odryPřed 43 lety, 15. června 1975, se konaly poslední dostihy na závodišti v Odrách, jedné z mnoha drah, která v České republice ve 20. století vznikly, ale dnes už je na dostihové mapě nenajdeme. Slezské závodiště, obklopené přírodou, ukončilo svou činnost, po necelých 20 letech existence.


První dostihy se v Odrách konaly v roce 1956 a stejný rok zaznamenalo závodiště dnes těžko uvěřitelnou návštěvu 10 tisíc diváků. Odry vždy patřily především překážkovým dostihům, konaly se tam však i rovinové dostihy a také dostihy klusáků. "Na závodiště v Odrách jsem jezdil často závodit, bylo to malebné závodiště s krásnou přírodou a panoramatem okolo, poblíž potoka. Je to obrovská škoda, že nakonec zaniklo. Dráha tu sice byla menší než v Olomouci, ale také byla pěkná, s dobrými skoky," vzpomínal před časem na tamní dráhu Václav Chaloupka.

Dráha patřila Státnímu statku Vítkov, kde tehdy působil i Harry Petrlík, který před zrušením dráhy a svých odchodem k Šamorínu připravoval své svěřence právě zde. Osudnou se mu ale stala blízkost továrny Optimit, která při svém rozšiřování zabrala pozemky závodiště a malebná dráha tím skončila. (miv)

odry dnes
Na místě bývalého závodiště dnes stojí továrna Semperflex Optimit s.r.o.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking