Comblot eTři sezóny jeho majitel Milan Kříž trpělivě čekal, až dokáže prodat co, co v něm on i trenér tušili. Loni se dočkal. Tehdy již šestiletý COMBLOT (Rajsaman) na konci srpna získal první francouzské vítězství pro bošovický tým, další přidal o měsíc později a své úspěšné tažení francouzskými dostihy završil na konci října hattrickem. Radost z trojice vítězství talentovaného koně ale netrvala příliš dlouho - o pár týdnů později úspěšný reprezentant černočervených barev stáje Leram uhynul.

porzierPokud Jockey Club vyhoví žádosti majitele DS Pegas Jiřího Trávníčka, umožní zkoušku z Dostihového řádu prostřednictvím tlumočníka a následně mu udělí licenci, mohl by být novým trenérem Pegasu devětašedesátiletý francouzský trenér Yann-Marie Porzier. Našim stránkám to potvrdily nezávislé zdroje z Čech i Francie, na oficiální vyjádření majitele stáje zatím stále čekáme. Porzier, bývalý amatérský jezdec, se na konci 70. let stal úspěšným trenérem, jehož kariéra ale byla později poznamenána několika dopingovými skandály.

Stejně jako v roce 2019 byl i v loňské sezóně nejlepším koněm v českém tréninku hnědák Syndikátu V3J NAGANO GOLD (Sixties Icon). Zatímco předloni mu čeští handicapeři za nejlepší výkon, který předvedl v Hardwicke Stakes v Acotu přidělili rating 118 liber (hdcp 97,5 kg), letos dvakrát předvedl výkon na úrovni 115 (97,5 kg). Navzdory své zatím nejslabší sezóně držel druhé místo Subway Dancer (Shamardal) stáje Bonanza, jehož nejvyšší rating ale klesl ze 113 na 101 liber.

Osmnáctého prosince proběhlo, byť formou online konference, poslední loňské zasedání nejvyššího orgánu českého turfu Rady Jockey Clubu ČR. Řešilo poměrně závažné úkoly, především smlouvu se sázkovou kanceláří Tipsport o její podpoře dostihového provozu v letošní i následujících sezónách. Podrobné informace přináší Zápis ze zmíněného jednání Rady, kterýJockey Club dnes zveřejnil na svých stránkách.

chuchle zanr3Loňská sezóna přinesla kvůli koronaviru mnohé trable a také spoustu finančních ztrát. Ty se nevyhnuly ani českým stájím, které v porovnání s předešlým rokem přicházely o peníze takřka na každém kroku. Ve srovnání s jejich příjmy (penalizačními) v roce 2019 získaly v ČR registrované stáje loni o necelých 24 miliónů méně. Podepsaly se na tom jak nižší dotace doma, tak i nižší výhry českých stájí v zahraničí a malou měrou k tomu přispěla i vyšší úspěšnost zahraničních stájí na českých drahách.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking