Preclikova DelightMyFireeV sezóně 2020 bude na dráze chybět vítězka deseti dostihů DELIGHT MY FIRE (Way of Light), která dokázala vydělat více než čtyři miliony korun. Výtečně reprezentovala od samého počátku stáj DS Pod Buchlovem, za níž stojí paní Jana Preclíková.  Ta se nakonec rozhodla pro odchod své hvězdy do chovu a její připuštění letos debutujícím plemeníkem Limariem (Areion).

Dnes ráno dotlouklo srdce jednoho z nejúspěšnějších překážkových plemeníků na světě bělouše MARTALINE (Linamix). Tento svět opustil ve výběhu francouzského Haras de Montaigu, kde byl letos v únoru po 14 sezónách v chovu penzionován.  

WirelessStejný den, kdy Boomboom Kiss rozšířil řady blacktype potomků plemeníka Kentucky Dynamite (Kingmambo) na 11, odcestoval jiný jeho syn a z pohledu blacktype výsledků ten ze všech nejúspěšnější WIRELESS z tréninkové centrály v Bošovicích do Hřebčína Napajedla, kde nastoupí roli plemeníka.

Lord kanaloaJaponská Shadai Farm, nejvýznamnější hráč na trhu plemeníků v zemi vycházejícího slunce, letos přišla o dva své pilíře. Nejprve odešel Deep Impact, japonská jednička, která stále více lákala i zahraniční chovatele, a poté King Kamehameha, nejvýznamnější japonský plemeník bez vlivu Sunday Silence v rodokmenu.

Stejně jako v loňském roce i letos byl nejpopulárnějšíám plemeníkem ve francouzském chovu desetiletý Cokoriko (Robin Des Champs), působící v chovu překážkových koní. Opět se dostal přes hranici 200 partnerek, když připustil 211 klisen.

amaronCelkem 826 plnokrevných klisen bylo letos připuštěno u našich západních sousedů v Německu. Meziročně se jejich počet snížil o 5%, ještě silnější je pokles v porovnání se stavem z roku 2017, kdy bylo připuštěno 1113 klisen. Největší zájem byl o služby Shamardalova syna Amarona, který dostal 65 partnerek. 

Jako jeden z posledních velkých evropských hřebčínů oznámila včera připouštěcí poplatky svých hřebců i Juddmonte Farm Khalida Abdullaha. Ta dnes nabízí dva z nejlákavějších mladých plemeníků na světě - Frankela (Galileo) a Kingmana (Invincible Spirit).

Irský chovatelský gigant Coolmore je lídrem nejen evropského trhu s plemennými hřebci a výše poplatků jeho plemeníků je jednou z nejsledovanějšéch zpráv v chovatelském světě. Zatímco americká pobočka Ashford Stud už poplatky zveřejnila dříve, včera se přidala i mateřská základna v Irsku.

SiouxNationWeatherbys vydali svoji pravidelnou publikaci Return of Mares, ohlížející se na uplynulou připouštěcí sezónou v Anglii a Irsku. Data potvrzují vysoký zájem chovatelů o služby překážkových plemeníků, kterým védvodé dvojice Galileových (Sadler's Wells) synů - debutující Order of St George a již prověřený Soldier Of Fortune, kteří připustili 275 klisen.

Nagroda Upsali 19Potomkům v ČR působících plemeníků se v zahraničí daří. Potvrdil to i včerejší mítink ve Sluzewieci, kde se v hlavním dostihu dne, respektive jeho části věnované anglickým plnokrevníkům, Nagrodě Upsali pro dvouleté klisny na 1400 metrů prosadila dvouletá dcera Mikhaila Glinky (Galileo) MAGADI. Nagroda Upsali je dostih pro koně zapsané do Polské plemenné knihy a po Nagrodě Intensa, otevřené však i hřebcům, je druhým nejlépe dotovaným dostihem v programu podpory tamního chovu.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking