maryniaka doběhla třetí, dvě délky za vítězným Taborem, který dominoval po taktice start-cíl.  V prvním oddělení dostihu startovala trenérova odchovankyně Léthé (Ryan), tedy polosestra Lávry. Mezi pěti koňmi doběhla pod vedením Ingrid Janáčkové-Koplíkové čtvrtá, 11 délek za vítěznou Kapryšnou. (mze)