Horakova LenkaSvěřencům trenérky Horákové se loni dařilo více, než v sezóně 2017, která pro ni znamenala první rok působení v tréninkovém středisku závodiště v Lysé nad Labem. Bylo dosaženo pěti vítězství. Hvězdou její stáje byl tříletý Orson, který nejenže třikrát vyhrál, ale byl také k vidění ve dvou velkých dostizích včetně klasického Saint Legeru. O další vítězství se postarali Louis Litt a Skyline Runner. Ten dokázal proměnit ve vítězství hned svůj překážkový debut. I letos nacházíme u Lenky Horákové převahu koní českého chovu. Výjimkou kromě Skyline Runnera je nováček v týmu Azdar. 

Picek MilanVe čtvrtek 14. února, ve věku nedožitých 68 let, zemřel majitel a chovatel pan Milan Picek, muž, jehož jméno bylo a zůstane spojeno s Hřebčínem Pavlin dvůr a dresem se zelenobílým kárem, které nejvíce proslavili šampióni Access to Java a Ixos. Poslední rozloučení proběhne v pátek 22. února v obřadní síni v České Lípě.

Junkova JanaTréninkové středisko Rašovice vedené Janou Junkovou je postaveno na českých odchovancích a loni prožilo dobrou sezónu. O dvě vítězství se zasloužil New Finch, který své kvality potvrdil taktéž druhou příčkou v Ceně Jana Kašpara pro pětileté krosaře. Ve významných bodech pardubického dostihového kalendáře byli k vidění i další koně. Medic se v nejlepší společnosti umístil třikrát včetně druhého místa v Poplerově memoriálu. Jednou zabodoval v nejvyšší kategorii také jeho polobratr Modřín. Do nové sezóny bude vstupovat Jana Junková se všemi loňskými oporami. Do tréninku přišlo pět nováčků včetně tří zástupců nejmladšího ročníku. 

Semenka ZdenekDobrý rok prožil loni se svými svěřenci trenér Seménka. Z pěti triumfů se tři odehrály na italských překážkách - o dvě se postarala ve své poslední dostihové sezóně hvězda střediska Nils a další přidal Quinze de la Rose. Na rovině triumfovali Sirius a matador Sheby Jail. V nejmladším dostihovém ročníku udělala velkou radost druhou příčkou ve slovenské Ceně zimní královny Lady Roseburg, v níž má trenér a stáj Cardboard letos naději do klasických dostihů. Sestava rovinových koní vypadá velmi dobře a pozadu nezůstávají ani překážkáři. Cíle většiny z nich jsou v italských překážkových dostizích.

Urbanek LubosTřetí sezóna v tréninkovém středisku Újezd přinesla trenéru Urbánkovi a zástupcům stáje Lokotrans pana Jalového třináct prvenství. Největší success se odehrál v polovině července v Bratislavě, kde Mon Cheri zvítězil ve Slovenském derby, což znamenalo v trenérově nedlouhé kariéře druhý úspěch v klasickém dostihu. Z dalších loňských úspěchů vypíchněme alespoň další slovenský mílařský šampionský titul Ideal Approache i velké vítězství Sir Suna. Pro letošní rok má trenér stáj nabitou více velkými jmény pro roviny i pro překážky, a tak nepřekvapuje záměr zvýšení počtu startů v cizině. Luboš Urbánek také věří, že se některý z jeho svěřenců prosadí v klasickém ročníku.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking