troop commanderJak informoval server Tipařův palec získala stáj Meridian v Irsku novou posilu. Koněm, který by mohl kráčet ve stopách loňského vítěze slovenské trojkoruny Arcturuse (Fast Company), je 17. dubna 2017 narozený hnědák TROOP COMMANDER (War Command), který loni v péči Kevina Prendergasta zvítězil v jednom mílovém dostihu v Killarney a do ČR přišel s ratingem 81 liber.

V sobotu proběhlo v sídle Dostihového spolku a.s. na pardubickém závodišti valné shromáždění České asociace steeplechase. To vedle volby, při které pozici předsedy ČASCH obhájil Josef Váňa st., též přineslo prezentaci plánů Dostihového spolku na letošní sezónu. Hlavní novinkou je návrat rovinových dostihů do Pardubic, které budou součástí pátečních mítinků.

Kauza záměny koní, po které dvouletá Forea běhala pod jménem Finigy a kvůli níž byla klisna diskvalifikována ze všech 4 absolvovaných dostihů a trenér Haris potrestán sankcí 20.000 Kč, měla další dohru u Pořádkové komise. Tentokrát komise trestala ty, kteří na záměnu měli přijít při startech klisny.

darkgelton ladyCelkovým vítězem seriálu Fitmin Cup 2019 se počtvrté v historii stala stáj Rabbit Trhový Štěpánov, která triumf ve seriálu pro dvouleté koně českého chovu získala i v letech 2014, 2016 a 2018. Jejích pět reprezentantů, z nich čtyři pocházejí z vlastního chovu stáje, v seriálu dosáhlo dvou triumfů (Vadetaberry 6. října a Darkgelton Lady 9. listopadu) a pěti umístění, v seriálu získali celkem 136.900 Kč.

linehoneyNáhle, ve věku 13 let, dnes uhynul hnědák LINE HONEY (Look Honey - Line Island, Linamix), který v modrozelenobílých barvách stáje Mikon manželů Michalcových patřil na konci první dekády tohoto století k nejúspěšnějších a nejpopulárnějším koním na českých drahách.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking