arva derbyRodina napajedelské odchovankyně ARVY (Scottish Rifle), československého Koně roku 1988, v sobotu v Miláně získala další blacktype úspěch. Nejnovějším stakes přírůstkem rodiny, která se v německém chovu výborně usadila a vyšli z ní již 3 grupoví vítězové, je tříletá Abiona (Jukebox Jury), která doběhla třetí v listed Premio Mario Incisa Della Rocchetta.

OlmaiaMáme za sebou první klasické dostihy u nás, ale také na Slovensku, kde se prosadili koně z českých stájí, odběhnut byl i další trial na České derby a řada dalších zajímavých dostihů. Opět Vám přinášíme pár postřehů, které nás napadly při pohledu na rodokmeny vítězů i umístěných koní.

galileo2Galileo plní každoročně stránky dostihového zpravodajství díky úspěchům svých potomků a nyní také zásluhou potomků svých synů v čele s Frankelem či Nathanielem, otci dvou nejlepších evropských koní loňské sezóny.

Velké důvěře svého současného spolumajitele, francouzské Ecurie des Monceaux, se těší někdejší čtyřková vítězka z Varů Tautou Montjeu (Montjeu). V letošním roce byla bývalá reprezentantka barev stáje Joly Jiřího Odcházela připuštěna hřebce Le Havre (Noverre), který je s poplatkem 60.000 € druhým nejdražším plemeníkem ve Francii.

study of manJaponský multišampión plemeníků DEEP IMPACT, nejúspěšnější pokračovat svého otce Sunday Silence (Halo), má letos výborně nazbrojeno i pro modré stuhy ve dvou nejvýznamnějších evropských dostihových destinacích.

kentucky dynamiteUplynulý víkend, pro mnohé prodloužený až do úterka, přinesl excelentní triumf Troizileta v Grand Handicapu v Longchamp a také první derby trial v Karlových Varech. Ač se na česko-slovenských drahách neodběhla žádná rovinová jednička, pár podnětů k zamyšlení přinesl.

sleeping indian 799Jeden z nejúspěšnějších potomků v českém chovu působícího Sleeping Indiana (Indian Ridge), pětiletý valach Crazy Horse, dnes v Ascotu rozšířil svou blacktype kolekci těsným druhým místem v listed Celebrating The Commonwealth Paradise Stakes (4+, 1600 m, záznam), krk za vítězným Century Dream (Cape Cross).

Zajímavou sestavu letošních partnerek napajedelského Stormy Jaila (Stormy Atlantic), mezi jehož partnerkami najdeme i Koně roku Dally Hit (Ad Valorem) či slovenskou klasickou vítězku Fiorhead (Mujahid), posílila vítězka Velké červnové ceny 2005 Peinture Naive (Wagon).

SilveryMoon KolnPřed dvěma roky jsme vás informovali o připuštění dvou klisen tuzemských chovatelů plemeníkem strakaté barvy I Was Framed (viz starší zpráva). Ani jedna z loni narozených klisniček bohužel otcovu barvu nepodělila, ale Jana Bečková a Karel Germič se nevzdali a letos nechali klisny připustit jeho synem Silvery Moonem.

Jednou z nejúspěšnějších matek současných českých plemeníků je Dancing Braveova (Lyphard) dcera Tshusick, matka v chovu Centra Darhorse působícího Majestic Missile (Royal Applause), otce 7 blacktype koní včetně trojnásobného šampióna českých sprinterů Mikeshe.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking