Deset koní včetně takových hvězd jako jsou Magic Merlin (Ulysses), Brilliant Star (Sea The Stars), Willemine (Pouvoir Absolu) či Hello Hola Hay (Zarak) nabídla stáj Lokotrans prostřednictvím inzerátu na našich stránkách k prodeji. Navíc záhy po jeho zveřejnění jsme museli inzerát upravit, neboť loňský klasický vítěz Magic Merlin a stejně starý valach Upright (Protectionist) obratem našli své nové majitele. Co za prodejem špičkových koní stojí, na to jsme se zeptali manažera stáje Michala Liska.

Vignetta VaryPřed třemi týdny s Adamem Florianem v sedle vyhrála napajedelská rodačka v péči Ivany Pejškové VIGNETTA (Pouvoir Absolu - Vesponetta, Vespone) na karlovarské dráze tehdejší hlavní dostih dne, dvojkovou Letní cenu klisen, čímž si zaknihovala čtvrté kariérní vítězství a  třetí, dosažené na západočeské dráze. V neděli se do lázeňského města vrátila znovu a opět, tentokrát s Martinem Srncem, uspěla, když po nádherném souboji zvítězila v hlavním dostihu, Ceně města Karlovy Vary, 125 letého výročí dostihového závodiště (I.k., 3+, 2000 m, 150.000 Kč). 

Holcak Kvizova SlusoviceV sobotu pokračovala dostihová sezóna třetím letošním mítinkem na moravské dráze ve Slušovicích. Pořadatel Dostihy Slušovice z.s. připravil mítink čítající 8 cvalových dostihů, s výjimkou úvodních proutěnek plně věnovaných rovinovým koním. Mítink se nejvíce vydařil koním trenéra Radka Holčáka pod vedením Sofie Kvízové, kteří opanovali oba největší dostihy dne a získali cenný double. S dvěma triumfy ze Slušovic odjížděl i žokej Martin Laube, na double dosáhl i již nežijící plemeník Egerton (Groom Dancer).

ShiningSkyŘady koní v českém tréninku, kteří se pokusili uspět v blacktype dostihu, v úterý rozšířila čtyřletá hnědka stáje Drag Consulting Shining Sky (Pedro The Great), která se s Theo Bachelotem v sedle postavila na start listed Prix Hubert Baguenault de Puchesse (4+, 2400 m, 52.000 euro, záznam) na dráze ve Vichy.

FrancisGold pgPoměrně nečekanou, ale o to přesvědčivější vítězkou 32. Slovenského derby se stala hnědka stáje OZ Roza s.r.o. Francis Gold (Kodiac), s přehledem odjetá Petrem Foretem, kterou k největšímu dosavadnímu úspěchu její kariéry připravila teprve třetí sezónu v trenérské roli působící Vendula Korečková. Stejně jako vítěz z roku 2008 Tullamore (Theatrical) i Francis Gold si našla cestu do našeho turfu z badenské breeze-up dražby, kde byla zakoupena za 32 tisíc eur. Podívejme se nyní na její rodokmen, který  není typickým pedigree derby vítěze, ale rozhodně není nezajímavý.

MediJape Kolesa vodaTrochu ve stínu slovenského derby mítinku se v neděli odběhl první letošní mítink na závodišti v Kolesách. Ta připravila sedm dostihů, z toho tři rovinové, dvoje proutěnky a dva dostihy steeplechase cross-country včetně vrcholu celého dne Ceny firmy Chládek a Tintěra Pardubice a.s. (cc III.k., 4000 m, 88.000 Kč). 

sk derby 202432. Slovenské derby společnosti Lesy SR (Gd3, 3 hř+kl., 2400 m, 50.000 eur) skončilo velkým překvapením. Poměrně suverénně se v něm prosadila hnědka stáje OZ Roza s.r.o. FRANCIS GOLD (Kodiac), kterou s přehledem odjezdil žokej Petr Foret. Klisna je teprve šestým vítězem úspěšné jezdkyně a nyní i trenérky Venduly Korečkové, která svou novou kariéru zahájila před dvěma lety a klasický triumf druhé z Ceny Arvy je výrazně největším úspěchem v roli trenérky.

Cena Latiny 2024Sobotní mítink v Chuchle Areně Praha, jediný prázdninový dostihový den na českém centrálním závodišti, nabídl hlavní předzkoušku pro Oaks - 45. Cenu Latiny (I.k., 3 kl., 2200 m, 150.000 Kč) na jejímž startu se sešla desítka tříletých klisen, aspirujících na start ve čtvrtém klasickém dostihu sezóny. Výsledek dostihu však nabídl nejen pohled na momentální rozložení sil, ale může sloužit i jako zajímavý příspěvek k diskuzím na téma kam kráčí český chov.

Páteční online pop-up dražba společnosti Arqana znovu potvrdila mimořádnou důvěru, jaké se těší francouzský plemeník Zarak (Dubawi). Hřebec, jehož krev na našich drahách úspěšně reprezentovali či reprezentují mj. dvojnásobná klasická vítězka Queen of Beaufay, vítěz Swiss derby Hello Hola Hay či pátá z naší modré stuhy Zaracampa, má letos skvělou sezónu i doma, což se odrazilo v zájmu o podíl na něm, činící jednu padesátinu, nebo-li pouhá dvě procenta z hřebce.

20170505 174751Vědět, kdy jsou koně ohroženi tepelným stresem, je stejně důležité jako znát klinické příznaky přehřátí. Umožňuje to majitelům koní upravit denní činnost, kdy budou pracovat, nebo práci úplně odložit. Mezi příznaky tepelného stresu u koně patří zvýšená tělesná teplota (40,5-41,6 °C), zrychlené dýchání, rychlý puls, celková slabost, suchá kůže a dehydratace.

Gabon2Slovenská Dostihová autorita v úterý 9. července uzavřela případ pozitivního nálezu antidopingové kontroly u koně Gabon (Ten Sovereigns) po jeho vítězství v tamní Velké jarní ceně. Svěřenci Ingrid Janáčkové Koplíkové byla ve vzorku nalezena zakázaná látka dexamethasone, jejíž přítomnost potvrdila i analýza B-vzorku provedená v Anglii. Jde o stejnou látku, která byla nalezena i ve vzorku Biriatou, kvůli němuž byl tento kůň českou Pořádkovou komisí před dvěma týdny diskvalifikován a trenérka dostala peněžitou sankci 20.000 Kč a podmínečné odnětí licence.

Jardinmichelet pl2Na třech frontách bojovali v neděli čeští koně startující v zahraničí. Nejvíce pozornosti bylo upřeno do polské metropole na tamní závodiště ve Sluzewieci, kde startovali dva z aktuálně nejlepších starších koní v českém tréninku Ignacius Reilly (Worthadd) a Jardin Michelet (Kingfisher). Ani jeden však plně nesplnil očekávání.

aeneas swingingThomasDesetiletý valach Statku Blata Český ráj AENEAS (Galileo) znovu potvrdil, že mu závodiště v Lysé nad Labem mimořádně sedí. Pod žokejem Josefem Bartošem splnil roli favorita a stylem start-cíl opanoval vrchol svátečního mítinku, kterým byl Conseq Memoriál Evy Palyzové (I.k., 4600 m, 165.000 Kč). Rekordman dostihu jej vyhrál už počtvrté a díky výhře 82.500 Kč se přehoupl přes hranici 2 miliónů korun celkového zisku.

liberec zavodistePřed necelými dvěma týdny chuchelské závodiště při příležitosti 104. Westminster Českého derby informovalo, že na závodiště dorazilo letos rekordních 4125 diváků. Když se před 58 lety, 3. července 1966, konaly poslední dostihy na provizorní dráze v Liberci, zřízené v místě v objektu tamního letiště, přišel se na ně podívat víc jak dvojnásobek platících diváků. Cílem tamních dvou mítinků bylo zpopularizovat dostihový sport i na severu Čech.

lot 19 sottsassV úterý začala v Deauville Letní mixed dražba společnosti Arqana. První den byl věnován v první řadě dvouletým koním, kteří se o den dříve představili potenciálním kupcům při svých cvalech. Byli však nabízeni i koně pro překážkové dostihy tzv. stores, a tak během úvodního dne prošlo dražebním ringem 255 koní, z nichž nové majitele našlo 158 (62%). Ač procento prodaných značně pokleslo (loni 80%), průměrná cena si o procento polepšila na 33.025 €.

Munro alan zkPřed 31 lety, 2. července roku 1993 se britskému žokeji Alanu Munro, mj. též vítězi Epsom Derby v sedle Generouse, podařilo během jednoho dne vyhrát na třech závodištích. Nejprve v sedle Lomase vyhrál v Sandownu, poté s Grand Senorum v Southwellu a nakonec s Parfait Amour v Beverley.

cilfoto clairefontaiePondělního mítinku v Clairefontaine se zúčastnila čtveřice českých koní - tři zástupci Lokotransu a jedna reprezentantka barev DS Pegas. Třem z nich se podařilo získat dotované umístění, Bonitě de la Serre (Herald the Dawn) chyběl k vítězství pouhý nos.

Vignetta letmcenaNa den přesně 125 let ode dne, kdy se v Karlových Varech běhalo poprvé, se v neděli uskutečnil druhý letošní mítink v lázeňském městě. V době, kdy ve Varech probíhá Mezinárodní filmový festival, se role hlavního partnera mítinku ujala Sokolovská uhelná se a její dceřinými společnosti. Se jménem Sokolovské uhelné spojil své jméno hlavní dostih dne, kterým byla dvojková 21. Letní cena klisen na 2000 metrů o 120 tisíc korun.

irish derby 2024Čtyři týdny poté, co v Epsom Derby finišoval třetí, 3 1/4 délky za druhým Ambiente Friendly (Gleneagles), dnes na dráze v Curragh vrátil LOS ANGELES (Camelot) svému sokovi porážku triumfem v Dubai Duty Free Irish Derby (Gr.1, 3 hř+kl., 2400 m).

Amazona AcclamationNečekaně vítězství dvouletého Rashabara (Holy Roman Emperor) v Coventry Stakes (Gr.2) na mítinku Royal Ascot dostalo francouzský Haras de Beaufay pana Jiřího Trávníčka na mapu evropských chovatelů. Potvrzuje to nyní vydaný katalog na Vente de Yearling d'Aout, srpnovou dražbu společnosti Arqana, která je nejprestižnější kontinentální dražbou ročků v Evropě.

Pořádková komise JCČR uzavřela již dříve Jockey Clubem avizovaný pozitivní nález antidopingové kontroly u koně Biriatou po jeho vítězství v Ceně Unicredit Bank v Chuchle Areně Praha 7. dubna tohoto roku. Podle rozhodnutí PK byl Biriatou diskvalifikován, Pořádkové komise zároveň jeho trenérce Ingrid Janáčkové Koplíkové udělila peněžitou sankci ve výši 20.000,- Kč a "sankci odnětí trenérské licence na dobu šesti měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu jednoho roku".

Před 34 lety, 28. června roku 1990 ve věku 77 let, zemřel Jaroslav Houra, bývalý úspěšný žokej a později neméně úspěšný trenér dostihových koní, který i po ukončení aktivní činnosti působil jako poradce a manažer dostihových stájí.

V polovině června proběhlo další jednání Rady Jockey Clubu ČR, z něhož naše dostihová autorita nyní zveřejnila zápis. Dozvíte se z něj, jak dopadl rozpočet JC a jaký je výhled pro letošek, jak chce JC zvýšit majitelské a chovatelské prémie, o kolik se zvýší rozpočet na antidopingovou kontrolu, informace o konání trenérského kurzu, plány na Galavečer českého turfu a další zajímavé informace.

LaTourduBoisVe čtvrtek proběhl termín dalšího zápisného do zbývajících dvou klasických dostihů 79. Oaks a 79. Conseq St. Leger. Do čtvrté klasiky, která je otevřená pouze klisnám, byla dohlášena nová akvizice Lokotransu hnědka LA TOUR DU BOIS (Wootton Bassett), kterou stáj před třemi týdny za 22.555 € získala v prodejce v Longchamp. Polosestra Gr.3 vítězky Control Tower (Youmzain) má za sebou 9 startů, z nichž 6 absolvovala letos, kdy získala i vítězství v handicapu na 1800 metrů v Croise-Laroche. Do Česka přichází s ratingem 30 kilogramů.

Pirlo EskadraPo včerejším třetím kole přihlášek zůstalo na přihláškách do 32. Slovenského derby společnosti LESY SR (Gd3, 50.000 €) 17 koní, z toho 7 trénovaných v České republice. Z českých koní mají o start ve slovenské modré stuze nadále zájem třetí a čtvrtá a pátý z Českého derby Pirlo (Amaron), Eskadra Zero (Phoenix of Spain) a Cheeky Boy (Holy Roman Emperor), dále poražený favorit San Sebastian (The Grey Gatsby), který v Chuchli obsadil osmé místo a Sambany (Highland Reel), která v české edici finišoval na patnáctém místě.

Koplikova ingrid5Nedělní Gabonovo (Ten Sovereigns) druhé místo ve 104. Westminster Českém derby posunulo jeho trenérku Ingrid Janáčkovou Koplíkovou do čela žebříčku nejúspěšnějších trenérek v historii českého turfu podle cen, získaných jejími svěřenci. Ziskem 380 tisíc korun se celkový objem dotací koní, připravovaných v Lysé nad Labem působí trenérkou, dostala na hodnotu 24,608.165 Kč, čímž o 250 tisíc přeskočila dosavadní rekordmanku Helenu Vocáskovou.

Naughty Peter2Ač se na start letošního 104. Westminster Českého derby postavili vesměs koně s vytrvaleckými rodokmeny či minimálně se silnými vytrvaleckými prvky v pedigree, málokterý z účastníků měl tak silně vytrvalecké "papíry" jako vítězný Naughty Peter. A to navzdory skutečnosti, že jeho otec byl německým zimním favoritem a nejdelší dostih, který kdy absolvoval, byl na dva kilometry. Jeho kariéra ale skončila předčasně a možná by i on na dráze ukázal afinitu k delším tratím tak, jako oba dědové a další důležitá jména v Naughty Peterově rodokmenu.   

NaughtyPeterDoběh 104. Westminster Českého derby se nemohl neodrazit v aktuální podobě handicapu tříletých. Na jeho čelo se vyhoupl vítězný Naughty Peter (Tai Chi), jemuž čeští handicapeři přidělili známku 80 kg, o půl kilogramu vyšší, než má druhý v cíli Gabon (Ten Sovereigns). Ten se vyrovnal San Sebastianovi (The Grey Gatsby), jehož hodnocení o 1 kg kleslo.

derby 24 zanrUplynulou neděli se v Chuchle Areně Praha odběhl nejvýznamnější rovinový dostih sezóny 104. Westminster České derby. Atmosféru svátečního dne, který nabídl skvělý sport i v rámcových dostizích, si můžete připomenout ve fotogalerii, kterou pro vás připravila Andrea Zavadilová.

derby 24 obloukKrásné počasí, letos rekordní návštěva na závodišti i vyrovnaná a početná pole - to vše pomohlo sázkové společnosti Tipsport dosáhnout dosud nejvyššího sázkového obratu na derby den od začátku spolupráce této sázkové kanceláře s Jockey Clubem ČR potažmo českým turfem. Celkový náběr na celý mítink dosáhl hodnoty 4,831.646 Kč, což je přibližně o milión korun více než v loňském roce.

NEW FRIEND foto Hana VytopilovKdyž nepadal, vítězil. A zlobil tím své soupeře, i když vlastně jen trochu. Velkou jízdu svému kolegovi Janu Faltejskovi přáli. Ten v rámci červnového mítinku na Pardubickém závodišti zaznamenal výjimečných pět vítězství. Jednou vyhrál pro černošedé barvy stáje BoKaBau a čtyřikrát se radoval na koních Jiřího Charváta, v jehož barvách má pozici stájové jedničky. Tři ze čtyř „modrožlutých“ vítězů připravil Pavel Tůma, šampiona kvalifikace Korfu a také klisnu Sardinii trénuje Faltejskova manželka Alžběta.

ceske derby 2024Vítězem 104. Westminster Českého derby se stal v Polsku Maciejem Jodlowskim připravovaný hnědák stáje Westminster Race Horse NAUGHTY PETER (Tai Chi). Hřebec, který se narodil a byl odchován v napajedelském hřebčíně a reprezentoval tak i český chov, vyhrál navzdory krkolomnému startu, kde nechybělo mnoho, aby přišel o svého jezdce Richarda KIngscota i nemalé ztrátě na vedoucí koně v závěrečné fázi dostihu, ve které rozbalil mimořádný finiš a pro triumf si dolétl v poslední vteřině dostihu.

FasltejsekDevět dostihů bylo na programu červnového mítinku, pět z nich mělo jediného vítěze – žokeje Jana Faltejska. Postupně dovedl do cíle na překážkách prvně startujícího Roscoffa, po druhých místech konečně vítěznou Sardinii, neporazitelného New Frienda a vzápětí Korfu, na jehož přípravě se podílí se svou manželkou Alžbětou. Na vítězné vlně se vezl i v dalším dostihu, který ovládl stylem start-cíl s George of Beaumontem.

sw3Pravidelní čtenáři této rubriky si možná vzpomenou, jak jsme několikrát před startem Epsom Derby psali o vlivu Galilea (Sadler's Wells) v rodokmenech jeho účastníků. Galileo od svého otce převzal žezlo vládce epsomských klasik a znovu potvrdil, jak obrovskou roli hraje Sadler's Wellsova krev v rodokmenech nejlepších koní především na vytrvaleckých distancích. Ale není to jen derby v Epsomu, které ukazuje sílu této krve. Sadler's Wellsovu krev mají v sobě tři poslední vítězové Českého derby a je dost pravděpodobné, že i ten, který vyhraje letošní ročník.

Vert Liberte SCPáteční mítink v Saint-Cloud obeslali svými koňmi hned tři čeští trenéři. Nejlépe si vedl ten, který na francouzské závodiště vyslal jen jednoho svěřence - Dalibor Török, připravující koně DS Pegas pana Jiřího Trávníčka. Ten do tamního Classe 2 dostihu nasměroval svého aktuálně nejúspěšnějšího svěřence šestiletého VERT LIBERTE (Muhaarar), který po řadě umístění i na grupové úrovni získal své první francouzské vítězství.

SadalbariJediný start českého koně v zahraničí se ve čtvrtek odehrál v pařížském Longchamp, kde se čtyřletý valach ze stáje Evy Nieslanikové Sadalbari (Gleneagles) postavil na start Gr.3 Prix de la Porte Maillot (1400 m, 3+, 80.000 €). S Benjaminem Marie se držel na druhém místě, v cílové rovině se však postupně propadl na poslední místo, přibližně 6 délek od vítěze.

derby23 obloukDostihy s dlouhodobými přihláškami, a především České derby, jsou pro pořadatele z finančního hlediska velmi atraktivními dostihy. Ukazuje to i letošní ročník, na jehož dvoumiliónovou dotaci se z velké většiny složili majitelé koní, kteří byli do dostihu přihlášeni a dohlášeni.

jardinmichelet polskoZatímco sezónní debut loňského dvojnásobného klasického vítěze Jardin Micheleta (Kingfisher) v silně nabité Velké ceně Slovenska hnědákovi stáje Cardboard úspěch nepřinesl, středeční start v Nagrodě Widzowa (4+, 2400 m, 38.500 zl) v polské Sluzewieci však pro něj znamenal návrat na vítěznou vlnu.

STARV sobotu 22. června mohou dostihoví příznivci opět zavítat na závodiště v Pardubicích, kde je přichystán mimořádně atraktivní program. Jeho součástí je totiž trojice jedničkových dostihů, včetně Poháru Slavia pojišťovny - druhé kvalifikace na Velkou pardubickou, jehož celková dotace činí rovný milión korun. O podíly z této částky se utká jedenáct koní, mezi nimiž zaujme třináctiletý veterán Star nebo dvojice „Váňovců“, kteří v přecházejících startech dokázali zvítězit.

Coventry Stakes 24vJe to beze všech pochybností největší úspěch českého, či přesněji moravského chovatele v novodobé historii. Dvouletý Rashabar (Holy Roman Emperor), odchovanec francouzského Haras de Beaufay pana Jiřího Trávníčka, se postaral o jedno z největších překvapení v historii dostihu, když navzdory kurzu 80:1 zvítězil v Gr.2 Coventry Stakes, druhém dostihu nejprestižnějšího dostihového mítinku na světě Royal Ascotu.

King WarriorDonedávna druhý favorit 104. Westminster Českého derby King Warrior (Saxon Warrior) ze stáje Petry Čapkové byl z dostihu škrtnut a České derby se poběží bez něj. Otevírá se tak šance českému odchovanci Maxmiliánovi (Eagle Top), který je prvním koněm pod čarou a bude moci v neděli nastoupit.

Prometheus4Tuto neděli se odběhne již 104. ročník Českého derby, letos pod patronátem společnosti Westminster. Dostat koně do derby je cíl velké části majitelů tříletých koní, který nezačíná až přípravnými dostihy a snahou získat vysoký handicap, ale už při výběru či odchovu koně. Jako každý rok i letos se podíváme, jakými cestami se uchazeči o letošní modrou stuhu dostali ke svým majitelům.

derby23 obloukStartovní listina 104. Westminster Českého derby, dostihu o 2 milióny korun, je hotova. Do startovacích boxů se postaví plný počet 16 koní, na případnou zdravotní indispozici některého z nich čeká pod čarou trojice náhradníků. Do sedel se vyhoupne 5 v zahraničí působících žokejů a to včetně dřívějšího českého šampióna Václava Janáčka, který povede favorizovaného San Sebastiana. Dostih okoření start anglického žokeje Richarda Kingscotea, předloňského vítěze Epsom Derby, který povede polského Naughty Petera.

Ač byla zveřejněna zatím jen předběžná startovní listina, na které chybějí nejen startovní čísla, ale i jezdci na pětici koní trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové a polského Naughty Petera, Tipsport už vydal svou představu o rozložení sil před nejdůležitějším dostihem rovinové sezóny. Podle představ jeho bookmakera je letošní derby velmi vyrovnané, což naznačuje i vysoký kurz favorizovaného San Sebastiana (The Grey Gatsby), jehož bookmaker ocenil kurzem 7:1. Ten však rychle musel upravovat.

Letošní královský mítink v anglickém Ascotu bude mít nečekanou českou účast. Poprvé v novodobé historii se tamního grupového dostihu zúčastní kůň z chovu českého chovatele. Bude jím dvouletý RASHABAR (Holy Roman Emperor), v Irsku narozený hnědák z chovu Haras de Beaufay pana Jiřího Trávníčka.

City of TroyNejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings potvrdilo šestiletého vítěze Dubai World Cupu (Gr.1) Laurel River (Into Mischief) v čele letošního hodnocení, došlo však ke změně na čele klasického ročníku. Triumf v Epsom Derby do něj vysadil coolmorského City Of Troy (Justify).

Volkov Jelois2Středeční mítink ve Štrasburku přinesl českým koním několik cenných umístění. Nejlépe si z nich vedl zástupce Scuderie Aichner Volkov Jelois (Vol de Nuit), který s Lenkou Neprašovou sahal po vítězství ve steeplechase Prix Alexandre de Grand (5+, 4200 m, 28.000 €). 

venecDvacet koní zůstalo po dnešním škrtání na přihláškách do 104. Westminster Českého derby. Škrtnuto bylo 11 koní včetně vítěze Memoriálu prof. Michala a čtvrtého z VJC Showpower (Showcasing), nikdo nový dohlášen nebyl. Mezi zájemci zůstává i jediný potenciální zahraniční účastník polský Naughty Peter (Tai Chi) ze stáje sponzora dostihu, kterému, stejně jako dalším dvěma uchazečům bez českého handicapu, stanovili handicapeři tzv. eliminační handicap.

Dubawi DarleyLetošní mítink Turf-Gala zcela jasně opanovali koně z českých a moravských stájí, jimž se podařilo vyhrát všech pět jedničkových dostihů silně obsazeného mítinku. Velkou zásluhu na tomto úspěchu měl anglický plemeník Dubawi (Dubai Millennium), děd trojice z pěti bratislavských vítězů nejvyšší kategorie. Jiný Dubawiho vnuk, respektive vnučka, vyhrála minulý víkend i první dostih dvouletých a pokud se ohlédneme za významnými dostihy poslední sezón, zjistíme, že krev šejkova úspěšného plemeníka se u nás prosazuje stále častěji.

Ponntos fr24První červnový víkend přinesl českým stájím na zahraničních drahách nebývalé žně. Díky excelentnímu výkonu Ponntose, koncertu českých koní na dotačně posilněném Turf-Gala i pokračujícím úspěchům na mítinku v Meranu s několika Graded dostihy vydělali v Česku připravovaní koně během dvou dnů 5,821.125 Kč. Celkový zisk ze zahraničních startů tak překročil hranici 30 miliónů korun a už jen těsně zaostává za loňským, v tomto ohledu nejúspěšnějším rokem v české dostihové historii.

slusovice 24Druhý letošní mítink na dráze ve Slušovicích nabídl devět cvalových dostihů, z toho sedm rovinových, jedny proutěnky a jeden dostih steeplechase. Na moravské dráze se dařilo ostříleným veteránům, když průměrný věk vítězných koní přesáhl hranici 6,5 roku.

Sázky na české dostihy provozované partnerem Jockey Clubu ČR společností Tipsport letos rostou. A to i v porovnání s loňskou sezónou, které přinesla zatím rekordní obrat od doby, kdy Tipsport uzavřel s JC smlouvu a stal se oficiálním provozovatelem sázek na tuzemské dostihy, zajišťující i obsluhu sázek chtivých diváků na závodištích.

Cena Jezdectv 2024Sobotní mostecké odpoledne s osmi položkami na dostihovém programu vyšlo nejlépe stáji MUDr. Evy Nieslanikové, trenéru Miroslavu Nieslanikovi a jezdkyni Sabině Mokrošové. Tým z Tušimic si domů veze nejen triumf v hlavním dostihu Ceně Jezdectví společnosti Tipsport, ale slavil úspěch i v druhém nejvýznamnějším dostihu odpoledne, dvojkovém handicapu Ceně Dostihového spolku Pardubice. Poprvé se v letošní sezóně do hry zapojili také dvouletí koně.

Sholokhov hlavaSmutná zpráva přišla z Irska, kde ve věku 25 let uhynul plemeník Sholokhov. Sadler's Wellsův syn, který posledních 12 sezón působil v překážkovém chovu, patřil během předchozího působení v německém Etzeanu k nejpopulárnějším zahraničním plemeníkům mezi českými chovateli, kteří k němu poslali celou řadu klisen.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net