Jir sun ham22Poté, co v loňské edici obsadil deváté místo v poli deseti koní, se pětiletý hnědák stáje Lokotrans Jir Sun (Shamardal) znovu postavil na start Gr.3 sprintu Grosser Preis von Lotto Hamburg, konaného v rámci Derby mítinku v Hamburku. O dotaci 55.000 € se na trati 1200 metrů tentokrát utkalo šest koní, mezi nimiž byl český zástupce největším outsiderem.

Sagar longPo čtvrtém místě v bratislavské Ceně Scottish Rifle (I.k.) se dnes sedmiletý valach DS Pegas Sagar (Excelebration) postavil se Sebastienem Maillotem v sedle na start Classe 3 prodejky Prix des Fortifications (4+, 1700 m, 18.000 €, záznam) ve francouzském Longchamp.

stronger together2Třináct koní zůstalo po dnešním škrtání na přihláškách do 30. Slovenského derby, které se poběží 17. července na bratislavské dráze. Nenajdeme už mezi nimi vítězku Českého derby Queen of Beaufay (Zarak), která je jedním z 14 koní, kteří byli dnes škrtnuti. Naopak hned 4 čeští koně byli do slovenské modré stuhy dohlášeni, a tak z 13 uchazečů je 11 připravováno českými trenéry.

AshatŠest dní po uzávěrce přihlášek zveřejnila rakouská dostihová autorita seznam koní, přihlášených do 154. Österreichisches Galopper-Derby, které se na závodišti Magna Racino uskuteční 18. září. Do dostihu o 20.000 € bylo přihlášeno i pět koní českých majitelů.

Havana silkZe čtveřice českých koní, kteří dnes startovali v Saint-Cloud, dosáhla na dotované umísztění pouze šestá z Jarní ceny klisen Havana Silk (Havana Gold) ze stáje Evy Nieslanikové, která s podporou Francesca Satalia finišovala třetí v prodejní Prix Charles Semblat (3, 2000 m, 23.000 €, záznam).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net