Nieslanik MiroslavTréninkové středisko Tušimice si za krátkou dobu dokázalo vydobýt silnou pozici v českém turfu. Trenér Miroslav Nieslanik se loni výsledkem 12 vítězství dokonce dostal na třetí příčku v šampionátu trenérů na rovině. A poprvé se také jeho svěřenci zapsali do listiny vítězů velkých dostihů – Iwnianka vyhrála Cenu Nory Jeane a Lexceed Severočeskou sprinterskou cenu. Stejně jako v předešlé sezóně se dařilo i zástupcům dvouletého ročníku. Achird a Joganville se dokázali dostat do první desítky v Generálním handicapu. Pro novou sezónu má stáj trenéra Nieslanika dobře nazbrojeno.

Broz JiriK nejmladším tréninkovým střediskům v Česku patří Domoradice v okrese Ústí nad Orlicí. Teprve půldruhého roku tu chystá koně do dostihů trenér Jiří Brož, a i za tak krátkou dobu jsou zástupci střediska v dostizích respektováni. Loni se podařilo svěřencům Jiřího Brože zvítězit pětkrát. Vyzdvihnout musíme suverénní vítězství Wicker Stonea v Lipsku a také třetí místo ve Velké ceně BBAG, kterého docílil Never Now. V tréninku je tu více koní než před rokem. Stáj Zámek Domoradice posílilo několik zajímavých koní včetně vítěze Slovenského derby ze sezóny 2018 Mon Cheriho.

Havelkova Martina CacophonousÚspěšnou jezdkyni Martinu Havelkovou už turfmané dvě sezóny vnímají také jako trenérku dostihových koní. Loni se jí podařila vítězství s tříletými klisnami Boruvkou a Derequintou, a čtyřikrát se její svěřenci zúčastnili významných dostihů. Zmíněná Boruvka byla k vidění v Jarní ceně klisen i v Oaks. Bohužel několik koní nemohlo projevit svůj potenciál a tak pro novou sezónu má trenérka ve stáji polovinu nováčků získaných na dražbách. Ti představují zajímavou kolekci – jsou mezi nimi původově atraktivní dvouletí, tříletý hřebec přihlášený do klasik i pětiletý vytrvalec.

Germic KarelDostihová sezóna 2019 byla pro trenéra Karla Germiče jubilejní desátou a rozhodně je z ní nač vzpomínat. Koní bylo loni v tréninku méně, a přesto bylo docíleno čtyř vítězství a několika dobrých výsledků v dostizích nejvyšší kategorie. Dařilo se i nejmladším dostihovým koním. Do špičky ročníku pronikly druhá ze Simsonovy ceny Miluška a pátá z Ceny Masise Ambra. Obě klisny letos nacházíme na soupisce koní přihlášených do klasických dostihů, a spolu s nimi ještě další tři nadějné tříleté. Polovina koní je u trenéra Germiče nových včetně čtyř zajímavých koně nejmladšího ročníku. Sestava koní vypadá před sezónou nadějně a není divu, že se trenér na sezónu těší.

Tajmr michalV loňském roce se svěřencům trenéra Tajmra spojeného dlouhá léta se střediskem ve Svinčicích dařilo. S minimem startujících koní trenér dosáhl tří vítězství, přičemž Jenny Walker dokázala na podzim vyhrát dokonce dvakrát. Cawok zase byl dvakrát k vidění v jedničkových dostizích, zmínit musíme především jeho třetí místo z dobře obsazené Ceny města Karlovy Vary. Po odchodu Santin bude trenér spoléhat hlavně na oba zmíněné plnokrevníky, ale v přípravě jsou i dva velmi zajímaví junioři  - dcera výborné Lužnice a syn Shamalgana z dobré rodiny.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking