Po loňském vítězství v Oaks se do konce sezóny odmlčela, před třemi týdny se rozběhala v Miláně, kde skončila druhá. Dnes večer v Longchamp čeká svěřenkyni Miroslava Nieslanika Giannah (Olympic Glory) první start v blacktype dostihu a v něm velmi silná konkurence.

 
V Prix Gold River, dostihu pro čtyřleté a starší na 2800 metrů, se sejde nečekaně silná sestava klisen. O 48 tisíc eur celkové dotace hodlá bojovat 11 příslušnic slabšího pohlaví, z nichž tři už na svém kontě mají vítězství v blacktype dostihu a další čtyři se v něm alespoň umístily. Ratingy účastnic se vesměs pohybují od 43 až po 49,5 kilogramu, což je pro srovnání spektrum, v němž se loni pohybovaly i výkony Nagano Golda (Sixties Icon). Nepřekvapí proto, že Giannah, kterou povede Sabina Mokrošová, je podle předběžných kurzů největší outsiderkou v poli, i když při svém letošním debutu skončila jen 3/4 délky od Gr.2 vítězky Sopran Basilea (Night of Thunderú), od které dostávala 2,5 kilogramu. 

V dostihu narazí na řadu prověřených jmen. Fabre posílá do dostihu čtyřletou Love Child (Dark Angel), pátou z loňské Prix Saint Alary (Gr.1), která do sezóny vstoupila jistám vítězstvím v Classe 2 v Saint-Cloud. Nicolas Clement věří o rok starší Control Tower (Youmzain), která loňskou sezónu, v níž vyhrála Prix Belle de Nuit (Gr.3, 2800 m), zakončila čtvrtý místem v Grosser Preis von Bayern (Gr.1), želízkem Pascala Baryho je listed vítězka Jannah Flower (Olympic Glory). Obě však nastupují k prvnímu letošnímu startu. Zda proti nim Giannah využije výhody startu v nohách se můžete přesvědčit v 17.50, kdy dostih, volně přenášený France-Galop.com po bezplatné registraci, startuje. (miv)   
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net