Musím se dnes vrátit k Vítěznému oblouku, protože tady v Německu to byla veliká senzace a v době, kdy je dostihům celkem špatně, může takový výsledek znamenat strašně moc. Už před covidem nebyla situace dostihů moc dobrá a ty poslední roky tomu  moc nepomohly, proto je skvělé že se objevila taková událost.

Talent2Za nedělní vítězství ve 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou si vítězný Talent (Egerton) významně polepšil v handicapu. Z předchozích 82 kg mu stoupl o plných 7 kg na 89 kilogramů. To je nejvyšší známka, jakou dosud dostal, byť v historii jeho handicapů na stránkách JC chybí rating po jeho předešlém největším úspěchu - vítězství v Grande steeplechase di Roma (Gd3) z roku 2017. A také známka o 1,5 kg vyšší, než jakou dostal po loňském čtvrtém místě.

taxis21Loňský ročník Velké pardubické se běžel před prázdnými tribunami, letos se už diváci mohli na Pardubické závodiště vrátit. Pořadatelé s ohledem na stále přetrvávající proticovidová opatření předpokládali návštěvnosti na hranici patnácti tisíc lidí a tato predikce se naplnila. Dostih přilákal i sázející, kteří na samotnou Velkou prosázeli 8,9 miliónu korun.

fotogalerie lombarginiJe za námi. V neděli se odběhl 131. ročník nejslavnějšího českého dostihu Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Po nádherném souboji s Evženem se v něm prosadil Talent vedený Pavlem Složilem mladším. Podívejte se na fotogalerii nejen z Velké, ale celého nedělního mítinku, kterou pro vás připravila Andrea Zavadilová.

Jockey Club ČR zveřejnil termínovou listinu na příští dostihovou sezónu. Ta čítá 52 dostihových dnů, což je stejný počet jako v předcovidovém roce 2019. Nejvíce mítinků uspořádá Velká Chuchle (14), Pardubice (9), Most a Karlovy Vary (shodně 7 dostihových dnů). Zatímco letos se konají či budou konat dostihy na 9 drahách, příští rok to bude o jedno závodiště více. Po dvouleté pauze se vrátí dostihy do Světlé hory. Sezóna začne v neděli 3. dubna Gomba handicapem ve Velké Chuchli a skončí 6. listopadu mítinkem v Kolesách.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net