championstakes2018Naprosto fantastický výkon dnes v Qipco Champion Stakes (Gr.1), nejvýznamnějším dostihu anglické podzimní sezóny o 1,3 miliónu liber, podal Subway Dancer (Shamardal) stáje Bonanza. Svěřenec trenéra Zdeno Koplíka, který jej nasedlal svému bratrovi Radkovi, v kvalitou nabitém startovním poli naprosto nečekaně skončil na třetím místě, když dokonce bojoval o druhé peníze s Crystal Ocean. Suverénním vítězem se stal obhájce loňského triumfu Cracksman (Frankel), poprvé startujíci se stínidly.

Dresden Belinda TooUž druhé letošní vítězství na drážďanské dráze (a celkem třetí) získala zástupkyně Stall Carslberg a svěřenkyně trenérky Voršilkové Belinda Too (Tertullian). Pod taktovkou Maxima Pecheura dominovala po aktivním průběhu v Preis der Wettannahme Albers auf den Galopprenbahn Dresden (3+, handicap kat. IV, 1400 m, 3.600 euro, záznam dostihu).

8 koní se v sobotu postaví na start vrcholu anglické podzimní sezóny Qipco Champion Stakes (Gr.1, 3+, 2000 m, 1,300.000 liber) a mezi nimi i historicky poprvé též kůň z České republiky - svěřenec trenéra Koplíka ze stáje Bonanza SUBWAY DANCER (Shamardal), do jehož sedla usedle žokej Radek Koplík.

Saint cloudNová svěřenkyně trenéra Jiřího Michala, tříletá Cyclanada (Iffraaj) se dnes postavila poprvé v českém tréninku na start dostihu v Saint Cloud. Ryzka sedm měsíců nestartovala a dnes mezi 17 koňmi v Prix Sage et Jolie (3l., 2400 m, 23.000 euro, záznam dostihu) přišla za asistence Thierry Thullieze do cíle na 13. místě.

MilanoDnešní dostihový den v Miláně obsadil Josef Váňa dvěma koňmi. V Premio Aurora (4+, siepi, 3200 m, 11.000 euro, záznam dostihu) se od čtvrtého z Gran Premia Nanda (Hernando), čekalo více než třetí místo. Favorizovaný osmiletý hnědák ale na krátké trati nakonec v cíli ztrácel téměř 6 a půl délky na vítězného Chateaudemalmaison (War Front) s trenérem Romanem v sedle.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking