angeguardianPoslední červnová sobota patřila druhé kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Do Ceny města Pardubice – Memoriálu mjr. Miloše Svobody odstartovalo patnáct koní, nejšťastnějším z nich byl desetiletý Ange Guardian. Jeho jezdec, žokej a vítěz loňské Velké pardubické Jan Kratochvíl se po dostihu jen usmíval.

DarkolvaPřesně před rokem, asi půl hodiny před začátkem prvního dostihu Derby dne, jsem v Chuchli u stánků za padockem potkal Františka Holčáka s jeho vnukem, tuším že to byl Ondra. Pozdravili jsme se a on se po chvíli obrátil na vnuka a řekl mu:  “Tenhle pán ti nejlíp poradí, koho vsadit v derby!”

krasava3Za 155 tisíc korun, kolik letos stálo dohlášení koně do Českého derby v posledním možném termínu 14. června, pořídíte v last minute nabídce třeba rodinnou (tedy pokud nejste zrovna Hujerovi) dovolenou v Karibiku v pětihvězdičkovém hotelu. Nejsou to malé peníze a my se podíváme, jak se taková investice v posledním tuctu ročníků našeho derby vyplatila majitelům, kteří tuto cestu do derby absolvovali. 

chuchle4Turfmany samozřejmě nejvíce nyní zajímá odpověď na otázku, který z koní vyhraje 98. CPI PG České derby. Odpověď dostanou v neděli krátce před 17. hodinou, derby-den ale čítá i další čtyři jedničkové dostihy a také tradiční zkoušku pro nejmladší plnokrevníky, Simsonovu cenu. Všechny dostihy jsou dobře obsazeny. Přijede také host ze Slovenska a  poprvé uvidíme dva zajímavé mílaře, kteří ještě na české dráze nestartovali. Jedním z nich je v mnoha blacktype v Německu umístěný El Loco. Celkem bude k vidění osm dostihů a začátek prvního z nich je již tradičně ve 14. hodin. Brány závodiště se pro veřejnost ale otevřou už o dvě hodiny dříve.

Od vypsání úvodních kurzů na 98. CPI PG České derby sázkovou kanceláří Tipsport došlo v nabídce k řadě změn. Poměrně brzo stoupl kurz favorizovaného Poldi's Liebling (Tai Chi), který z vypsaných 4:1 vyrostl na 5:1 a na této hodnotě se stále drží.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking