Sir amicoSobotní mítink v Lysé nad Labem, startující už v 10.30 dopoledne, přinesl osm cvalových dostihů a tři klání v rámci Pony ligy. Provoznímu mítinku vévodila dvě trojková střetnutí - jedno pro dvouleté pod patronací European Breeders' Fund (EBF), druhé pro nezvítězivší tříleté, potenciální překážkáře, na trati 2700 metrů. Ač nesly označení dostihu nejnižší kategorie, nemálo zajímavé byly i pětkové proutěnky na 3000 metrů.

Kauza brněnských dostihů se dočkala další kapitoly. Dostihový soud řešil odvolání tehdejšího předsedy Dostihové komise Ing. Jana Vaňourka mladšího, kterému Pořádková komise za to, že spolu s ostatními členy komise "v průběhu dostihového dne vystavil řadu účastníků dostihového provozu nebezpečí zranění, protože jeho průběh nezastavil," zakázala výkon funkce předsedy dostihové komise do 30. září 2021.

Jockey Club ČR dnes zveřejnil propozice na září, během kterého by se na českých dostihvých drahách mělo uskutečnit 8 mítinků. Vrcholem bude samozřejmě Evropský pohár žokejů, který se bude konat v sobotu 25. září. Hned první víkend nabídne tři mítinky - v pátek začnou Pardubice, na které naváže další tamní mítink v sobotu se IV. kvalifikací, v neděli se pak v Chuchli koná poslední klasický dostih sezóny a Velká cena Prahy.

cena mesta kv21Už v předsezónním rozhovoru prezentovala Ivana Pejšková svého svěřence ORLEANA (Egerton) jako největší naději na úspěchy v letošní sezóně. Stále zrající pětiletý napajedelský odchovanec, který se loni prodral ze čtyřek až do dostihů druhé kategorie, ukázal další růst třídy letos, kdy si po několika loňských umístěních nejprve připsal první vítězství ve dvojkách a dnes jej korunoval lehkým vítězstvím v hlavním dostihu dne 92. Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího.

Německé derby v Hamburku, to byl dostih, který  nevyhrál nejlepší kůň, ale výborný výkon Andrasche Stakeho. Sisfahan tak rozhodně nebyl favoritem, jenže Starke to v Hamburku umí a zase to potvrdil, německé derby vyhrál už poosmé. Když jsem komentoval ten dostih do německých médií, říkal jsem, že kdybych na tom koně seděl já, skončili jsme klidně třeba dvanáctí.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net