poleObsazenost startovních polí v českých dostizích klesá. Trend posledních let letos nabral na obrátkách a můžeme zatím jen spekulovat, nakolik se na něm projevily klimatické podmínky před startem sezóny a nakolik je důsledkem snižujícího se zájmu o starty v českých dostizích. Data z dosud odběhnutých dostihů však ukazují výrazný pokles - v průměru o cca 1,5 koně na dostih.

logo dostihovyspolekPouhých osmnáct dnů uteklo od letošní pardubické premiéry a už tu máme první kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Startovní listina obsahuje třináct jmen a dvě z nich již jsou vytesána na desce vítězů Velké pardubické. U ročníku 2015 najdeme jméno Ribelino a u toho loňského No Time To Lose.

chuchle newPrvní ze čtyř letošních dostihových dnů sponzorovaných francouzskou sázkovou společností PMU, a celkově třetí na českém území, se odehraje již zítra na závodišti ve Velké Chuchli. Mítink začíná už v 11.35 hodin a pod patronaci PMU patří prvních pět ze sedmi dostihů. Hlavní zkouškou je Cena Longchamp s jedenácti adepty na startu. Se staršími koňmi se poměří tři zástupci klasického ročníku, klisny Rapet a Rabbit Bated a hřebec Let Fire.

fotogalerie velkakvetnovaFotografka Andrea Zavadilová pro Vás připravila fotogalerii z nedělního mítinku ve Velké Chuchli, jehož vrcholem byl již 69. ročník Velké květnové ceny.

VKC dobehUž třetí dostihový den se ve Velké Chuchli přepisovaly rekordy. Dnes utvořila nový rekord zdejší dráhy na 1000 metrů Anitschka v dostihu třetí kategorie a výjimkou nebyl ani hlavní dostih, 69. Velká květnová cena. V ní se prosadil  zástupce stáje Lokotrans a svěřenec Luboše Urbánka Ideal Approach, jenž ke třem vítězstvím ve velkých bratislavských zkouškách přidal první významný triumf na pražském závodišti. V sedle vítěze rekordně rychlé Velké květnové ceny byl Jiří Chaloupka. Dvojitý zásah se během dnešního mítinku povedl mezi jezdci Adamu Florianovi, zatímco z trenérů uspěli dnes dvakrát Arslangirej Šavujev a Tomáš Šatra.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking