YonellaProti debutantům velmi kvalitních původů se při svém prvním kariérním startu ve čtvrtek v Saint-Cloud postavila svěřenkyně Ingrid Janáčkové Koplíkové Yonella (No Risk At All), která s Clementem Lecoeuvrem obsadila v poli 15 dvouletků v Prix Tenebreuse (1500 m, 27.000 €, záznam) desáté místo. (miv)

Dva starty, které tuzemští koně absolvovali ve středu na francouzských drahách, dotované umístění nepřinesly. Šestiletý Manoamano (Alexandros) s Alexis Pouchinem obsadil osmé místo v prodejní Prix de Fleurines (4+, 1100 m, 19.000 €), tříletá Choice French Bay (French Navy), vedená Enzo Crubletem, doběhla desátá v taktéž prodejní Prix de Mesquer (3, 1700 m, 12.000 €) v Pornichet.

Australien jhZatímco nejvýznamnějšímu startu tuzemského koně na zahraniční dráze - pokusu Ponntose o úspěch v Gr.1 sprintu v Longchamp, jsme se věnovali v samostatném článku, v Česku registrovaní koně v neděli běhali ještě na dalších závodištích. A vítězili.

LAbbaye 22Po loňském šestém místě obsadil nejlepší český sprinter Ponntos (Power) v nejvýznamnějším francouzském sprintu Prix de l'Abbaye de Longchamp Longines (Gr.1, 2+, 1000 m, 350.000 €) sedmou příčku. Od dotovaného místa jej dělilo půldruhé délky. 

Prix du cadran 22Jen dva starty absolvovali v sobotu čeští koně na zahraničních drahách, oba se však odehráli v blacktype dostizích. Napajedelský rodák Sapienti (Egerton) ze stáje Marcely Filipové se pokusil jít ve stopách jiného svěřence Martiny Havelkové Cacophonouse (Cacique) a bodovat v Gr.1 Prix du CadranLady in Pink (Adlerflug) poprvé okusila blacktype atmosféru v listed v Mülheimu.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net