Bellator compiegneJedno velmi těsné druhé místo a jedno páté místo v dostizích pro nezvítězivší tříleté - taková je bilance čtyř pátečních startů českých koní na francouzských drahách v Compiegne a Marseille Borely. Velmi blízko plnému úspěchu byl stáj Leram reprezentující Bellator (Havana Grey), startující poprvé od třetího místa v klasické Velké jarní ceně.

Regaetton2Mimořádně bohatý dostihový víkend přinesl vedle Turf-Gala a vyvrcholení první části sezóny v Meranu, o nichž jsme vás již informovali, i další mítink v polské Wroclawi a také návrat šampióna  Ponntose (Power) na francouzskou blacktype scénu. 

firstofallV sobotu a neděli vyvrcholila první část sezóny v italském Meranu a dvoudenní mítink byl dokonalou ukázkou výsadního postavení, jaké na tamní dráze mají koně připravovaní u nás. Z osmi překážkových dostihů získali šest vítězství, patřily jim vrcholy obou dní a vyhráli všechny grupové dostihy. Mítink byl v zásadě soubojem dvou velkých tuzemských stájí - Josefa Aichnera a Jiřího Charváta - které se stejnou měrou podělily o šest českých vítězství.

velka cena slovenska 202344. ročník mítinku Turf-Gala, vrchol první poloviny dostihové sezóny na Slovensku, nad nímž opět převzala záštitu společnost Lokotrans, byl soubojem českých stájí s koňmi slovenského trenéra Jaroslava Línka. Předloňský šampión slovenských trenérů dosáhl při svátečním mítinku hattricku, přičemž dvou vítězství dosáhli jeho svěřenci, a to poměrně nečekaně, v jedničkových dostizích. Zbylé tři dostihy včetně hlavního se staly kořistí českých stájí a ač počet českých vítězství nebyl překvapením, jména vítězů poměrně ano.

Partenit compiegneNadějnou předehrou před nabitým víkendem, v němž čeští koně budou bojovat na několika frontách a čeká je řada velkých dostihů, byl páteční mítink ve francouzském Compiegne. Zúčastnilo se ho šest koní v českém tréninku, z nichž čtyři doběhli na dotovaných místech.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net