Gratulace fitminPo loňském vítězství stáje Rabbit Trhový Štěpánov, které se v populárním seriálu dostihů pro dvouleté koně tuzemského chovu podařilo od roku 2014 triumfovat již pětkrát, má Fitmin Cup 2022 zcela nového vítěze. Premiérově se jím stala stáj Luka racing syndicate, jejíž reprezentantka Gratulace, odchovankyně jednoho ze spolumajitelů Ing. Tomáše Jandy, startovala ve druhé až čtvrté kapitole série a po čtvrté příčce ze zářijové premiéry obsadila v říjnových dílech druhé a první místo.

GarmonaLetošní sezóny byla plná úspěchů koní tuzemského chovu. Jejich nezpochybnitelným lídrem byl tříletý hnědák pana Petra Karlíka Gasparini (Eagle Top), který po trochu nečekaném triumfu ve Slovenském derby potvrdil vysokou třídu vítězstvím v českém a posléze i slovenském St. Legeru. Nyní si užívá zimní pauzu a čeká, jak dopadne hlasování o nejlepších koních u nás i na Slovensku. Před pár dny k němu do stáje Jana Demeleho ve Slušovicích přibyla i jeho nejmladší polosestra - roční Gordana.

odlozilBýt překážkovým šampionem v jedné sezóně v Čechách i na Slovensku, to je jedinečný výsledek. Žokeji Janu Odložilovi se to povedlo v roce 2022. Trvale se tak zařadil mezi tuzemskou dostihovou elitu. Jak se ohlíží za letošní sezonou a vůbec celou svou dostihovou kariérou?

MrSpex teamNecelý měsíc po životním úspěchu Mr Spexe (Tai Chi) ve 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou byli hosty brněnského studia Českého rozhlasu a pořadu Apetýt majitel koně Karel Jalový, trenér Luboš Urbánek a ošetřovatel Ivan Siegl.

Zájem o sázky na tuzemské dostihy roste. Ukazují to alespoň data společnosti Tipsport, pro tuzemský dostihový sport klíčové sázkové kanceláře, s níž Jockey Club v loňském roce uzavřel smlouvu o spolupráci a která zajišťuje příjem sázek na českých závodištích. V letošní dostihové sezóně se jí podařilo dosáhnout celkového náběru na tuzemské cvalové dostihy ve výši 82,239.433 Kč, což je o 30 miliónů více, než v roce předchozím!     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net