charming heightsVe věku 28 let musela být kvůli vážným zdravotním problémům včera 17. ledna uspána jedna z nejúspěšnějších matek napajedelského stáda posledních let klisna Charming Heights (Persian Heights), matka 16 potomků a bába předloňského vítěze Velké pardubické Charme Looka (Look Honey).

Socr House2Počátek nového roku s sebou přinesl řadu smutných zpráv, které bohužel stále nekončí. Dalším úspěšným koněm a později plemeníkem, který se v lednu rozloučil s tímto světem, je napajedelský odchovanec sedmnáctiletý Socr House (House Rules), který odešel 15. ledna.

duxscholar head2Ve čtveřici nových posil týmu českých plemeníků patří hnědák Dux Scholar (Oasis Dream) k těm nejzajímavějším. A to nejen z pohledu potenciální chovné hodnoty, ale také i z pohledu možnosti jeho využití při hledání optimálních spojení. Ta totiž nabízejí několik údajů, které Vás možná překvapí. Odchovanec slavné Juddmonte Farm Dux Scholar je synem jednoho z nejúspěšnějších plemeníků anglického hřebčína, patřícího do portfolia Khalida Abdullaha Oasis Dreama a právě jeho výsledky v chovu jsou zřejmě nejlepším vodítkem při hledání vhodných spojení pro jeho syna Dux Scholara.

scater 87Dnes, ve věku 28 let, byl kvůli zdravotním problémům souvisejícím s vysokým věkem uspán plemeník Scater (Dixieland), dříve úspěšný kůň v rovinovém i překážkovém provozu, šampión českých steeplerů a později plemeník, který v chovu Františka Vocáska dosáhl nečekaných úspěchů.

/PR/ Polská Stadnina koni Moszna srdečně zve všechny české chovatele na Přehlídku plemeníků, která se bude konat v pátek 19. ledna od 12.00 do 14.00 hodin. Na přehlídce budou předvedeni RAMONTI (Martino Alonso), STAR POKER (Footstepsinthesand) a RHODESIAN WINNER (Snurge).

zWhitney2018Hodinu a 10 minut po půlnoci se dnes narodilo první hříbě v nejstarším plnokrevném chovu v České republice v Hřebčíně Napajedla. Prvním letošním přírůstkem napajedelského chovu je hnědka po napajedelském hřebci Egertonovi (Groom Dancer), první potomek v jedničkách umístěné Whitney Risk (Security Risk), trojnásobné vítězky, která na dráze vydělala 184 tisíc korun a obsadila čtvrté místo v Oaks. Letošním partnerem Whitney Risk bude Stormy Jail (Stormy Atlantic), otec slovenské šampiónky dvouletých klisen 2017 Makové panenky. (miv) 

god bless you 809Řady českých plemeníků vedle již publkovaných Amico Fritz (Fasliyev), Dux Scholar (Oasis Dream) a Eagle Top (Pivotal) rozšíří i dvanáctiletý hnědák God Bless You (Security Risk), který by měl v nadcházející připouštěcí sezóně působit na stanici Neveklov.

Před začátkem připouštěcí sezóny se, stejně jako v předešlých letech, blíže podíváme na některé plemeníky v českém chovu, kteří již maji na dráze startující potomky. Letos začneme běloušem Midshipsem (Mizzen Mast), který se v našich Profilech objevuje vůbec poprvé.

Na přelomu roku přišel uhynul ve věku pouhých 13 let hnědák Sharpour (Desert Sun), vynikající mílař, mj. držitel časového rekordu v polské Sluzewieci, který od sezóny 2013 působil v chovu Josefa Pšurného v Uherském Ostrohu.  

amico fritz 795V Katalogu plemeníků, službě společnosti Blacktypepedigree s.r.o. podporované Jockey Clubem České republiky, najdete kompletní profily všech tří nových plemeníků v českém chovu hřebců Amico Fritz (Fasliyev), Dux Scholar (Oasis Dream) a Eagle Top (Pivotal).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking