Poté, co v loňské koronavirem okleštěné dostihové sezóně stihl program Fitmin Cupu uspořádat jen čtyři dostihy, se populární série chuchelských dostihů pro dvouleté koně českého chovu letos vrací k tradičnímu schématu 5 dostihů. Bude v nich rozděleno celkem 400 tisíc korun, z toho 300 tisíc v rámci cen dostihů a dalších 100 tisíc na majitelských bonusech. Celý seriál by měl odstartovat 27. června v rámci Derby dne a skončit 6. listopadu. Uzávěrka přihlášek do všech pěti dostihů je již ve čtvrtek 22. dubna ve 12 hodin.

fotogalerie most 1V neděli začala na mosteckém závodišti letošní cvalová sezóna. Fotogalerii z úvodního dne, jehož vrcholem byl Memoriál Rudolfa Deyla a který nabídl i několik dalších zajímavých dostihů, pro vás připravila Andrea Zavadilová.

Jockey Club České republiky zveřejnil zápis z posledních dvou jednání Rady JCČR, která proběhla 11. března a 6. dubna. Hlavním tématem obou bylo pořádání tzv. Covid dostihů a především jejich financování, které jde takřka plně na vrub rezerv Jockey Clubu a podstatné části státní dotace, kterou JC každoročně dostává právě na pořádání dostihů.

Letošní dostihová sezona je znovu ovlivněna pandemií Covid-19, která zasahuje do příprav dostihových dnů. V Pardubicích proto bude sezona odstartována až 22. května, a to rovnou první ze čtyř kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

VernerJTři společné starty, tři vítězství, to je po víkendu společná bilance žokeje Jana Vernera a klisny Devoir Rien. Na mostecké dráze navázala dcera klasické hrdinky Dunmonie na loňské bratislavské úspěchy a úřadující tuzemský šampion žokejů si v jejím sedle připsal premiérový letošní český úspěch. Reprezentantka stáje Dr. Charvát se tak posunula do pozice favoritky pro první klasický test sezóny i navzdory své subtilní postavě.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking