ClairefontainePo včerejším Meranu se Josef Váňa ml. přesunul do francouzského Clairefontaine, kde startoval se dvěma koňmi. Oba patřili k outsiderům dostihů a ani jeden z nich nedokázal dokončit dostih na dotovaném místě. Lépe si počínal mladší Saxo Sol stáje Michael Grimminger, který mezi čtyřletými steeplery doběhl na sedmém místě a blíže k vítězi.

MeranoDalší dostihový den v Meranu přinesl vítězství Gondara s Josefem Váňou ml., který si tak připsal 13. letošní prvenství na italských překážkách, zatímco jeho otec Josef již 22. do šampionátu trenérů. Z vítězství se v sedlech italských koní radovali dnes také Josef Bartoš a Jan Faltejsek.

wireless chantVýborně si vedl sedmiletý ryzák stáje Leram WIRELESS (Kentucky Dynamite) při dnešním Oaks dni v Chantilly, kde startoval proti šesti soupeřům v Prix Bertrand du Breuil Longines (Gr.3, 4+, 1600 m, 80.000 €), ve které jej vedl Theo Bachelot. V dostihu se držel v druhé části pole, do cílové rovinky točil předposlední, ale pak zvenčí předvedl nádherný finiš, kterým vybojoval třetí místo. 

ladywest gerŠest týdnů po zisku klasického vítězství se svěřenkyně trenéra Luky Lady Westminster poměřila s devíti domácími klisnami, a také jednou Švýcarkou, v Grosser Preis der Wohnungswirtschaft (Listed, 3+ kl., 1400 m, 25.000 euro, záznam) v Hannoveru. V jejím sedle byl tentokrát žák David Liška.

SvensktGrandNational vitezZávodiště ve Strömsholmu zažilo dnes nejdůležitější mítink překážkové sezóny. Zúčastnily se ho také dvě svěřenkyně trenéra Olehly vedené Josefem Bartošem. Poinsettia Syndikátu hvězda získala ve Svenskt Grand National, kterou ovládl suverénní Truckers Glory (na snímku), čtvrté místo. Carry The Glorry byla v rámcovém dostihu třetí.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking