Holy Roman EmperorŠampión evropských dvouletků 2006 a později dvojnásobný šampión otců dvouletých HOLY ROMAN EMPEROR (Danehill), působící v irském Coolmoru, letos připustí dvě vítězky naší Jarní ceny klisen. Obě mu posílá německá stáj Westminster Racehorses Mariana Ziburskeho, mající část svých koní v ČR.

Don ZouDalší potvrzení faktu, že současná sestava plemeníků v českém chovu patří k těm nejkvalitnějším v jeho novodobé historii, dávají pohled na polský generální handicap i výsledky graded dostihů v Kataru. Všude tam najdeme výraznou stopu hřebců, kteří jsou aktuálně nabízeni českým, ale i zahraničních chovatelům v našem chovu.

Pár dní po startu nové připouštěcí sezóny má splněné všechny náležitosti a tudíž i udělenou licenci 20 plemenných hřebců z celkem 22, u kterých bylo zažádáno o osvědčení k použití v plnokrevném chovu. Oproti loňskému roku počet plemeníků v plnokrevném chovu opět poklesl.

S rozbíhající se připouštěcí sezónou přibývá zpráv o plánovaných či již realizovaných spojeních. Jedna se týká také nové posily a aktuální jedničky v týmu plemeníků Hřebčína Napajedla ryzáka Wirelesse (Kentucky Dynamite), který ve své první sezóně dostane rodokmenově velmi zajímavou pětiletou Qussy Queen (Soldier Hollow).

Pohanka2Centrum Darhorse, sídlící v Krabčicích nedaleko Roudnice nad Labem, zahájilo svou činnost teprve v roce 2013, během krátké doby se mu ale podařilo stát se nejdůležitějším hráčem na poli plemenných hřebců. Díky kvalitní nabídce tamní plemeníci v součtu připustili v posledních sezónách nejvíce klisen ze všech chovatelských zařízení v zemi. Nejen o tom, zda si tuto pozici udrží, jsme si povídali s šéfem tamního chovu a nyní i celého střediska Ladislavem Pohankou. 

foal avera orezJedna z nejzajímavějších matek v českém chovu, devatenáctiletá tmavá hnědka Avera (Monsun) působící v chovu společnosti Lokotrans, porodila 15. února v napajedelském hřebčíně dalšího syna. Otcem hřebečka hnědáka je napajedelský plemeník Egerton (Groom Dancer), budující si pověst úspěšného překážkového plemeníka.  

APIndyVčera, ve věku 31 let, skonal jeden z nejvlivnějších amerických plemeníků posledních tří dekád A.I. Indy (Seattle Slew). Mimořádný kůň, který poutal pozornost od prvních krůčků na tomto světě a udržel si ji až do konce svých dnů i poté, co byl před 9 lety penzionován.

AirfareNeuplynuly ani dva týdny a u chovatelů Karla Germiče a Jany Bečkové přišlo na svět další hříbě. Po prvním potomkovi šampionky Love Connection, která je dcerou AMICO FRITZe (Fasliyev), se narodila další dcera tohoto napajedelského plemeníka. Její matkou je výborná Airfare (Fairlypi), mj. druhá v sezóně 2013 ve Velké ceně českého turfu.

Justify2Událostí letošní chovné sezóny v USA jsou první potomci ryzáka JUSTIFY (Scat Daddy), posledního držitele americké trojkoruny a historicky jediného trojkorunového vítěze, který nikdy neokusil hořkost porážky. Fotky jeho hříbat plní inzerci dostihových médií, z nichž, a z tritterového účtu Coolmore America, jsme pro Vás poskládali jejich dosud zřeřejněné snímky.

V posledních 5 ročnících, které dorostly dostihovému věku, má dohromady jen 9 startujících potomků. Smutná bilance pro plemeníka, který dal v domácím chovu více jedničkových rovinových vítězů než jakýkoliv jiný aktivní plemeník a jehož dcera Venillia byla jedním z nejlepších koní domácího chovu uplynulé dekády. Díky ní však zájem o ROSENSTURMA vzrostl, a tak další ročníky už by měly být početnější.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking