O tomto víkendu překonaly zisky v ČR trénovaných koní na zahraničních drahách hranici 25 miliónů korun. Po přepočtu získali čeští koně přesně 25,077.710 Kč, což je o částka o zhruba 4 milióny vyšší, než suma výher, o něž se zatím na českých drahách běhalo. Je však zároveň o 40% nižší než suma, jakou ke stejnému datu získali čeští koně v zahraničí před rokem, kdy vydělali necelých 42 miliónů.

NatamTýden před tím, než v Meranu proběhnou oba vrcholy tamní sezóny, uspořádalo italské závodiště další dostihový den, na který opět dorazila řada koní z českých stájí. Polovinu ze čtveřice dostihů, do kterých vyslaly své zástupce, české stáje vyhrály a v jednom obsadily druhé místo.

Eternity hannoverVýborný výkones dnes v Hannoveru podala dvojnásobná klasická vítězka Eternity (Power), kterou trenér Luboš Urbánek poslal na start listed Großer Preis der Burckhardt Metall Glas GmbH (1600 m, 12.500 €) pro tříleté a starší klisny.

Vítězka české Jarní ceny klisen a slovenské Velké jarní ceny ETERNITY (Power) v neděli poprvé zamíří za západní hranice. Úspěšná svěřenkyně Luboše Urbánka se postaví předním německým klisnám v listed Großer Preis der Burckhardt Metall Glas GmbH (1600 m, 12.500 €) pro tříleté a starší klisny.

Zhoršující se epidemiologická situace v České republice, kvůli níž Slovensko výrazně zpřísnilo podmínky pro občany České republiky při příjezdu na Slovensko, vedla Závodisko Bratislava ke zrušení dostihového dne, který se měl konat tuto sobotu. Opatření včetně povinnosti předložit při přechodu hranic negativní test na Covid-19 ne starší 72 hodin výrazně zkomplikovala účast českých koní a také jezdců, kteří byli uvedeni na 60% koní na startovních listinách.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking