Dnes vydala International Federation of Horseracing Authorities konečné pořadí The Longines World's Best Racehorse Rankings, tj. nejlépe hodnocených koní světa, za celou loňskou sezónu. V něm figuruje i čerstvý Kůň roku NAGANO GOLD (Sixties Icon), který se s ratingem 116 liber dostal mezi 260 nejlepších plnokrevníků planety, přičemž o 149. místo se dělí s dalšími 75 koňmi, kteří byli ohodnoceni stejně.

Dnešním mítinkem v Dortmundu vstoupila do nové sezóny i stáj MUDr. Evy Nieslanikové. Z dvojice zástupců stáje, trénovaných Miroslavem Nieslanikem, si vedla lépe šestiletá Viviann (French Fifteen), která s Jozefem Bojkem v sedle doběhla čtvrtá v prodejní Auf Wiedersehen am Montag (záznam) na 2500 metrů o 3.000 eur.  Čtyřletý Shedir (Lilbourne Lad) s Maximem Pecheurem obsadil v Pegasus-Worldcup-Rennen (Agl IV., 1950m, 5.000 euro) sedmé místo. (miv)

kapjahrPoté, co čeští koně a jezdci ovládli úvodní mítink v italské Pise a vyhráli všechny tři překážkové dostihy, dnes na druhém letošním mítinku ve městě se slavnou šikmou věží opět bodovali. Všichni 4 čeští zástupci skončili na tabuli, KAPJAHR (Kapgarde) získal své první vítězství v českých službách. 

Pisa QuinzeDeLaRosePrvní den nové italské překážkové sezóny byl pro české zástupce úspěšný, všechny tři dostihy s překážkami totiž vyhráli. Trenérsky uspěli nejen Josef Váňa mladší, ale také Zdeněk Seménka a Pavel Tůma. V sedlech koní posledně jmenovaných trenérů byl Jan Faltejsek, který si připsal double, a jedenkrát se vítězně při zahájení nové sezóny prosadil Josef Bartoš.

Troizilet 20Po neúspěšné letošní premiéře v Deauville, kde před 5 dny nedosáhli na dotovaná místa Ideal Man, Beau Massagot ani Borsakov, se dnes vydal trenér Luka se svými dvěma svěřenci do Chantilly a zaregistroval první letošní dotované umístění.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking