Ruler of The world3Excelentní pobídkou pro vítěze Epsom Derby 2013 RULER OF THE WORLD (Galileo) byl výsledek páteční Fillies Mile (Gr.1, 2 kl., 1600 m, 500.000 liber), ve které se prosadila jeho dvouletá dcera Iridessa, která se stala nejen jeho prvním blacktype vítězem, ale zároveň hned i prvním vítězem Gr.1 dostihu.

tunis tostudNebývá příliš časté, aby hřebec narozený ve střední či východní Evropě dostal příležitost jako plemeník v chovu některé z vyspělých dostihových zemí. Polskému překážkáři TUNISOVI, odchovanci SK Iwno, se to ale podařilo. Od nadcházející sezónu bude působit v chovu francouzského  Haras de Cercy jako plemeník pro překážkový chov.

Magyar leger 2018Tříletá CONTESSE (Fast and Furious - Crisba, Cossio) z chovu dr. Eduarda Kubíčka, získala v Maďarsku po pátém místě v tamním Derby a třetím v Oaks další klasické umístění. V neděli finišovala na krásném druhém místě v Magyar St. Leger, když nestačila pouze na derby vítěze Esti Fény (Pigeon Catcher).

Nedělním vítězstvím napajedelského odchovance WELL ABSOLUT v Ceně Fitmin Solutions upevnil napajedelský plemeník Pouvoir Absolu (Sadler's Wells) své vedení v průběžném šampionátu otců dvouletých. Výsledek postavený na dvou potomcích má jen omezenou vypovídací schopnost, i tak je to ale pro napajedelského hřebce výborná zpráva.

Nutno přiznat, že letošní výsledky koní českého chovu nejsou nijak oslnivé a zaostávají za výsledky v předešlých dvou sezónách. Uplynulý víkend ale přinesl hned tři velmi významné úspěchy koní českých chovatelů a my se na kořeny těchto úspěchů nyní podíváme trochu podrobněji.

Vítěz Českého a slovenského derby 2015 TOUCH OF GENIUS (Galileo) ukončil dostihovou kariéru a odešel do chovu. Nový dočasný domov nalezl v Polsku - v nadcházejících dvou připouštěcích sezónách bude působit v tamním hřebčíně Moszna.

Po dvou týdnech znovu přinášíme ohlédnutí za dostihovým děním a podněty, které toto dění může přinášet chovatelům anglického plnokrevníka. Neomezíme se jen na dění na českých drahách, ale opět jen na takové, které má přesah i do našeho chovu. Na severní polokouli je sezóna ve svém vrcholu, a tak rozhodně je o čem psát.

exaltation viodaVe stejný den, kdy se konal v Napajedlích Chovatelský den, proběhl v polském hřebčíně Krasne tzv. "przeglad" - tradiční přehlídka chovného materiálu, která se ve velkých polských hřebčínech koná již několik desetiletí. Byli na ní předvedeni i současní plemeníci SK Krasne, hřebci, které svou kariéru začínali v našem chovu.

kenyattaVelmi dobře si v Polsku vede jediný tamní dosud startovavší potomek našeho Mikhaila Glinky (Galileo) klisna Kenyatta. Ta loňskou sezónu zakončila vítězstvím v dostihu II. kategorie na 1000 metrů, bohužel však vynechala podstatnou část klasické sezóny.

Caravaggio2Nové coolmorské posily, Caravaggio (Scat Daddy) a Churchill (Galileo), byly v uplynulé připouštěcí sezóně nejžádanějšími debutanty v evropském chovu. Oba hřebci připustili více jak 200 klisen, Caravaggio podle dat Weatherbys 217, Churchill o 6 klisen méně.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking