foal calistegia 2020Včera v noci, okolo 21 hodiny, přišel na svět další potomek druhé z Jarní ceny klisen bělky Calistegie (Nombre Premier). Otcem kobylky, která bude jedním z posledních letošních plnokrevných hříbat u nás, je vítěz Českého derby Tullamore (Theatrical).

justify rezPřed necelým měsícem zavedl americký Jockey Club nové pravidlo. Podle něj bude počet klisen, připuštěných během jednoho roku na území USA, Kanady a Portorika, omezen na 140 na jednoho plemeníka. Pravidlo bude platit pro všechny plemeníky narozené v roce 2020 a později.

Arrogate sireAmerická pobočka Juddmonte Farms dnes vydala smutnou zprávu. Ve věku pouhých 7 let byl dnes ráno, po týdenním boji se zatím neznámou chorobou, upsán šampión, čtyřnásobný Gr.1 vítěz a také nejbohatší plnokrevník americké historie bělouš ARROGATE (Unbridled's Song).

ghalaphadeJe to vlastně unikátní matka. Jestli mne pamět neklame, tak v poválečné historii českého chovu nenajdeme jinou klisnu, která by působila v českém chovu, u nás přivedla na svět jen dva potomky a oběma by se podařilo zvítězit v rovinových dostizích v zemích západní Evropy. V neděli takový double završila Galileova dcera Ghalaphade.

DubawiUdálostí minulého víkendu, s kvalitou přesahující rámec jediného dostihového dne, byla Velká dubnová cena. V mimořádně nabitém poli, aspirujícím na titul "dostih roku", se prosadil talentovaný Ignacius Reilly (Worthadd). Jeho triumf nebyl velkým překvapením, větším však byl výkon Saši (Makfi), která i v této konkurenci dokázala uspět a získat třetí peníze. Oba koně mají jedno společné - jsou vnuky Dubawiho.

tog headJiž druhou připouštěcí sezónu působí v polské Stadnine koni Moszna vítěz Českého i Slovenského derby z roku 2015 TOUCH OF GENIUS (Galileo). Od února se mu u našich severních sousedů, kam byl na dva roky pronajat, rodí první potomci. Jak jeho hříbata vypadají a jaké má s hřebcem další plány nám sdělil spolumajitel stáje Statek Blata Český ráj Josef Dufek, který se s námi podělil o snímky prvních potomků svého šampióna.

Suestado2V Německu běží dostihová sezóna v jejímž rámci se od čtvrtka do soboty odběhly čtyři blacktype dostihy. Rodokmeny jejich vítězů jsou zajímavé i z pohledu našeho chovu, protože ve třech najdeme krev zastoupenou i v našem chovu a poslední je zajímavým mezníkem v německém chovu. 

foal subrose 2020Jak jsme Vás již dříve informovali, Galileova (Sadler's Wells) dcera Sub Rose, matka úspěšných svěřenců Zdeno Koplíka Subway Dancera (Shamardal) a Silver Seam (Dark Angel) porodila 2. května dalšího již osmého potomka. Haras de Saint Pair nyní zveřejnil jeho fotku.

dark angel2První jedničkový dostih sezóny, 45. Memoriál Rudolfa Deyla, se stal snadnou kořistí v Irsku narozené Barthesy (Alhebayeb), která po loňském vítězství v Ceně Masise získala další triumf v dostihu nejvyšší  kategorie. Je to po Darkolvovi (Dark Angel), Dark Absolu (Pouvoir Absolu) a Silver Seam (Dark Angel) již čtvrtý vítěz dostihu I. kategorie v českém tréninku, jemuž v žilách koluje krev Dark Angela (Acclamation).

Best SolutionAč přesná čísla budou známá až na podzim, i Německo podle včerejšího vydání týdeníku Turf-Times očekává letos pokles počtu připuštěných klisen. V loňském roce působilo v německém chovu anglického plnokrevníka 1350 klisen, o sto méně než v roce 2018. Využívaly služeb celkem 47 plemenných hřebců.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking