japan stlegerZajímavého vítěze mělo nedělní Kikuka Sho (Gr.1, 3000 m, 263,370.000 jenů) neboli japonský Saint Leger, v němž se jistě o dvě délky před Clincherem (Deep Sky) prosadil tříletý Kiseki, hřebec z prvního ročníku vítěze Queen Elizabeth II Cupu (HK-Gr.1) Rulership (King Kamehameha).

factbookStejně jako v loňském roce i letos vydal Jockey Club ČR, respektive jeho sekce Plemenné knihy, Statistiky A 1/1 chovu v ČR 2016, neboli českou Fact Book, kterou sestavil Bc. Ondřej Plachý. Ta obsahuje celou řadu dat z chovu anglického plnokrevníka u nás, ale také několik dat o využití českých odchovanců na dostihových drahách v České republice.

egerton3Výborná rodina, ke které náleží napajedelský plemeník Egerton (Groom Dancer), dnes slavila v Kolíně nad Rýnem další úspěch zásluhou dvouletého Erasmuse, který suverénně vyhrál nejvýznamnější německý dostih dvouletých, Preis der Winterfavoriten (Gr.3, 2, 1600 m, 155.000 €, záznam).

Působivý vítěz King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1) z roku 2010 Hanbinger (Dansili), který byl krátce po svém životním úspěchu prodán do Japonska, se dnes dočkal prvního Gr.1 úspěchu svého potomka.

arrogate dwcJiž druhou sezónu nejlépe hodnocený kůň světa, čtyřletý bělouš Arrogate (Unbridled's Song), odejde po startu v Breeders' Cup Classic, v němž bude obhajovat loňské vítězství, do chovu. Jeho působištěm bude americká část chovatelského impéria Khalida Abdullaha Juddmonte Farms.

Měsíc před koncem dostihové sezóny v ČR je nadále v čele průběžného šampionátu plemeníků před čtyřmi lety uhynulý Lando (Acatenango), který se na první místo šampionátu dostal zásluhou vítězství svého syna Josepha v Českém derby.

tosen homareboshiNavzdory úspěchům plemeníků jako Stay Gold, Fuji Kiseki, Neo Universe, Heart’s Cry, Gold Allure, Special Week, Daiwa Major či Agnes Tachyon je dnes nepochybné, že tím nejúspěšnějším synem Sunday Silence v chovu je šampión japonských plemeníků posledních 5 let Deep Impact.

NapajedlaV pátek 22. září pořádá Jockey Club ČR ve spolupráci s Hřebčínem Napajedla další ročník Přehlídky plemene anglického plnokrevníka v českém chovu. Na ní bude předvedeno celkem 39 plnokrevníků včetně 11 plemenných hřebců, 8 klisen s hříbaty, 10 ročků, 6 odstávčat a 4 chovných klisen bez hříbat.

CamelotDominantou uplynulého víkendu byl Irish Champions Weekend, mítink plný skvělých dostihů a výjimečných koní. Jako vždy nabídly výsledky velkých dostihů několik námětů pro chovatele, na druhou stranu byla pětice Gr.1 zkoušek především potvrzením současných trendů ve světovém chovu.

eagletopJak nás informoval dr. Kubíček, získal Hřebčín Střelice pro nadcházející sezónu nového plemeníka. Z anglického Hedgeholme Stud, kde letos v chovu debutoval, se mu podařilo pronajmout šestiletého ryzáka Eagle Top (Pivotal - Gull Wing, In The Wings), vítěze King Edward VI Stakes a blízkého příbuzného famózní Sarisky.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking