Tuto sobotu se do hry vrátí i karlovarské závodiště. Mítink, který nabídne šest rovinových a dva překážkové dostihy, první v letošní sezóně, vyvrcholí dvojkovou Cenou Nadace města Karlovy Vary pro tříleté koně na dva kilometry, která je zároveň první předzkouškou Českého derby. Karlovarská letošní premiéra přinese též první dostih pro dvouleté v nové sezóně a též bohatou účast slovenských koní, kteří stále nemohou běhat doma.

European Jockeys' Cup neboli Evropský pohár žokejů, jehož 5 předešlých ročníků patřilo k nejvydařenějším dostihovým událostem na českém území, bude i letos. Potvrdili to pořadatelé v dnešní tiskové zprávě, v níž uvádějí, že by rádi i v těžké době ponechali výši cen na takové úrovni, v jaké byly zveřejněny v propozicích. Uvažují však o lehkém navýšení přihlášek.

brno new 1Pořadatel dostihů na brněnském závodišti pan Josef Vymazal využil nuceného posunutí začátku dostihové sezóny pro další zkvalitnění tamní dráhy. Poté, co se v prosinci 2019 začalo k naklopením oblouku do cílové rovinky se nyní, díky dostatku času kvůli pozastavení dostihového dění na dráze, pořadatel pustil do úprav dalších dvou oblouků v zadní části dráhy.

Dvě vítězství, z toho jedno v jedničkovém Gomba handicapu, vezl včera v Chuchke Areny Prahy do Malé Vísky trenér Zdeno Koplík. Muž, jehož jméno je spojováno především s vynikajícím Subway Dancerem, odjížděl z Chuchle nepochybně spokojen, ale zároveň už netrpělivě vyhlíží datum, kdy bude moci se svými koňmi vyrazit do zahraničí.

Dnes, krátce poté, co devítiletý NINE OU FOUR (Medicean) skončil mezi poraženými v Ceně B&B Chuchle Arena Praha, uvedly facebookové stránky Luka Racing zprávu o ukončení hřebcovy dostihové kariéry. "Čeká jej zasloužený důchod na pastvinách," píší o další cestě nezdolného hnědáka.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking