Prix hedouville21Čeští koně dnes startovali hned na třech francouzských drahách, a to už od poledních hodin. To nejlepší ale mělo přijít až na konec, kdy se v 18.00 hodin v Longchamp postavil na start Prix d'Hedouville (Gr.3, 4+, 2400 m, 80.000 €) Kůň roku posledních dvou sezón Nagano Gold (Sixties Icon). Do jeho sedla se znovu vyhoupl Christophe Soumillon, který hřebce Syndikátu V3J dovedl k jeho největším úspěchům.

GangsterZatímco první start L'Estrana (Linda's Lad) od jeho druhého vítězství v meranském Gran Premiu zhatily mezery v očkování, na sérii předešlých tří italských vítězství vrcholících Gd2 úspěchem se dnes ve francouzském Dieppe pokusila navázat jiná z hvězd týmu Scuderie Aichner a trenéra Josefa Váni mladšího Gangster de Coddes (Secret Singer).

chantilly globalmanDo Českého derby hlášený Global Man (Reliable Man) ze stáje Westminster Race Horses dnes v Chantilly absolvoval svůj již pátý letošní start. Na rozdíl od předešlého v Lyonu, který proměnil ve vítězství, dnes v handicapu Prix du Cerfouillet (3, 2400 m, 23.000 €, záznam) na dotované umístění nedosáhl a pod Alexis Pouchin skončil poslední devátý.

Odložená sezónní premiéra držitele titulu Kůň roku z posledních dvou sezón Nagano Golda (Sixties Icon) se uskuteční tento čtvrtek v Longchamp. Sedmiletý hnědák Syndikátu V3J se v kolébce francouzského turfu postaví na start Gr.3 Prix d'Hedouville (2400 m, 80.000 €), ve které jej čeká 6 soupeřů.

Bakhchisaray2Bošovická centrála byla o víkendu na roztrhání. Vedle včerejšího mítinku v Bratislavě a dnešního v Mostě obeslal trenér Luka i mítink v Lyonu-Parilly, kam poslal trojici svých svěřenců včetně do francouzského derby hlášeného Bakhchisaray (Motivator) a Kamssio (Kendarent), který je hlášen do našeho derby.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net