Tři blacktype dostihy včetně tamní verze 2000 Guineas byly dnes na programu v Německu, které slaví Svatodušní pondělí. Ve všech dostizích, včetně zmíněného klasického dostihu, zvítězili koně vedení českými žokeji, kteří do dostihů nastupovali v sedlech outsiderů.

Grand steeplechase deParisNejvětší francouzský překážkový dostih, šestikilometrová Grand Steeple-chase de Paris o 820.000 euro, byl dramatickým už po startu, kdy za první překážkou skončily šance třem koním včetně vítěze posledních dvou ročníků So French. Silným finišem se v cílové rovině prosadil jeden ze čtyř svěřenců trenéra Macaireho v dostihu, On the Go s Jamesem Reveleyem v sedle. Zvítězil o hlavu před favoritkou Perfect Impulse. Polobratr svěřence Josefa Váni a nedávného vítěze grupa 1 dostihu v Itálii Martinstara (Martaline) Milord Thomas doběhl na čtvrtém místě.

nagroda wiosenna 2018Další polský klasický úspěch má po včerejšku na svém kontě žokej Tomáš Lukášek, který v Nagrodě Wiosenna (L, 3 kl., 1600 m, 61.250 zl) rozhoupal outsiderku JAM JULIETTU (Ecosse) k silnému finiši, jímž o hlavu zdolala po vítězství sahající favorizovanou Santa Klaru (So You Think) a Martinem Srncem vedenou Jalapenu (Tertullian).

Preakness 2018Amerika opět může snít o trojkoruně. Tři roky poté, co jí poprvé od roku 1978 získal American Pharoah (Pioneerof the Nile) k ní má nakročeno vítěz Kentucky Derby JUSTIFY (Scat Daddy), který kolem jedné hodiny ranní středoevropského času zvítězil i v Preakness Stakes (Gr.1, 3, 1900 m, 1,500.000 $, záznam).

poule poulains 2018Dnes se v Longchamp odběhly první dva klasické dostihy francouzského kalendáře. Zatímco míle určená hřebcům zůstala doma, mezi klisnami, jejichž dostih se odběhl se zpožděním a kvůli bezpečnosti na jiné dráze než bylo plánováno, se radovala anglická zástupkyně.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking