chuchle2Dostihová sezóna ve Velké Chuchli utekla jako voda a a již tuto neděli se za ní zavřou v Conseq Parku brány. Zakončení pražské sezóny přinese od 13 hodin velmi zajímavý program. Jeho vrcholem bude 97. Sherlog Cena prvního prezidenta - Cena prezidenta republiky s deseti účastníky na startu. Šestinásobný vítěz Jiří Chaloupka usedne do sedla Autora, druhého v EJC Long. V dostihu je ale také jeho přemožitel Eskerkhan a vítěz derby Joseph. Kromě toho se bude konat i již 11.ročník Ceny běloušů CK Martin Tour a rovněž budou zakončeny všechny celoroční pražské seriály. 

logo dostihovyspolekMnozí ještě máme v paměti dramatický finiš 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou, ale čas kvapí dál, a tak mu máme desátý, závěrečný den letošní dostihové sezóny. Zbývá odběhnout sedm klání, dvě přes proutěné překážky a pět krosů. Od roku 2004 je hlavním bodem dostihového loučení Závěrečná steeplechase na 4200 metrů, která bude v letošním roce odběhnuta jako Cena města Pardubic.

Myska JaroslavOjedinělého úspěchu dosáhl žokej Jaroslav Myška v nedělní 3. Agrofert Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni. Potřetí za sebou totiž zvítězil v této významné steeplechase o milion korun. Pětiletého polokrevného vraníka Capferreta stáje Meridian dovedl do cíle s ještě větším náskokem, než před tím Fafintadenienta a Anakinga. V rozhovoru s Jaroslavem Myškou jsme rozebrali nejen nedělní dostihy, ale došlo také na zhodnocení sezóny a novinky z tréninkového střediska Valy.

Torok Dalibor5Sobotní mostecký mítink přinesl také odpověď na otázku, který z koní "usedne" na trůn mezi plnokrevníky ročníku 2015. Za suverénní vítězství v 79. DS Pegas Ceně zimního favorita byl postavený do čela handicapu dvouletých koní reprezentant DS Pegas Sagar. Ten tak nyní se 75 kg kraluje svým vrstevníkům. Nejen o něm, ale i dvouletých posilách ve Zhoři či plánech na zahraniční starty jsme si povídali s Daliborem Törökem, kterého jsme zastihli  při cestě do Francie. 

Memorial Petrlika dekorVčerejší dostihový den v Praze přinesl úspěch třem desetinovým favoritům. Kromě Capferreta a dvouletého Saula se dokázala výborně zhostit svého úkolu také reprezentantka stáje Hippolit Star - Pejšková Dally Hit. Svěřenkyně Ing. Pejškové tak zvítězila v Memoriálu Harryho Petrlíka podruhé. V rozhovoru s trenérkou jsme zajímali také o to, zda ještě Koně roku 2016 uvidíme na dráze.  

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking