Kissi sturmÚvodní mítink, který v neděli hostilo mostecké závodiště, byl nejen ve znamení hlavního trialu na Jarní cenu klisen. V rámcových dostizích se dařilo českým odchovancům, kteří získali čtyři vítězství včetně jednoho v dostihu druhé kategorie a do nové sezóny tak vstoupili velice úspěšně.

Po pěti úspěšných sezónách na dostihové dráze ukončila loni dostihovou kariéru, nyní prvním úspěšným krokem začala kariéru novou - kariéru chovné klisny. Sedmiletá bělka Zoriana (Jukebox Jury) slovenské stáje PD Senica byla zjištěná březí po napajedelském Pouvoir Absolu (Sadler's Wells).

foal corcovada 2021Čtrnáctiletá Corcovada (Captaion Rio), jediná dvojnásobná blacktype vítězka působící v českém chovu, přivedla v noci na sobotu na svět dalšího potomka. Otcem hřebečka je šampión mílař Dux Scholar (Oasis Dream), po kterém klisna působící v chovu Centra Darhorse už má dvouletého Cordexe, připravujícího se v Krabčicích na letošní sezónu.

foal quillajaJedna z nových posil českého mateřského stáda, na prosincové dražbě v Deauville zakoupená patnáctiletá Quillaja (Tiger Hill), přivedla v Napajedlích na svět svého prvního potomka s českým suffixem. Otcem hřebečka ryzáka je vítěz Prix Ganay (Gr.1) Dariyan (Shamardal), působící na Haras de Bonneval.

foal hessoesse3V noci z neděle na pondělí přivedla na svět svého prvního potomka vítězka Oaks trialu a těsně druhá z klasického dostihu za Polyantou (Soldier of Fortune) Hessoesse (Cima de Triomphe). Otcem klisničky je v italských listed umístěný pravý bratr Gr.1 vítězky Sharety hnědák Shaywan (Sinndar).

Na začátku týdne přinášíme dvě novinky z napajedelského hřebčína. Nováček v tamním týmu plemeníků šestnáctiletý Cat Junior (Storm Cat), který do Napajedel přišel teprve před měsícem, už má první březí partnerku. Stala se jí desetiletá hnědka irského chovu Hattrick (Naaqoos), působící v chovu pana Madarásze.

Lagoone chopeLetos má na dráze již čtvrtý ročník, přesto právě ten bude zřejmě pro jeho další osud rozhodující. Začal však výborně. Dvojnásobný Kůň roku ČR ryzák Shamalgan (Footstepsinthesand), který se před třemi lety vrátil do francouzského chovu, včera slavil první vítězství potomka z jeho úvodního "ponávratového" ročníku.

Dubawi3Včerejší působivé vítězství tříleté Philomene v Prix Penelope (Gr.3) v Saint-Cloud ukázalo nejen na dalšího nadějného tříletka po Dubawi (Dubai Millennium), ale plemeník šejka Mohammeda jím překonal významnýe mezník a zapsal se do historie. Stal se prvním v Británii působícím plemeníkem, který dal 200 potomků - vítězů blacktype dostihů.

Koupit za rozumnou částku koně excelentního rodokmenu, který však z nějakých důvodů ještě nedostal šanci na dráze, se stáji Bonanza se Subway Dancerem (Shamardal) dokonale vyplatilo. Nebyl to ale jediný podobný pokus. Solidně dopadl i nákup Raging Storma (Galileo), dnes hájícího barvy Ingrid Janáčkové-Koplíkové, naopak SINOP (Sea The Stars) se nikdy na dráze neukázal. Nyní dostává šanci v polském chovu.

foal nidara 21Již jedenáctiletá odchovankyně Jiřího Trávníčka NIDARA (Kallisto), která před osmi lety vyhrála klasickou Jarní cenu klisen (L) i hlavní Oaks trial Cenu Wago (I.k.), přivedla v úterý večer na svět dalšího potomka - klisničku ryzku. Jejím otcem je, stejně jako u předchozích dvou potomků, ascotský vítěz Wallace (Royal Academy).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking