PohankaNení v českém chovu mnoho lidí, kteří mají tolik zkušeností jako Ladislav Pohanka. Muž, jehož jméno je dodnes, navzdory dvěma dekádám provozu vlastního Hřebčína Mlékojedy, spojováno především s Xaverovem, kde jako vedoucí chovu dokázal s tamními odchovanci konkurovat nejlepším chovům v republice. Před pár měsíci se vrátil, jak sám říká, “k velkému chovatelství” - stal se šéfem chovu Centra Darhorse. O něm, ale i o vzpomínkách na xaverovské časy, bude následující rozhovor.

agnes8První hříbě letošního roku přivítali v našem nejstarším plnokrevném hřebčíně v Napajedlích v pátek ve 21 hodin 10 minut, kdy se klisně Agnes Seice (Strategic Prince) narodila klisnička po Egertonovi (Groom Dancer). Narozená hnědka je po loňské klisně Agnesca (Stormy Jail) druhým potomkem bývalé svěřenkyně Václava Luky Agnes Seice, která sice do chovu odešla jako nezvítězivší, ale na dráze získala 9 umístění ze 16 startů včetně druhých míst v Jarní ceně klisen (L), Memoriálu Rudolfa Deyla (I.k.), Ceně společnosti United Energy (I.k.) či dvou dostihů ve Francii v Divonne a Dippe.  

Red Rocks2Jak včera informoval server Bloodhorse, ve věku 15 let uhynul loni v září vítěz Breeders' Cup Turf (Gr.1) v roce 2006 Red Rocks. Hřebec z prvního ročníku excelentního Galilea (Sadler's Wells) byl synem klisny Pharmacist (Machiavellian), též matky českého Koně roku Blue Corala (Grand Lodge). 

foal eagletop 1V noci ze středy na čtvrtek se v Hřebčíně Střelice narodil první český potomek nejžádanějšího plemeníka uplynulé sezóny ryzáka Eagle Top (Pivotal). Matkou hřebečka je klisna Camely (One Cool Cat) chovatelky Alexandry Ambruschitz, narozený hřebeček je jejím čtvrtým potomkem po tříleté Coraly (Age of Jape), dvouletém Carillo (Majestic Missile) a roční Cara Mia (Zazou).

Love ConnectionUž je rozhodnuto o prvním partnerovi Nejlepší dvouleté klisny sezóny 2017 Love Connection (Amico Fritz). Její majitel Rostislav Šefraný ji posílá do hřebčína Etzean k plemeníkovi Amaron (Shamardal), který je též otcem jím loni v říjnu v Baden-Badenu zakoupené dvouleté ryzky Born to Race.

Hřebčín Napajedla zveřejnil připouštěcí poplatky čtveřice plemeníků, kteří letos budou v Napajedlích působit. Z pohledu výše připouštěcích poplatků jsou jedničkami v napajedelském týmu Amico Fritz (Fasliyev) a Egerton (Groom Dancer), služby obou hřebců však budou moci chovatelé využít za výhodnějších podmínek než v loňském roce. Nejlepší starší sprinter Německa 2010 Amico Fritz bude letos připouštět za 20.000 Kč za březí klisnu (k 1.10.2019) u, zatímco loni stál o 5 tisíc více.

Castle du BerlaisZatímco dosud na připuštění do Francie směřovali vesměs ty nejtřídovější klisny z chovů významných majitelů, kteří doufali, že se ze spojení se zahraniční hvězdou narodí úspěšný rovinový kůň, letošní připouštěcí sezóna ukáže i jinou cestu - dosud málo úspěšné matky putující za krevně velmi zajímavým plemeníkem s cílem vychovat konkurenceschopného koně do překážek.

Ač aktuální japonské dění je pro nás zajímavé především díky úspěšnému účinkování Filipa Minaříka na tamních drahách, dnešní mítink v Nakayamě, během něhož Filip opět vítězně zabodoval, přinesl zajímavé informace i chovatelům a těm, které zajímá vývoj chovu anglického plnokrevníka.

amico fritz 795V loňském roce posílil tým napajedelských plemeníků na dva roky pronajatý třináctiletý AMICO FRITZ (Fasliyev), který do Napajedel přišel v době, kdy jeho dcera Love Connection, která zvítězila v Ceně Masise i Ceně zimní královny, získala titul šampiónky dvouletých klisen.

Od samého startu v chovu patří k nejžádanějším plemeníkům a také k těm, za nimiž jezdili a jezdí se svými klisnami i zahraniční chovatelé. Nekdější svěřenec Aidana O'Briena MIKHAIL GLINKA (Galileo), který však během své pestré kariéry změnil trenéra celkem 7x, měl loni na dráze první klasický ročník a my se nyní podíváme, jak si vedl.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking