Mem prof Michala dobehV generálce na Velkou jarní cenu, 30. Memoriálu prof. Václava Michala, se dnes na pražské dráze prosadil kůň, kterého na přihláškách do klasických dostihů nenajdeme. Svěřenec Grega Wroblewského Amazing Gangster vysokým tempem nedal sedmi soupeřům šanci a žokej Radek Koplík si tak mohl zapsat už páté vítězství v dostihu, který poprvé vyhrál už před 18 lety. Dařilo se také žokeji Jaromíru Šafářovi, který si dnes připsal double. Vedl rovněž svěřence trenéra Šavujeva Blitzkriega, jenž snadným vítězstvím naznačil potenciál pro klasické dostihy.

Kolesa rovinaFotografka Andrea Zavadilová již zveřejnila na webu fotogalerii ze včerejšího dostihového dne na závodišti Kolesa, kde se konaly tři rovinové zkoušky a stejný počet překážkových dostihů. V hlavním dostihu, krosu Ceně společnosti Temposervis CZ a.s., se prosadil Josefem Bartošem vedený svěřenec Františka Zobala Dzinfizz ze stáje Luka - Vedral. (mze)

Kolesa hlavnicross dubenJeden z nejzkušenějších trenérů František Zobal loni, co se týče vítězství, vyšel naprázdno, ale dnes na závodišti v Kolesách jeho svěřenec Dzinfizz reprezentující stáj Luka - Vedral dokázal za asistence ž. Bartoše vyhrát hlavní cross country, Cenu společnosti Temposervis CZ a.s. Na rovinách úspěšný bělouš zároveň dal zapomenout na loňský rok, kdy se ani v jednom ze dvou startů nedostal do cíle.Již páté vítězství si letos připsal Jan Verner, který vede šampionát jezdců na rovině. Zajímavostí koleského odpoledne byl také současný doběh v dostihu na 2200 metrů.

MemProfMichala dobehSérii velikonočních dostihových dnů uzavře v pondělí mítink na pražském závodišti se začátkem ve 14 hodin. Velmi sledovaným bude hlavní dostih, 30. Memoriál profesora Michala na 1400 metrů o 150.000 Kč, který napoví mnohé o šancích tříletých hřebců směrem k Velké jarní ceně, která se odběhne už 11. května. Hlavní dostih by měl odstartovat v 15:30 hodin a změří v něm síly osm tříletých hřebců. Do sedla zástupce stáje Rabbit Trhový Štěpánov Zamindartona (Egerton) byl angažovaný Václav Janáček, který se letos poprvé zúčastní tuzemských dostihů.

Lysa Aeneas potřetí se za organizace stáje Statek Blata Český ráj konal na závodišti v Lysé nad Labem Velikonoční dostihový den. Majitelům stáje, rodině Dufkových, udělal radost  Aeneas, který při 17. životním startu protrhl nevítěznou smůlu a za asistence ž. Jana Kratochvíla naprosto suverénně ovládl hlavní dostih, Steeplechase cross country společnosti SPORT INVEST. Dostihový den byl ve znamení dvojitých vítězství. Docílili jich žokej Jan Verner, trenéři Jiří Brož a Pavel Tůma, a stáje Dr. Charvát a Zámek Domoradice.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking