První letošního číslo Věstníku ČT informuje o třech dosud nezveřejněných pozitivních nálezech antidopingové kontroly ve vzorcích, které byly odebrány v září a říjnu loňského roku na českých drahách. Dva koně byli diskvalifikováni, třetí vzhledem k nemožnosti provést analýzu kontrolního vzorku, potrestán nebyl. Tím byl případ polokrevného valacha Vicody (Secret Singer), jemuž byl ve vzorku odebraném po třetím místě ve IV. kvalifikaci na VP nalezen testosteron "v množství přesahujícím stanovenou prahovou hodnotu pro valachy".

Zatímco na čele Klasifikace 2018, zahrnující koně v českém tréninku registrované ke startům u nás a koně v zahraničním tréninku, u nichž je hodnocení omezeno na výkony v České republice, stanul Nagano Gold (Sixties Icon), v Klasifikaci zahrnující i koně registrované pouze pro zahraniční starty a roztříděné dle distančních optim, jej podle očekávání překonal hrdina z Ascotu SUBWAY DANCER (Shamardal). Ten si vysloužil nejvyšší hodnocení (98 kg) za tříletou historii těchto Klasifikací, které jsou českou obdobou World's Best Racehorse Rankings.

naganogol vichyČtyřletý hnědák NAGANO GOLD (Sixties Icon), kterému se podařilo deklasovat konkurenci v listed Prix Hubert Baguenault de Puchese ve Vichy, stanul na čele Klasifikace 2018. Klasifikace, která nahradila dříve vydávaný Generální handicap, je hodnocením koní za jejich nejlepší výkony. Jsou v ní zahrnuti všichni koně v českém tréninku registrovaní ke startům v České republice a také koně registrovaní v zahraničí, kteří jsou hodnoceni pouze za starty na území České republiky.

krejci seathestarsRok 2018 se pomalu chýlí ke svému konci a v rámci rozhovorů ohlížejících se za uplynulou sezónou přinášíme další - s generálním sekretářem Jockey Clubu České republiky Ing. Martinou Krejčí, Ph. D. Ohlédnutí však tvoří jen jeho malou část následujícího rozhovoru, jeho větší část vás seznámí s plány a změnami, které Jockey Club pro příští rok chystá a které mohou ovlivnit i vaše účinkování v dostihovém sportu.

Ferhanov BeysimJezdeckým objevem letošní sezóny bezesporu byl Beysim Ferhanov. Mladý jezdec nejenže letos vyhrál čtyři významné dostihy včetně dvou Oaks, ale také skončil v šampionátu rovinových jezdců na druhém místě, přičemž zaznamenal téměř 35 % úspěšnost na vítězství. To je určitě dobrým důvodem pro malý rozhovor.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking