Jockey Club letos podruhé ve své historii vydal tzv. Klasifikaci českých jedničkových dostihů, u níž si klasifikaci sestavující čeští handicapeři vzali za vzor World's Top 100 Group Races, žebříček vydávaný Mezinárodní federací dostihových autorit (IFHA). Českému žebříčku vévodí mílové zkoušky.

LadyinPink2Pořádková komise Jockey Clubu rozhodla na svém prvním letošním jednání o diskvalifikaci koně Lady in Pink (Adlerflug) stáje Lokotrans ze 100. Ceny prezidenta republiky. Důvodem diskvalifikace byl pozitivní nález antidopingové kontroly, která ve vzorku odebraném po klisnině vítězství nalezla zakázanou látku ambroxol. Trenér Luboš Urbánek dostal sankci 20 tisíc korun a podmínečné odnětí licence na 6 měsíců s odkladem na zkušební dobu jednoho roku. 

V zimním období se toho v Německu moc kolem dostihů neděje, dokud jsem jezdil, snažil jsem se většinou na zimu někam dostat. Určitě je ale  dobrou zprávou, že když jsem se díval na letošní  termíny, zdá se, že se dostihy vrací k normálu. Mám na mysli dotace, které v době covidu klesly prakticky na polovinu.

Pecka martin5Stejně jako sezóna 2020 byla i ta loňská, byť v podstatně menší míře, ovlivněna pandemií koronaviru. Navzdory tomu se Jockey Clubu podařilo uskutečnit poměrně zásadní věc - uzavřít smlouvu s Tipsportem, která jednak umožňuje sázejícím sázet na všechny české dostihy a to i online a navíc pořadatelům přináší určitý pravidelný finanční přínos. O této spolupráci, jejím možném rozvoji i perspektivách hledání dalších podobných partnerů jsme si povídali s generálním sekretářem Jockey Clubu Martinem Peckou.

Jeden z nejúspěšnějších koní historie českého turfu NAGANO GOLD (Sixties Icon) odchází do chovu. Osmiletý hnědák Syndikátu V3J se měl původně s dostihovou kariérou rozloučit na bohatě dotovaném mítinku v Rijádu, včera se však majitelé rozhodli, že do Saudské Arábie nepojede a odejde do chovu již nyní. Jeho prvním působištěm bude Rabbit Trhový Štěpánov, kde bude stát vedle do chovu se navrátivšího Durante Alighieri (Galileo).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net