Comming pulseTři koně ze stáje Evy Nieslanikové dnes startovali v Itálii na mítinku v Římě. Byla mezi nimi i dvouletá Comming Pulse (Dragon Pulse), která změřila síly s dalšími nezvítězivšími dvouletky v Premio Carmen The Best na 1200 metrů s celkovou dotací 13.200 €.

prouchkiTrojice koní Scuderie Aichner dnes startovala ve francouzském Lyon-Parilly, nejlépe si z nich vedl bělouš Prouchki (Martaline). Ten společně s Gap Pierji (Kapgarde) startoval v Prix du Mont Cindre (stch, 5, 4100 m, 18.000 €), ale zatímco Pavlem Složilem vedený Gap Pierji se po pádu ve třetině dostihu do cíle nedostal, Prouchki s Ondřejem Velkem doběhl s velkou ztrátou čtvrtý jako poslední dokončivší kůň.

Bobik21dPo třech startech bez umístění dnes v Chantilly dosáhl svěřenec Jiřího Michala Bobik (Dabirsim) na dotované umístění. Pod účastníkem letošního EJC Geraldem Mossem dokonce chvilku bojoval v Prix de Saint-Witz (hdcp, 3, 1300 mAW, 19.000 €, záznam) o vítězství, nakonec z toho bylo v mimořádně natěsnaném doběhu současné čtvrté místo.

Vaerya2Jediný pondělní start koně v českém tréninku v zahraničí dotované umístění nepřinesl. Svěřenkyně Zdeno Koplíka Vaerya (Poet's Voice), startující v handicapu Prix de l'Imperatrice Eugenie (Classe 4, 4+, 1600 m, 13.000 €, záznam) ve Fontainebleau, sice ještě 300 metrů před cílem byla pod japonským žokejem Taisei Dannem na bariéře blízko čela, pak jí ale došly síly a propadla se na 12. místo.

Ponntos abbayeNečekaně dobře si vedl vítěz Svatováclavské ceny tříletý Ponntos (Power) v konkurenci elitních evropských sprinterů v Prix de l'Abbaye (Gr.1, 3+, 1000 m, 350.000 €, záznam) v níž jako největší outsider v poli a jediný účastník bez vítězství v listed či grupovém dostihu obsadil po heroickém výkonu šesté místo.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net