Totally goldVedle přihlášek do Velké ceny českého turfu dnes proběhlo také další kolo škrtání do čtvrtého klasického dostihu sezóny 77. Oaks (L), které se poběží 7. srpna v Karlových Varech. O ten se nyní uchází 25 tříletých klisen.

Dnes proběhla uzávěrka dlouhodobých přihlášek do 44. Velké ceny českého turfu (L), která se poběží v sobotu 24. září, v termínu původně vyhrazenému zrušeného Poháru žokejů. Ač dostih s dotací 600 tisíc korun přilákal řadu špičkových vytrvalců, klasický ročník je v nejvýznamnějším srovnávacím testu na distanci 2400 metrů zastoupen minimálně.

chequeVrchol dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha se vydařil. K úspěšnému vyznění nejvýznamnějšího odpoledne přispěl kromě osmi sportovně vysoce kvalitních a pro diváky strhujících dostihů i originální doprovodný program, který připravila a profesionálně zajistila Armáda České republiky. Dvěma momenty slavnostní atmosféry byla též předání dvou šeků v celkové hodnotě půl miliónu korun.

derby 2022Po 102. CPIPG Českém derby se změnilo čelo průběžného handicapu tříletých. Díky dvoukilogramovému přídavku za třetí místo se Darling in Pink (Outstrip) s 80 kilogramy dostal na úroveň dosavadního lídra ročníku Josephina (Pearl Secret) a společně s ním okupuje čelo hodnocení. Vítězku derby Queen of Beaufay (Zarak), která v derby nesla jako klisna o 1,5 kg méně než hřebci, nechali handicapeři po derby stát. Známka 79,5 kg, kterou si vysloužila už za skvělý výkon v Jarní ceně klisen, ji zajišťuje třetí místo v ročníku.

chuchle tribunyČeské derby a celý dostihový den se těšily přízni sázejících. Podle informací společnosti Tipsport, která pro český turf dostihové sázky zajišťuje, bylo na samotné České derby vsazeno 1,246.120 Kč, z toho přímo na chuchelském závodišti 360.924 korun. Na zbylé dostihy se vsadilo 2,722.137 korun (na závodišti 1,266.215 Kč) a tudíž celkový sázkový obrat Tipsportu na celý den atakoval hranici 4 miliónů korun.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net