Třináct hlav má aktuálně stádo francouzského hřebčína Haras de Beaufay, patřícího Ing. Jiřímu Trávníčkovi. Čítá jak nové posily nakoupené na evropských dražbách, tak i klisny, které čeští turfmani znají z jejich působení na dostihové dráze v barvách Trávníčkovy DS Pegas. Najdeme mezi nimi i zatím nejúspěšnější vlastní odchovankyni hřebčína ryzku Queen of Beaufay (Zarak), která letos čeká svého prvního potomka po Mare Australis (Australia). Kdo bude jejím dalším partnerem?

foal wellunca 24V úterý se napajedelské rodačce ve službách stáje Epicos pana Daniela Adama, sedmileté ryzce Wellunce (Egerton - Well Knit, Robellino), narodil první potomek. Otcem klisničky je úspěšně prověřený coolmorský plemeník Holy Roman Emperor (Danehill).

Tuzemské mateřské stádo posílila další zajímavá klisna. Do chovu trenéra Radima Bodláka odešla jeho dřívější svěřenkyně SLIVKA (Mikhail Glinka), desetinásobná vítězka na rovinách i na překážkách, jejíž bohatou kariéru zdobí titul Nejlepší tříletá klisna sezóny 2018 na Slovensku. Jejím prvním partnerem bude Limario (Areion).

foal ladyinpink24Kolekce nových nadějí českých chovatelů se zajímavými rodokmeny se v noci z neděle na pondělí rozrostla o další velmi zajímavý přírůstek. Svého prvního potomka přivedla na svět dřívější úspěšná zástupkyně stáje Lokotrans pana Karla Jalového, šestiletá hnědka LADY IN PINK (Adlerflug), které se v Haras de Beaufay narodil hřebeček po jednom z nejpopulárnějších plemeníků v evropském chovu, v irském Coolmoru působícím Sioux Nation (Scat Daddy).

foal Galantery24Kůň roku 2022 a mnohonásobný česko-slovenský šampión Gasparini má bratra, V pátek kolem šesté hodiny ranní přivedla jeho matka GALANTERY (Tobougg) v Hřebčíně Vlachovice na svět dalšího potomka, jehož otcem je střelický Eagle Top (Pivotal), se kterým dala už zmíněného Gaspariniho.

Ve Střelicích působící ryzák EAGLE TOP (Pivotal) patří od počátku svého působení k nejžádanějším hřebcům v našem chovu. Prakticky jen v jediné z dosavadních šesti sezón nebyl nejvytíženějším tuzemským plemeníkem, to skončil v pomyslném žebříčku druhý. Počet jeho partnerek sice postupně klesal, ale předloňské úspěchy Gaspariniho způsobily opětovný nárůst počtu připuštěných klisen. 
Dnes už můžeme registrovat více jak šest desítek jeho potomků, narozených od doby, co působí v tuzemském chovu, kteří startovali v rovinových dostizích. To už je počet, který umožňuje poměrně objektivní zhodnocení hřebcových kvalit. Pokusme se nyní o ně.

peticeVčera odpoledne převzali zástupci petičního výboru Poslanecké sněmovny Petici na záchranu Hřebčína Napajedla, kterou jim předali zástupci iniciativy Aleš Martínek a Hana Kabelková. Podle slov předsedy petičního výboru Tomio Okamury proběhne k tomuto tématu 12. března veřejné slyšení.

foal rolando WlastinaDo své již čtvrté, ale reálně spíše třetí připouštěcí sezóny (z úvodní kvůli opožděnému začátku nemá žádného potomka) vstoupí za pár dnů také Kingmambův vnuk Rolando (Campanologist). Ten v roce 2022 připustil 8 klisen a loni dostal ještě o dvě partnerky více. Minulý týden se mu narodil první potomek, reprezentující hřebcův druhý ročník.

Otec klasického vítěze Zamica a zimní královny Love Connection AMICO FRITZ (Fasliyev) mění působiště. Po čtyřech sezónách v Hřebčíně Napajedla a dvou ve Střelicích bude letos chovatelům k dispozici ve stáji Belcredi u Bohuslava Jochmana v Brně - Líšni. Připouštěcí poplatek zůstává na 15 tisících korun, pokud chovatel doveze více jak jednu klisnu, nabízí držitel individuální slevy.

Torque Power zkJedním z hřebců, které letos čeká první sezóna v chovu, je bělouš TORQUE POWER (Toronado). Dvojnásobný vítěz Velké ceny Prahy (L) ale nezahájí chovné působení u nás, nýbrž na Slovensku v chovu Jána Madarásze v Šuranech. Někdejší reprezentant stáje Valentina Bukhtoyarova, posléze hájící barvy Josefa Sallera mladšího a jeho stáje The Sons of Sharpour, bude připouštět za poplatek 250 € + dalších 250 € k 1.10. za zjištění březosti. Jedničkové vítězky bude připouštět zdarma.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net