Jednou z nejúspěšnějších matek současných českých plemeníků je Dancing Braveova (Lyphard) dcera Tshusick, matka v chovu Centra Darhorse působícího Majestic Missile (Royal Applause), otce 7 blacktype koní včetně trojnásobného šampióna českých sprinterů Mikeshe.

mikhail glinka headUplynulý víkend se jak u nás, tak i na Slovensku, uzavřely předzkoušky prvních klasických dostihů. Ty přinesly řadu otázek nejen v souvislosti s prvními klasickými dostihy obou států bývalé federace, ale také několik zajímavých podnětů pro chovatele. Podívejme se společně na pár rodokmenů úspěšných koní uplynulého víkendu a zkusme najít trendy, které v nich můžeme vysledovat.

snitzel2Skvělé úspěchy v posledních sezónách, korunované tou poslední, udělali z šestnáctiletého Snitzela nejžádanějšího plemeníka Austrálie. Syn několikanásobného šampióna Redoute's Choice (Danehill) bude v nadcházející připouštěcí sezóně připouštět za rekordních 220.000 australských dolarů.

foal CalistegiaMožná posledního potomka výborného mílaře Sharpoura (Desert Sun) přivedla v sobotu večer na svět bělka Calistegia (Nombre Premier), druhá z Jarní ceny klisen (L) z roku 2007. V chovu Josefa Sallera ml. v Tušovicích se jí po na přelomu roku uhynulém hřebci narodil syn.

Jak dnes oznámila anglická Juddmonte Farm byl jeden z lídrů tamní nabídky plemeníků, Danehillův syn Dansili, kvůli poklesu plodnosti penzionován. Otci nespočtu šampiónů, který připouštěl i za poplatek 100.000 liber, je letos 22 let.

tiger cafe 103Dnes musel být z veterinárních důvodů ve věku 19 let uspán plemeník TIGER CAFE, který byl prvním a je dodnes jediným synem multišampióna plemeníků v Japonsku Sunday Silence (Halo) ve středoevropském a východoevropském chovu. Svého času nejžádanější plemeník v České republice je otcem jednoho listed vítěze a dvou synů umístěných v Saint Leger.

Giants Causeway2Po krátké nemoci, ve věku 21 let, uhynul 16. dubna na americkém Ashford Stud jeden z nejúspěšnějších plemeníků současnosti Giant’s Causeway (Storm Cat), hřebec, který na dráze získal titul "železný kůň" a za jehož služby svého času chovatelé platili až 300 tisíc amerických dolarů.

Skvěle vstoupil do letošní sezóny Mikhail Glinka (Galileo), kterému se letos na dráze představí první klasický ročník. Hřebci excelentního rodokmenu a Gr.2 výkonnosti, který byl loni nejžádanějším plemeníkem v českém chovu, letos vyběhli dva potomci a oběma se podařilo zvítězit.

AuthorizedV sobotu se na závodišti Aintree v Liverpoolu odběhl další ročník nejpopulárnější steeplechase na světě - Randox Health Grand National Handicap Chase (Gd3, 7+, 1,000.000 Ł). Po boji s Pleasant Company (Presenting) se v něm prosadil jeden z favoritů TIGER ROLL (Authorized), trénovaný Gordonem Elliottem,v jehož sedle byl Davy Russell.

Předloňská vítězka Jarní ceny klisen (L) a později třikrát v německých listed dostizích druhá PARTYDAY (Footstepsinthesand) ukončila dosthovou kariéru a byla prodána do chovu do zahraničí. Jejím prvním partnerem by měl být, podle informací lukaracing.cz, ve Francii působící Al Wukair.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking