Meydan janacek2Jako vůbec první  jezdec z Čech se na závodišti v Meydanu dnes vpodvečer představil multišampión Václav Janáček a byla to premiéra výtečná. V sedle výborného šestiletého španělského sprintera Abrantese (Caradak) totiž bojoval o vítězství v Cleveland Clinic Abu Dhabi World Class Healthcare Cup (4+, handicap, 1200 m, 175.000 USD, záznam) a skončil těsně druhý!

Minarik Filip2V sobotu odstartoval své druhé japonské působení a po třech umístěních z úvodního dne slavil v neděli v Nakayamě vítězný double. Nejúspěšnějšímu českému žokeji historie Filipu Minaříkovi se tak povedl výborný vstup do angažmá, na které se po loňských zkušenostech velmi těšil. V době, kdy se chystal k prvnímu japonskému startu, jsme jej požádali o rozhovor, který jsme pak po mailu postupně tvořili. Tady je.

arima kinen 18Prosinec přináší japonským turfmanům pět gr.1 střetnutí, ke slovu přijdou nejprve elitní pískaři, velkou pozornost na sebe poutají nejdůležitější dostihy dvouletých a jako obvykle velmi populární Arima Kinen, protože startovní listinu ovlivňují i hlasy fanoušků. Ale to samozřejmě není zdaleka vše a technické výsledky i záznamy všech grupových dostihů najdete jako obvykle zde a nesmíme zapomenout ani na tradičně silnou ekipu japonských koní na hongkongském mítinku.

Faltejsek poVPVčera v Neussu byli vyhlašováni také němečtí šampioni v oblasti překážkových dostihů. Nejlepším jezdcem na překážkách se v letošní sezóně stal Jan Faltejsek, který vyhrál tři ze čtyř startů v Německu a to stačilo na prvenstvími mezi zdejšími  jezdci. Postupně triumfoval s Northerly Windem, Peintre Elusifem a Aztekem.

MurzabajevVčerejšími sedmi dostihy v Neussu byla zakončena také letošní sezóna v německém turfu. Z jezdců spojených s českými a slovenskými dostihy se dokázal letos dostat na rovinách nejvýše Bauyrzhan Murzabayev. Ze 12. místa ve své loňské první sezóně v této zemi se letos dokázal dostat až na 6. příčku za 46 dosažených prvenství.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking