wt 4Australská superhvězda BLACK CAVIAR (Bel Esprit), která v žádném z 25 startů které absolvovala nenašla přemožitele a své umění ukázala i během mítinku v královském Ascotu, bude letos partnerkou vítěze Todman Stakes (Gr.1) a úspěšného plemeníka Written Tycoon (Iglesia).

Časy, kdy Polsko bylo poslední post-socialistickou zemí, v níž domácí chov stále hrál prim na úkor importovaných koní, jsou již dávno pryč a i v Polsku, navzdory někdejší vysoké kvalitě jeho chovu, dnes  nejvýznamnější dostihy vesměs vyhrávají koně, které si tamní majitelé zakoupili na dražbách v západní Evropě. 

rip van winkleSmutnou zprávu dnes ráno vydal novozélandský Windsor Park Stud. Ve věku pouhých 14 let po krátké nemoci uhynul Galileův syn RIP VAN WINKLE, dvakrát po sobě hodnocený jako nejlepší světový mílař a později úspěšný plemeník v novozélandském chovu.

Dostihová autorita Slovenské republiky před dvěma dny dodatečně diskvalifikovala letošního vítěze Ceny trojročných žrebcov (I.k., 3 hř., 1700 m) rakouského Hadewina (Hunter's Light) a to kvůli pozitivnímu nálezu antidopingové kontroly, která v jeho vzorku našla zakázanou látku triamcinolon acetonid.  

Včera v Austrálii skončila dostihová sezóna 2019/2020 a s jejím koncem se uzavřely i tamní šampionáty. O nejúspěšnějším plemeníkovi však bylo rozhodnuto již před pár týdny. S více jak dvoumiliónovým náskokem před druhým I Am Invincible (Invincible Spirit) se šampiónem stal Snitzel (Redoute's Choice).

AlaconDnešní mítink ve švýcarském Avenches přinesl další vítězství plnokrevníka, narozeného z připuštění v České repulice. V tamní Prix de San Sebastian, rovině pro tříleté a starší na 2150 metrů o 8.000 CHF se s převahou prosadil tříletá ALACON, syn Mikhaila Glinky (Galileo) a klisny Angelfire (Dark Angel) z Hřebčína Kobylany, trénovaný Miro Weissem.

Je nepochybné, že v chovu anglického plnokrevníka dochází již řadu let k výraznému zužování krevní základny. Řada dříve slavných a úspěšných paternitních linií už zanikla a řadě dalších to hrozí. Dominance několika málo linií je dnes patrná téměř na celém světě, ale málokde je tak výrazná, jako v chovu překážkových koní Anglie a Irska.

medic2Týden poté, co tříletá Faliraki (Zazou) vyhrála Cenu tříletých klisen a získala letos první rovinovou jedničku pro český chov, přinesl uplynulý víkend celou řadu úspěchů koní domácího chovu. Na třech drahách - v Pardubicích, Meranu a Karlových Varech - vyhráli koně českého chovu dohromady 12 dostihů, rovinových, pseudobumperů, proutěnek i dostihů steeplechase cross-country. Poslední disciplína byla svědkem vůbec nejvýznamnějšího vítězství, triumfu Medica v Červnové cross country Válečníka.

Seventy smilePotomkům plemeníků, kteří dříve působili v českém chovu, se letos mezi maďarskými dvouletky mimořádně daří. Poté, co před dvěma týdny vyhrál druhý sezónní dostih pro dvouleté v Budapešti potomek Bully Pulpita (Pulpit), se dnes na stejné dráze prosadila dcera Shamalgana (Footstepsinthesand).

Koronavirus změnil mnohé, ale nikoliv nadvládu coolmorského Galilea (Sadler's Wells) nad evropským chovem. Ale i na něj měl virus vliv. Kvůli snížení cen, které postihlo nejvíce ty nejdůležitější dostihy, má letos vyděláno výrazně méně, než měl loni v tuto dobu.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking