Capitano PripravnaDobrou formu stáje Lokotrans pod přípravou Luboše Urbánka potvrdil i hlavní dostih sobotního mítinku v Bratislavě, kterým byla 34. Prípravná cena VETIS (I.k., 3+, 1200 m, 7.000 €), ve které přední sprinteři ladili formu před Turf Gala a Cenou Ministerstva podohospodarstva a rozvoja vidieka.

Prix Bedel 2024bSice ne až tak početné, ale o to pestřejší a zajímavější byly sobotní starty českých koní na zahraničních drahách. Vévodily jim dva pokusy o zisk či potvrzení statusu blacktype koně na drahách ve Francii a Itálii a starty bošovických zástupců v prvních dvou polských klasických dostizích. Skvělé výsledky vezou z Mnichova i koně z krabčické tréninkové centrály Jiřího Brože.

Aigle Vaillant chantillyTrojice koní trenérů Zdena Koplíka a Luboše Urbánka se v pátek zúčastnila mítinku v Chantilly. Zatímco dvojice koní v Koplíkově péči na dotované umístění nedosáhla, Urbánkův Aigle Vaillant (Wings of Eagles) i ve svém druhém letošním startu doběhl na třetím místě.

Zahraniční starty dále tvoří nedílnou součást provozu českých stájí. Potvrzují to i data z letošní sezóny, během které Jockey Club ČR zaregistroval (stav k 15.5.) již 466 startů v Česku trénovaných koní na zahraničních drahách. Z nich naši koně vytěžili 59 vítězství a 187 umístění, víc jak polovina startů tak znamenala zisk nějaké dotace. V souhrnu a po přepočtu na české koruny tak české stáje ze zahraničí přivezly 20,880.845 Kč. Jedná se o penalizační zisky, které nezohledňují srážky, které některé země vůči zahraničním koním uplatňují.

King WarriorNejbohatší dostih evropského kontinentu, pěti milióny eur dotovaná Prix de l'Arc de Triomphe, by letos mohla mít i české zastoupení. Do Gr.1 dostihu na 2400 metrů byl přihlášen tříletý King Warrior (Saxon Warrior) ze stáje Petry Čapkové, připravovaný Ingrid Janáčkovou Koplíkovou.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net