Cena MasisePrvní z jedničkových dostihů sezóny určený dvouletým koním, Cenu Masise, často vyhrávají klisny, ostatně tomu tak bylo i v posledních třech sezónách. Rovněž v letošním ročníku hřebci klisnám nestačili. Roli favoritky dokázala potvrdit svěřenkyně trenéra Töröka a zástupkyně stáje Pegas Near to Be Rich, jenž v sedle s ž. Foretem za sebou snadno zanechala překvapivě lepší ze svěřenkyň trenérky Vocáskové Tularku. Roli favoritů dnes dokázali splnit také Touch of Genius a navrátilec Stellar Speed. Jediným dvojnásobným vítězem dne se stal jan Verner, který zvítězil na rovině i ve steeplechase.

kvalifikace 3Třetí díl kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou patří loňskému vítězi legendárního dostihu. No Time To Lose (Authorized) až v cílové rovině udolal do té doby vedoucího Theophilose. Oba jsou svěřenci trenéra Josefa Váni. V sedle prvního jmenovaného byl jeho stálý žokej Jan Kratochvíl, do sedla druhého trenér angažoval žokeje Josefa Bartoše.
Do kvalifikačního dostihu – Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice - po škrtnutí Vajgarose a Tzigane du Berlais odstartovalo deset koní, okolo cílového mezníku jich proběhlo šest. 

Novinkou mítinku při čtvrtém ročníku European Jockey's Cupu bude regulérní dostih trenérů. Prezidium JCČR již kvůli tomu schválilo změnu propozice dostihu č. 011407, roviny pro čtyřleté a starší koně na 1400 metrů o 60 tisíc korun.

ejc logo 2018Jockey club České republiky zveřejnil předběžnou listinu jezdců, kteří byli pozváni na 4. ročník European Jockey's Cupu, který se uskuteční v sobotu 22. září na závodišti ve Velké Chuchli a v jehož rámci se odběhne nejlépe dotovaný rovinový dostih v ČR EJC Million.

Karlovy VaryPo dvou týdnech se v neděli dostihové dění znovu vrací na Hipodrom Holoubek, kde realizační tým na čele s panem Janatkou chystá už šestý letošní mítink. Ten započne ve 14:30 hodin a čítá sedm položek, tou závěrečnou bude jediný překážkový dostih programu, steeplechase na 3700 metrů. Havní slovo tentokrát budou mít v Karlových Varech dvouletí koně, kteří vybojují první sezónní zkoušku nejvyšší kategorie, 39. Cenu Masise - Pohár Grandhotelu Pupp za podpory Charvát Group s.r.o. na 1200 metrů o 135.000 Kč. V devítihlavém poli je většina koní již vítězných a nechybí mezi nimi snadná vítězka dvou dostihů včetně Simsonovy ceny Falcon Baby (Sir Percy). Beysima Ferhanova v jejím sedle střídá Tomáš Lukášek.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking