Mandarin4Trenérka Ingrid Janáčková-Koplíková pokračuje ve sbírání francouzských umístění. Dnes v Cagnes-sur-Mer vybojoval jeden z jejích nejúspěšnějších svěřenců Mandarin (Elusive City) čtvrté peníze v Prix des Iles de Lerins (Classe 3, 4+, 1500 m, 19.000 €, záznam).

Dux scholar ppZatímco v posledních sezónách působili v Centru Darhorse v Krabčicích čtyři plemenní hřebci, do letošní připouštěcí sezóny vstoupí tamní chovatel s trojicí plemeníků. Po 6 sezónách v českém chovu (a předešlých 9 v Irsku) letos nebude připouštět 21letý Majestic Missile (Royal Applause). Ve hře však zůstávají opory tamního chovu Mikhail Glinka (Galileo), Zazou (Shamardal) a Dux Scholar (Oasis Dream).

Vana josefmlPo dvou měsících bez licence za loňský pozitivní nález antidopingové kontroly u L'Estrana se dnes v plné slávě do dostihového dění vrátil trenér Josef Váňa mladší. V italské Pise se jeho svěřenci, devítiletému valachovu ZANINI (Poseidon Adventure) ze stáje Josefa Aichnera podařilo zvítězit v hlavním dostihu dne Premio Gran Corsa Siepi di Pisa (pp Gd3, 3500 m, 30.000 €), v němž s Pavlem Složilem mladším překazili pokus Dominiqua (Motivator) o obhajobu loňského vítězství.

siglo de oro2Sedmiletý hnědák Siglo de Oro (Clodovil), který loňskou sezónu ukončil den před Štědrým dnem pátým místem v Deauville, dnes vstoupil do nové sezóny v Cagnes-sur-Mer. Svěřenec ingrid Janáčkové-Kolíkové se na přímořské dráze v Prix d'Annonciade (Classe 3, 4+, 1600 m, 19.000 €, záznam) pokusil pod Vendulou Korečkovou o útok zvenčí, ale jeho výkon stačil jen na osmé místo. (miv)

Partenit dubaiTeprve třetí start kariéry a první v přípravě Buupata Seemara dnes v Dubaji na závodišti Meydan absolvoval čtyřletý Partenit (Invincible Spirit), vedoucí kůň české Klasifikace 2021, kterého až do podzimní účasti na dražbě Arc Sale připravoval v Bošovicích Václav Luka mladší.

Jockey Club letos podruhé ve své historii vydal tzv. Klasifikaci českých jedničkových dostihů, u níž si klasifikaci sestavující čeští handicapeři vzali za vzor World's Top 100 Group Races, žebříček vydávaný Mezinárodní federací dostihových autorit (IFHA). Českému žebříčku vévodí mílové zkoušky.

foal dallyhit 22Ve čtvrtek ve 23 hodin přišlo na svět první letošní napajedelské hříbě. Stejně jako v předešlých dvou letech i letos je matkou prvního napajedelského přírůstku Kůň roku Dally Hit (Ad Valorem), která po loňské klisničce, která bohužel musela být po nešťastném zranění utracena, přivedla tentokrát na svět hřebečka. Jeho otcem je současná napajedelská jednička ryzák Wireless (Kentucky Dynamite).

Dalším hřebcem, na jehož výsledky v chovu se ještě před začátkem připouštěcí sezóny blíže podíváme, je napajedelský POUVOIR ABSOLU. Syn legendárního Sadler's Wellse (Northern Dancer) vstoupí za několik dnů do své již desáté připouštěcí sezóny a je smutné, že navzdory poměrně dlouhému působení v chovu měl v rovinových dostizích dosud jen málo přes dvě desítky startujících potomků. Je to pro náš chov velká ztráta, že se netěší větší důvěře?

LadyinPink2Pořádková komise Jockey Clubu rozhodla na svém prvním letošním jednání o diskvalifikaci koně Lady in Pink (Adlerflug) stáje Lokotrans ze 100. Ceny prezidenta republiky. Důvodem diskvalifikace byl pozitivní nález antidopingové kontroly, která ve vzorku odebraném po klisnině vítězství nalezla zakázanou látku ambroxol. Trenér Luboš Urbánek dostal sankci 20 tisíc korun a podmínečné odnětí licence na 6 měsíců s odkladem na zkušební dobu jednoho roku. 

foal girlwestminsterPrvním letošním hříbětem, narozeném ve francouzském hřebčíně Haras de Beaufay, patřícím Jiřímu Trávníčkovi, je klisna chovatele Westminter Race Horse po Areion (Big Shuflle) z Girl Westminster (Rock of Gibraltar). Klisna, jejíž otec je v českém chovu zastoupen synem Limariem, je polosestrou loňského vítěze ve Francii a čtvrtého z Velké červnové ceny Global Mana (Reliable Man).

V zimním období se toho v Německu moc kolem dostihů neděje, dokud jsem jezdil, snažil jsem se většinou na zimu někam dostat. Určitě je ale  dobrou zprávou, že když jsem se díval na letošní  termíny, zdá se, že se dostihy vrací k normálu. Mám na mysli dotace, které v době covidu klesly prakticky na polovinu.

foal sotsassVítěz francouzského derby i Ceny Vítězného oblouku SOTTSASS (Siyouni) už má prvního potomka. Jak informoval irský Coolmore, kde Sottsass od loňského roku působí, první hřebcův potomek se narodil u svého chovatele Ecurie des Monceaux a je jím klisna Fittingly, dcera vítězky ve třech letech Landikusic (Dansili), pravé sestry Gr.1 vítěze Zoffany.

Pecka martin5Stejně jako sezóna 2020 byla i ta loňská, byť v podstatně menší míře, ovlivněna pandemií koronaviru. Navzdory tomu se Jockey Clubu podařilo uskutečnit poměrně zásadní věc - uzavřít smlouvu s Tipsportem, která jednak umožňuje sázejícím sázet na všechny české dostihy a to i online a navíc pořadatelům přináší určitý pravidelný finanční přínos. O této spolupráci, jejím možném rozvoji i perspektivách hledání dalších podobných partnerů jsme si povídali s generálním sekretářem Jockey Clubu Martinem Peckou.

V sezóně 2020 skončil v šampionátu plemeníků na 42. druhém místě s pouhými dvěma vítězi ze 16 startujících, což byl jeden z důvodů, proč se loňské připouštěcí sezóny nezúčastnil. V loňském roce si ale DURANTE ALIGHIERI (Galileo) vedl podstatně lépe. Dva jeho potomci se umístili v klasických dostizích a v šampionátu skončil o 30 příček výš, když se z domácích plemeníků před něj dostali jen již nežijící Egerton (Groom Dancer) a Stormy Jail (Stormy Atlantic) a do Francie exportovaný Shamalgan (Footstepsinthesand). A tak se vrací do hry.

foal josselin21Poslední vítěz Českého derby domácího chovu ryzák Joseph (Lando) má dalšího sourozence. V pondělí v poledne se jeho matce Josselin (Muhtathir), nyní působící v chovu Pavlíny Kacerové, narodila další dcera. Otcem klisničky, která má všechny čtyři nohy bílé a hvězdičku na čele, je opět hřebec Shaywan (Sinndar), plemeník působící ve stáji Belcredi, po kterém klisna loni porodila dceru pojmenovanou Jamminiminiminium.

Storm Catův (Storm Bird) syn CAT JUNIOR, který loni v březnu rozšířil nabídku českých plemeníků, se pilně připravuje na svou druhou připouštěcí sezónu v České republice. Vstoupí do ní nejen na jiném  působišti než loni, neboť místo Hřebčína Napajedla bude letos stát v Doubravách u Vítězslava Vandy, ale vedle klasické formy připouštění nabídne i trochu netradiční službu - v případě zájmu může sám za klisnou dojet.

NumeiraDo nové sezóny dnes na all-weather dráze v Deauville vstoupila se svými svěřenci i trenérka Ingrid Janáčková Koplíková. Do Francie do dostihů pro nezvítězivší vyslala dva koně hájící béžovo-vínové barvy Sultana Hariba a při sezónní premiéře získala jedno čtvrté místo.

germany pgCeny v německých dostizích letos vzrostou. Po dohodě, uzavřené mezi zástupci německých závodišť a Asociací majitelů a chovatelů, by se jejich objem měl meziročně zvýšit o plných 24% na 12,6 miliónu eur. Zvýšení na první pohled impozantní ale především umazává ztráty z posledních dvou sezón ovlivněných pandemií.

Jeden z nejúspěšnějších koní historie českého turfu NAGANO GOLD (Sixties Icon) odchází do chovu. Osmiletý hnědák Syndikátu V3J se měl původně s dostihovou kariérou rozloučit na bohatě dotovaném mítinku v Rijádu, včera se však majitelé rozhodli, že do Saudské Arábie nepojede a odejde do chovu již nyní. Jeho prvním působištěm bude Rabbit Trhový Štěpánov, kde bude stát vedle do chovu se navrátivšího Durante Alighieri (Galileo).

Bacora pisaČeské stáje pokračují i v nové sezóně v úspěšném sbíraní italských dotací. Čtvrteční mítink v Pise v tomto směru dopadl nejlépe pro pětiletého valacha Scuderie Tania z lotu Josefa Váni staršího CHARLES STREET (Helmet), který s Ondřejem Velkem v závěru Premio Lexou (pp, 5+, 3500 m, 10.000 €, záznam) lehce odskočil od soupeřů a svůj premiérový překážkový triumf získal s přehledem 9 délek.

limario 1516V loňském roce připustil 17 klisen a s Chardonney Tcheque (One Cool Cat) se dělil o čtvrté místo mezi nejžádanějšími plemeníky v našem chovu. Letos německého šampióna dvouletých hřebců Limaria (Areion) již čtvrtá sezóna, kterou opět stráví na stanici ve Starém Městě u své majitelky Ireny Uhlířové. Jeho připouštěcí poplatek zůstal tentokrát nezměněn a činí 14 tisíc korun za březí klisnu. 

Saudi Cup Logo ENGPořadatelé nejbohatšího dostihu světa Saudi Cupu dnes zveřejnili kompletní seznam koní, přihlášených do mítinku, jehož vrcholem je zmíněný 20 miliónový Saudi Cup, v němž však bude v rámcových dostizích rozděleno dalších 15,1 miliónu dolarů. Jak už bylo dříve oznámeno, na mítink byl přihlášen i dvojnásobný Kůň roku Nagano Gold (Sixties Icon), vedle něj však na přihláškách najdeme i jeho dřívějšího tréninkového druha Partenita (Invincible Spirit), nyní připravovaného Buupatem Seemarem v Dubaji. Na mítink bylo přihlášeno rekordních 70 Gr.1 vítězů.

Byla asi nejlepší klisnou, kterou loni evropské dráhy viděly a mnozí v ní viděli novou Enable. V jejích stopách sice nakonec nekráčela, v Ceně Vítězného oblouku skončila až šestá, přesto si, především svým výkonem v Epsom Oaks, podmanila celý ostrovní turf. Dnes centrála Ballydoyle vydala zprávu, že Snowfall (Deep Impact) musela být kvůli zranění uspána.

Před rokem ještě napajedelský hřebčín inzeroval čtyři plemeníky. Bohužel těsně před zahájením loňské připouštěcí sezóny uhynula opora tamního týmu plemeníků hnědák Egerton (Groom Dancer) a před pár dny byl hřebčín nucen se rozloučit s nadějným Amico Fritzem (Fasliyev), kterého jeho majitel přesunul do Střelic. Po odchodu Cat Juniora (Storm Cat), který přišel v průběhu sezóny a po ní zase z Napajedel odešel, tak hřebčín v letošní sezóně nabídne jen dva plemenné hřebce.

Nejlepším výkonem českého koně v sezóně 2021 bylo druhé místo tříletého Partentita (Invincible Spirit) ze stáje Viktora Timošenka ve francouzské Prix Daphnis (Gr.1). Za tento výkon obdržel svěřenec Václava Luky od českých handicaperů 93,5 kg (nebo 107 lb), čímž o půl kilogramu předčil loňského i předloňského krále Klasifikace Nagano Golda (Sixties Icon) Syndikátu V3J. Třetím nejlépe hodnoceným výkonem sezóny je čtvrté místo Frankelova syna Heavens Forfend v Gr.3 v Drážďanech, za které získal 90 kg.

Anawa22Tři dny poté, co se loňský vítěz Zlatého poháru EŽ Praha Sternkranz (Kamsin) stal prvním českým vítězem letošní sezóny, když v Pise ovládl tamní proutky pro pětileté a starší, má český turfu i svého prvního rovinového vítěze. Na pískové dráze v Dortmundu se jím stala čtyřletá hnědka ze stáje Dr. Nieslanikové ANAWA (Rasjaman), která s podporou amatérky Sabiny Mokrošové o jeden a čtvrt délky ovládla tamní čtyřkový handicap na 1700 metrů o 4.100 €.

salar islandPo páteční sezónní premiéře, která bošovické centrále nepřinesla žádné dotované umístění, se v sobotu v Deauville dokázal s tamní konkurencí úspěšně poprat pětiletý Salar Island (Sakhee's Secret). Ryzák ze stáje Václava Luky staršího, který loni získal druhé místo v Českomoravské ceně a čtvrté v EJC Million, finišoval těsně čtvrtý v prodejní Prix de Crennes (Classe 3, 4+, 1500 mAW, 19.000 €, záznam).    

BoltonV hřebčíně Střelice působící Eagle Top (Pivotal), který do Česka přišel poté, co strávil jednu připouštěcí sezónu v anglickém chovu, se dnes dočkal svého prvního tamního vítěze. Premiérové anglické vítězství mu ve svém druhém životním startu zajistil čtyřletý valach Bolton, který suverénně zvítězil v bumperu na 2 míle na dráze ve Wetherby.

Šest týdnů před zahájením nové připouštěcí sezóny dochází k překvapivému přestupu. Šestnáctiletý hnědák AMICO FRITZ (Fasliyev), který poslední čtyři připouštěcí sezóny strávil v Hřebčíně Napajedla, se stěhuje do Střelic. Hřebec, který se v loňském roce nadějně uvedl svými prvními dvouletky narozenými z českého působení, bude ve Střelicích připouštět za 15.000 Kč. Nahradí tam hnědáka Chardonney Tcheque (One Cool Cat), který má nyní blíže nespecifikovanou zdravotní pauzu a minimálně část připouštěcí sezóny vynechá.

Mowaeva 22Do nové sezóny dnes v Deauville vstoupila i bošovická centrála trenéra Václava Luky, který do Francie vyslal dvojici svých svěřenců. První bošovický startující roku 2022 pětiletý Mowaeva (Evasive) neměl v cílové rovině Quinté+ handicapu Prix du Volcan (Classe 2, 4+, 1300 mAW. 50.000 €, záznam) dostatek prostoru a skončil dvanáctý, jeho tréninková družka Besiberri (Twilight Son) skončila bez výraznějšího momentu osmá v Prix de Bonnerie (Classe 3, 1900 mAW, 4, 16.000 €, záznam).

Saudi cup 2021Před dvěma dny byla uzávěrka přihlášek na letošní Saudi Cup a to včetně rámcových dostihů mítinků, do kterých měl být přihlášen i náš Nagano Gold. Seznam zájemců sice pořadatelé dosud nevydali, je ale jisté, že o nejlépe dotovaný dostih na světě, v němž bude opět rozděleno 20 miliónů dolarů, byl mezi majiteli a trenéry navzdory netradičnímu termínu nemalý zájem. Milióny zkrátka lákají a nenabízí je jen Saudi Cup. Podívejme se na jedenáct dostihů, v nichž bylo loni rozděleno miliónů nejvíc.

Zazou hlavaNa hodně zajímavou partnerku se ve své sedmé připouštěcí sezóně může těšit krabčický ZAZOU (Shamardal). Za otcem loni v jedničkách na rovinách i v proutěnkách úspěšné Faliraki či nejbohatšího maďarského dvouletka tamního chovu Golden Boye přicestuje z Německa Danehillova dcera Tenderly, klisna s mimořádnou vizitkou.

Sternkranz 22bNa první vítězství nemusel český turf čekat v nové sezóně dlouho. Dnes se o ně na dráze v italské Pise postaral loňský vítěz Zlatého poháru EŽ Praha a.s. STERNKRANZ (Kamsin) ze stáje Josefa Aichnera, který jistě o délku před stájovým druhém Capivarim (Yeats) vyhrál proutěnky pro pětileté a starší Premio Narni (3500 m, 11.000 €, záznam).

Dubawi4oV loňském roce ve věku 23 let odešel Galileo (Sadler's Wells), který ač dlouhá léta neměl oficiálně stanovený připouštěcí poplatek, byl obecně považován a uváděn jako nejdražší plemeník na světě. Neoficiální údaje hovořily o tom, že připouští za 600 tisíc eur, tedy přibližně půl miliónu liber. Pár týdnů před začátkem nové připouštěcí sezóny na severní polokouli se podíváme, jak jeho odchod zamíchal pořadím nejdražších plemeníků a zda se mezi jeho následovníky neobjevil někdo, kdo by se mu cenovkou alespoň blížil.  

Když se ohlédnu za minulým rokem, první měsíce nám ve stáji moc nevyšly. Ve větších dostizích jsme prohrávali s koňmi od Pavla Tůmy a výsledky nebyly úplně takové, jak bychom si představovali.  Možná, že za tím byla ta zima v Cagnes-Sur-Mer, pak naši koně pomalu hledali formu.

Šampiónem plemeníků Anglie a Irska za loňský rok se poprvé ve své kariéře stal FRANKEL (Galileo) z anglického Banstead Manor Stud, patřícího pod křídla Juddmonte Farm. Na dráze neporazitelný šampión tím ukončil více jak tři dekády trvající nadvládu plemeníků irského Coolmoru.

Hřebčín Střelice včera zveřejnil připouštěcí poplatek svého jediného plemeníka pro nadcházející sezónu ryzáka EAGLE TOP (Pivotal). Hřebec, který ze čtyř dosavadních sezón v českém chovu byl třikrát plemeníkem s nejvyšším počtem připuštěných klisen, bude i v nadcházející sezóně připouštět za poplatek 26.000 Kč za březí klisnu. Stejný má od svého příchodu do Střelic, ve své jediné předešlé sezóně v britském Hedgeholme Stud stál 3.000 liber.

ZM1Zuzana Míčová je trochu netypickou členkou české jezdecké scény. Ač v týdnu pravidelně jezdí respektive jezdila v několika stájích a snaží se co nejčastěji dostat do sedla i v dostizích, její hlavním živobytím je hudba. A právě ta, respektive nemožnost ji v koronavirové době provozovat, stála za jejím loňským rozhodnutím odjet do Německa. Původně tam jela jen na dva měsíce, nakonec ale zůstala celý rok.

Bacora livornoNa provinčním italském závodišti v Livornu se v neděli uskutečnil první start českého koně v sezóně 2022. Zasloužil se o něj tříletý dosud nezvítězivší hnědák ze stáje dr. Nieslanikové Bacora (Gutaifan), který v sedle s A. Fiorim doběhl v poli devíti koní osmý v Premio Arcipelago Toscano (záznam) na 1950 metrů.

Prosincový program přináší japonským turfmanům pět gr.1 střetnutí, ke slovu přijdou nejprve elitní pískaři, velkou pozornost na sebe poutají tři nejdůležitější dostihy dvouletých a pro starší je vrcholem velmi populární Arima Kinen a když k tomu přidáme japonskou ekipu na prestižním hongkongském mítinku, tak je to měsíc plný dostihových lahůdek.

V našem chovu, u něhož lze stále silněji sledovat tendence k chovu koní pro překážkové dostihy, aktuálně působí jen dva plemeníci, kteří na dráze ukázali nejen rovinovou třídu, ale zkoušeli štěstí i v překážkových dostihů. Zatímco však francouzský listed vítěz Pouvoir Absolu (Sadler's Wells) absolvoval jen troje proutěnky a jeho největším překážkovým úspěchem bylo vítězství v jedné z nich o 12 tisíc eur, AGE OF JAPE (Jape) vyhrál Grand Corsa Siepi d'Italia, Gd1 proutěnky v Meranu. Pomohly mu výborné výsledky na rovinách i v překážkovém provozu v jeho chovné kariéře?

TarnawaUž v listopadu bylo oznámeno, že pětiletá Aga Khanova odchovankyně Tarnawa (Shamardal), loňská vítězka Breeders' Cup Turf, odchází do chovu. Nyní Pat Downes, manažer Aga Khanových irských hřebčínů., oznámil jméno jejího prvního partnera. Bude jím letošní šampión plemeníků Anglie a Irska Frankel (Galileo).

most7Do konce letošního roku zbývají už jen tři dny a podle avíz zahraničních startů, zveřejňovaných Jockey Clubem, se už letošní sezóna uzavřela i pro koně startující v zahraničí. I když v loňském roce se poslední start uskutečnil až 30. prosince, letos, kdy kdy posledním mítinkem obsazeným českými koňmi byl dostihový den 23. prosince v Deauville, absolvovali v Česku trénovaní koně za hranicemi naší země rekordní počet startů. A to navzdory stále se snižujícímu počtu koní v tréninku.

SK derby21 winerV roce 2020 prošel slovenský turf hlubokou krizí. Podobně jako většina dostihových provozů na světě byl i ten slovenský postižen pandemií koronaviru a vládními opatřeními proti jeho šíření, u našich východních sousedů se ale "koronavirová" krize spojila s krizí finanční, kdy jen zlomek prostředků, které slovenský stát uvolnil pro provoz státního podniku Závodisko Bratislava, byl použit v cenách dostihů. Letošní rok ale znamenal návrat  k předkrizovým létům a hlavně ke stabilitě, kterou se slovenský turf během předešlých let vyznačoval.

cortegana2Vánoční dárky mají různé podoby. Ten, který československý stát nadělil před 59 lety napajedelskému hřebčínu, měl podobu 11 plnokrevných klisen, nakoupených pro náš největší chov na dražbě v Deauville. Do Československa přišel právě na Štědrý den 24. prosince 1962 a na dlouhá léta výrazně ovlivnil nejen chov Hřebčína Napajedla, ale velmi silně se na několik generací propsal i do podoby československého turfu.

Royal rightDva mítinky - v Deauville a v Pise, dnes hostily české zástupce a na obou z nich viděli diváci české vítězství. V Deauville se při prvním startu v českých službách jistě prosadil tříletý ROYAL RIGHT (Frankel) ze stáje Jany Dufkové, v Pise v proutěnkách, taktéž při premiéře pod českou vlajkou, se totéž povedlo pětiletému běloušovi hájícímu barvy Josefa Aichnera MAURICIOVI (Kapgarde).

Bohužel nemohu než zopakovat věty, které jsem kdysi napsal. „Komentovat úroveň řízení našeho turfu asi nemá valný význam, konečně revoluční ideály a normalizační realita se liší kam se podíváte. Čtu zápisy z jednání Rady JC ČR už jen ze zvyku, ale některé perly v zápisech přece jenom zaslouží naši větší pozornost.“

Sedmého prosince proběhlo poslední letošní jednání Rady Jockey Clubu ČR. Podle včera zveřejněného zápisu projednala řadu bodů, z nichž zřejmě nejpodstatnějším byla změna metodiky dělení dotace Ministerstva zemědělství mezi jednotlivé pořadatele. Schválila totiž návrh pardubického závodiště, aby v tomto dělení byly výrazně zvýšeny příspěvky na pořádání překážkových dostihů, a to na úkor dostihů rovinových.

Rolando3V letošní připouštěcí sezóně rozšířil řady v Česku působících plemeníků sedmiletý irský rodák ROLANDO (Campanologist). Připouštět začal až v květnu, a tak ve své premiérové sezóně byl partnerem jen jediné klisny. Jeho majitel a držitel, někdejší šéf chovu Hřebčína Mimoň Viktor Eichler, ale věří, že druhá sezóna bude výrazně úspěšnější. V jeho víře jej podporují i aktuální výsledky Rolandovy krve - jak jeho otce Campanologista (Kingmambo), tak i jeho rodiny, která stále produkuje blacktype vítěze.

Dnešní vydání Věstníku českého turuf zveřejnilo smutnou zprávu - vítěz letošního Českého derby Hazarder (Harzand) uhynul. Hnědák ze stáje Dr. Charváta absolvoval pouhé 4 starty, z nichž 3 proměnil ve vítězství - na konci loňského roku ve dvou letech v Pise, poté v Memoriálu dr. Frankenbergera a nakonec v Českém derby, které bylo posledním dostihem jeho kariéry.

Omayra2Před 10 měsíci koupil Miroslav Kantek plemeníka Cat Junior (Storm Cat). Od té doby zakoupil několik chovných klisen, které se stanou jeho partnerkami a nyní získal i podíl na jeho letos nejúspěšnější dvouleté dceři jménem Omayra. Ta má za sebou jedno vítězství a řadu umístění a nový spolumajitel by ji rád alespoň jednou viděl startovat i v Česku.

Máme za sebou veliké dostihy v Asii, kde se zase potvrdila úroveň, na jakou se dostali Japonci.  Moc mě potěšilo, že se dařilo i koni, kterého jsem v Japonsku jezdil.

Westminter nightI dnešní mítink v Chantilly potvrdil aktuální výbornou formu bošovické tréninkové centrály Václava Luky mladšího. Díky nečekanému, ale naprosto suverénnímu výkonu dvouletého Westminster Night (Morandi) ze stáje Westminster Race Horses a dalšímu triumfu v řadě v podání tříletého Hank Moody (California Chrome) majitele KarBoBau s.r.o. si centrála připsala nejen double, ale také už čtvrté francouzské vítězství v rozpětí osmi dnů, ke kterému pak v dalších dostizích přidali Lukovi svěřenci ještě další dvě umístění.

premier lion3Tři koně v českém tréninku dnes startovali ve Francii na dvou závodištích, žádný ze však neumístil. Nejlépe si vedl šestiletý Premier Lion (Zanzibari) z lotu Václava Luky, který v prodejní Prix de Mortagne-au-Perche (hdcp Classe 3, 4+, 2500 mAW, 16.000 €) v Deauville pod Yohannem Bourgoisem šlapal na tempo, v cílové rovině se z druhého místa posunul na čelo, ale v závěru pozici neudržel a skončil šestý.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net