MokarrisRok poté, co maďarská Bábolna získala do svých služeb bělouše Silver Frost (Verglas), mj. otce dvojnásobné klasické vítězky Dumnonie, posílil tamní chov další velmi zajímavý plemeník. Je jím šestiletý MOKARRIS (More Than Ready), sprinter a úspěšný dvouletek ze stáje Hamdana Al Maktouma. 

Dally Hit1Ve čtvrtek ve 20.20 hodin se v napajedelském hřebčíně narodilo první letošní hříbě. Matkou prvního letošního přírůstku není nikdo jiný než Kůň roku 2016 a šampiónka mílařů i starších koní ze stejné sezóny hnědka Dally Hit (Ad Valorem), jejíž letošní syn je jejím druhým potomkem. Otcem narozeného hřebečka je doyen mezi současnými napajedelskými plemeníky hřebec Egerton (Groom Dancer).

pop rock 44Dnešní profil věnujeme plemeníkovi, který za pár dní vstoupí do své již desáté připouštěcí sezóny. Devatenáctiletý japonský rodák POP ROCK (Helissio) nepatří k hřebcům, kteří lákají široké zástupy klisen, jeho potomci však již vydělali 4,2 miliónu korun a jsou velmi užitečnými jak pro rovinové, tak i překážkové dostihy.

havana grey prvni hribeMožná to není úplně první Galileovo (Sadler's Wells) prapravnouče, ale zcela jistě je to první jeho prapravnuk, který má Galilea v přímé linii. Dnes ráno se na Whitsbury Manor Stud narodilo první hříbě, hřebeček bělouš po Havana Grey (Havana Gold), prvním prapravnukovi Galilea v chovu. Matkou je ryzka Foxcatcher (Foxwedge).

V loňském roce vyběhl MIKHAILU GLINKOVI (Galileo) druhý ročník tříletých potomků a stejně jako v tom prvním i ve druhém měl jednoho šampióna. Poté co byla Slivka vyhlášena nejlepší tříletou klisnou Slovenska 2018, získal Bathyrhon titul nejlepšího koně slovenského chovu. Mimořádný výsledek, který najdeme naposledy tuším u Rainbows for Lifa, je o to cennější, že jej Glinka dosáhl s poměrně nízkým počtem startujících potomků.

galileo new4Za pár týdnů začne nejen u nás, ale na celé severní nová připouštěcí sezóna. Podívejme se nyní, za pomoci dat sestavených serverem Thoroughbred Racing Commentary, na plemeníky, za jejichž služby v ní chovatelé zaplatí nejvíc peněz.

Po sezóně v Hřebčinci Tlumačov se Kůň roku 2009 a držitel klasické trojkoruny ze stejného roku AGE OF JAPE (Jape) vrátil do Vlachovic. V tamním hřebčíně, který získal nového vlastníka, bude v blížící se připouštěcí sezóně opět působit v roli hlavního paši.

První letošní novozélandský mítink s grupovými dostihy, který se uskutečnil 1. ledna v Ellerslie, přinesl i zajímavou informaci pro naše chovatele. V mílovém George Adams Handicapu (Gr.2) finišovala na třetím místě australská odchovankyně Za Za Gabor (O'Reilly), která je polosestrou krabčického plemeníka Zazou (Shamardal).

Stejně jako každý rok i letos pro Vás připravíme profily všech u nás působících plemenných hřebců, kteří již mají na dráze nějaké potomky. Letošní seriál zahajujeme patnáctiletým hnědákem POUVOIR ABSOLU (Sadler's Wells), který v loňské, pro něj již sedmé připouštěcí sezóně, připustil 10 plnokrevných klisen.

move your vision 529Slovenský chov prochází hlubokou krizí a rapidním snižováním početních stavů plemenného materiálu. V zemi, kde po rozdělení Československa působilo na dvě stě chovných klisen, se nyní připouští jen zhruba 4 desítky plnokrevných matek. Přesto jeden z tamních plemeníků dokázal v konkurenci otců importů získat titul šampióna plemeníků.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking