Prazsky zimni favorit dobehNedělní Chuchle patřila hlavně dvouletým koním. Ve třetím ročníku Pražského zimního favorita se nejvíce zviditelnil svěřenec trenérky Sůrové a zástupce stáje Estrella manželů Fialových Chiouboucar, který dominoval pod vedením své stálé jezdkyně Venduly Korečkové. Událostí odpoledne byl také hattrick žokeje Petra Foreta a 50. triumf Davida Lišky. Ten je nejmladším jezdcem, kterému se povedlo dosáhnout této mety. Double se dnes povedlo kromě Davida Lišky také trenéru Ivanu Kubovi a žákyni Mášové.

Cena zimniho favorita dobehztvMostecký hipodrom se dnes loučil se sezónou a bylo to loučení jak se patří. Velkou zásluhu na tom má skvělý Václav Janáček, který usedl pětkrát do sedla a pokaždé zvítězil! Ovládl i oba hlavní dostihy. Nejprve splnil úlohu favorita 93. Českomoravské ceny Ústeckého kraje se svěřencem Františka Holčáka Mr Rightem, a o půl hodiny později přivedl vítězně do cíle 80. Ceny zimního favorita DS Pegas dalšího zástupce stáje Dr. Jiřího Charváta, King Archieho. Toho trénuje ve Dvorcích Pavel Tůma, který si pouhých šest dní po Velké pardubické připsal další velké vítězství.

Black CanyonZítra od 13 hodin se bude konat ve Velké Chuchli předposlední zdejší dostihový den (klusáci tu budou k vidění ale ještě dvakrát v listopadu). Stejně jako dnes v Mostě budou v centru pozornosti dvouletí koně. O vítězství ve 3. Pražském zimním favoritovi na 1800 metrů o 100.000 Kč, který loni a předloni odvládli Black Bard a Black Canyon, bude usilovat devítka koní. Jsou mezi nimi také čtyři klisny.

LauderdaleZítřejší odpoledne přinese poslední letošní mítink na hipodromu v Mostě. Start prvního dostihu je už v pravé poledne. Mezi osmi dostihy jsou dva významné body tuzemského dostihového kalendáře vč. největšího testu dvouletých, 80. Ceny zimního favorita DS Pegas dotované 550.000 Kč, který vybojuje devět hřebců. Zpestřením odpoledne také bude dostih s prodejními podmínkami, kde může každý kůň po jeho skončení nalézt nového majitele.

Endaltsev derbyTrenér vítězky letošního Českého derby Blessed Kiss (Kentucky Dynamite) Igor Endaltsev opouští český turf a stěhuje se do Francie. Tam získal trenérskou licenci a nyní poté, co vrátil licenci českou, přesouvá do Francie i své svěřence, a to včetně zmíněné Blessed Kiss, která vedle derby uspěla i v Saint Leger. V českém turfu Endaltsev působil jako trenér od roku 2012 s pauzou v sezónách 2014 - 2015, letošní sezóna byla jeho zatím nejúspěšnější.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking