Jockey Club ČR zveřejnil na svých internetových stránkách zápis z jednání Rady JCČR, které proběhlo počátkem března. Rada se mj. zabývala situací v Hřebčíně Napajedla a dopady, jaké zrušení tamního chovu může mít na celý tuzemský chov anglického plnokrevníka.

Stejně jako v předchozích letech i letos vydal Jockey Club tabulku nejlépe obsazených tuzemských dostihů uplynulé sezóny. Stejně jako v případě světového žebříčku, který vydává Mezinárodní federace dostihových autorit (IFHA) vycházeli i autoři české verze z klasifikačních známek koní na prvních čtyřech místech.

Holcak radek3Letošní sezóna bude pro Radka Holčáka třetí, v níž operuje jako jediný trenér velkokarlovického střediska, jehož část převzal po svém otci. V loňském roce získali jeho svěřenci 17 vítězství, o jedno víc než předloni, a také počet jedničkových úspěchů se mu podařilo meziročně zvýšit. Obě rovinová se odehrála v hlavních trialech na České derby, v samotném vrcholu sezóny pak ale následovalo zklamání, byť Well Prepared dosáhl na dotaci. Do letošního Českého derby Holčák přihlásil pět koní a doufá, že alespoň z jednoho z nich vyroste kůň, který se poslední červnovou neděli důstojně popere o co nejvyšší podíl z dvoumiliónové dotace naší modré stuhy. 

Sedivy Photography 4629Pardubické závodiště se zapojilo do 10. ročníku dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Na apríla – v sobotu 1. dubna 2023 se budou po celé České republice konat úklidové aktivity. Nejinak tomu bude v Pardubicích. Krátce před začátkem letošní dostihové sezóny zaměstnanci Dostihového spolku společně s dobrovolníky uklidí okolí zdejšího závodiště, které je už od roku 1874 domovem Velké pardubické.

Havelkova martina nV loňském roce, páté sezóně v její kariéře, získali svěřenci chuchelské trenérky Martiny Havelkové 8 vítězství, čímž vyrovnali předchozí rekordní rok 2021. Počet vítězství stačil k tomu, aby se trenérka udržela v první desítce tuzemského šampionátu. V tomto ohledu může být spokojená. Více jí trápí snižující se nabídka tuzemských dostihů včetně absence jedničkových handicapů, které, jak se obává, letos zkomplikují uplatnění hned několika jejím svěřencům. Do nové sezóny vstoupí s šestnácti svěřenci včetně řady nových, kterými nejsou jen zástupci nejmladšího ročníku, ale také jeden svérázný tříletek, zakoupený na podzimní dražbě v Newmarketu.       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net