Cheminee vichyOsmé překážkové vítězství kariéry a druhé na francouzské dráze dnes ve Vichy v proutěnkách na 3700 metrů o 20 tisíc eur Prix du Majestic ukořistila jedna z nejvýraznějších překážkových osobností českého turfu CHEMINÉE (Arakan). Šestiletá hnědka ze stáje Dr. Charváta, připravovaná Pavlem Tůmou a skvěle odježděná Janem Faltejskem, přitom do dostihu odskakovala až jako pátá šance v kurzu 12:1.

V českém turfu si definitivně udělal jméno triumfem v Saint Leger na 2800 metrů, svého zatím posledního vítězství dosáhl loni na podzim ve Varšavě v dostihu jen o 200 metrů kratším. Zítra čeká Koně roku posledních dvou sezón Nagano Golda (Sixties Icon) dosud nejdelší trať v kariéře - v Deauville poběží 3 kilometry.

Gap pierjiNeděle nenabídla žádný program na tuzemských drahách, a tak se české stáje rozjely do zahraničí. Naši koně se přestavili hned ve pěti zemích - Německu, Francii, Itálii, Maďarsku a Slovensku, přičemž ve třech z nich se jim podařilo zvítězit. 

PlatinaDva svěřenci trenéra Dalibora Töröka ze stáje DS Pegas, vlastní odchovanci Jiřího Trávníčka, dnes startovali na překážkách v Clairefontaine. Lépe se dařilo tříleté Platině (Manduro - Pikardie), červnové vítězce z Pardubic, která po aktivním průběhu doběhla sedmá v prodejních proutěnkách Prix des Glycines (3 kl., 3400 m, 17.000 €).

PartenitVáclav Luka má ve stáji dalšího velmi nadějného koně. Tříletý PARTENIT (Invincible Spirit), vlastní odchovanec svého majitele Viktora Tymošenka, dnes v Dieppe proměnil svůj debut ve velmi přesvědčivé vítězství navíc svým projevem dal nemalou naději na další úspěchy i v silnější konkurenci, než byl dnešní dostih debutantů.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net