Dostihový spolek a.s. se rozhodl reagovat na kritické komentáře v některém tisku po letošní 130. Velké pardubické, při které se na Taxisově příkopu fatálně zranil jeden z favoritů Sottovento (Fastnet Rock). Hodlá sestavit expertní skupinu, která se bude věnovat bezpečnosti pardubických dostihů.

vary zanr2Šance, že se letos ještě v Česku uskuteční nějaký mítink, opět o něco klesla. Jak dnes uvedly stránky Jockey Clubu, zrušil pořadatel dostihů v Karlových Varech "vzhledem ke stávajícím epidemiologickým opatřením" dostihový den, plánovaný na 1. listopadu 2020. 

Pořadatel dostihů v Lysé nad Labem OS HIPODROM nadále plánuje uspořádat dostihový den, plánovaný na úterý 17. listopadu. "Pokud to epidemiologická situace dovolí, máme v plánu dostihový den uspořádat ať za účasti tak i neúčasti diváků," sdělil dnes pořadatel v oznámení na stránkách Jockey Clubu.

slusky 2020Další dostihovým dnem, který padl za oběh aktuálním opatřením proti šíření pandemie koronaviru, je dostihový den plánovaný na státní svátek ve středu 28. října do Slušovic. Tamní pořadatel ale mítink zatím neruší, jen přesouvá na některý z volných termínů o víkendu 14. a 15. listopadu, v němž byly zrušeny původně plánované dny v Chuchli a Brně.

Protipandemická opatření se podepisují na podobě konce letošní sezóny. Dalším, kdo dnes oznámil zrušení dostihové dne, je pořadatel dostihů v Brně, který zrušil mítink plánovaný na 15. listopadu. Důvodem je fakt, že "areál závodiště nelze zabezpečit tak, aby se dostihového dne zúčastnil pouze omezený počet osob," uvedl pořadatel ve zprávě zveřejněné na internetových stránkách Jockey Clubu.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking