Forman BrnoSobotním mítinkem ukončilo letošní sezonu brněnské závodiště. To pro diváky připravila tradičních 8 dostihů, ve výsledkové listině jich však nakonec jen sedm. Jeden z trojice steeplechase dostihů musel být po pádu koně, jehož jezdec zůstal ležet v dráze dostihu, zastaven a následně anulován.

Best JamesStartovní listina 133. Velké pardubické s Českou pojišťovnou doznala změny. V sedle dvanáctilétého Lombarginiho (Enjoy Plan) ze stáje EŽ Praha a.s. nebude původně proponovaný Adam Čmiel, nýbrž britský žokej James Best. Ten už ve Velké startoval dvakrát - v roce 2018 v sedle Ribelina skončil na jedenáctém místě, o rok později s britským hnedákem Rathlin Rose dokončil dostih na šestém místě. Vedle Lombarginiho pojede Best také Lianela (Champs Elysees) v Poplerově memoriálu, kde vystřídá Jakuba Kocmana.

Po slabším jaru, alespoň z pohledu vysokého standardu stáje z posledních let, se svěřenci Luboše Urbánka ze stáje Lokotrans úspěšně rozjeli a podzim je zastihl ve skvělé formě. Magic Merlin se prodral do nejužší špičky tříletého ročníku, navíc dokázal úspěšně vzdorovat i starším, Shabana se dvakrát umístila v blacktype dostizích a velkým příslibem je dvouletý San Sebastian. O nich i dalších koních růžovobílých barev jsme si povídali s jejich trenérem Lubošem Urbánkem.

cisla vlKompletní domácí překážková špička včetně obhájce loňského vítězství Mr Spexe a také oba zástupci z Irska a stejný počet ze Slovenska se postaví v neděli 8. října na start letošní Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Nejvíce koní, a to 3 valachy, posílá do dostihu trenér Stanislav Popelka. Startovní čísla účastníkům Velké pardubické vylosovala zpěvačka Jitka Zelenková spolu s hrabětem Francescem Kinským dal Borgo.

Do 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, která se poběží s neděli 8. října, by mělo nastoupit 18 koní. Tolik jmen alespoň zůstalo na startovní listině po její dnešní uzávěrce. Podle očekávání Velkou pardubickou vynechá francouzský Polinuit (Poliglote), který uplynulou neděli startoval v meranském Gran Premiu, kde finišoval na třetím místě. Škrtnuti byli i slovenský Paris Eiffel (Oscar) a také jeden z dvojice uchazečů ze Scuderie Aichner Gap Pierji (Kapgarde).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net