Karlovy VaryZávodiště v Karlových Varech i letos zahájí svou sezónu Dnem evropské šlechty. Stane se tak v sobotu od 10 hodin, kdy bude na programu šest dobře obsazených dostihů a také zajímavý doprovodný program. Hlavním chodem programu je předzkouška derby, Jarní cena wineBANK Frankfurt Rennen, které se letos zúčastní dvanáctka nadějných tříletých koní. A není vyloučeno, že je mezi nimi kůň, který napodobí Touch of Genia, který tu před třemi roky započal cestu k úspěchu v derby. Dostihové odpoledne obohatí svou účastí žokejové Václav Janáček a Tomáš Lukášek, kteří dělají dobré jméno českému turfu v zahraničí. Oba budou v hlavním dostihu v sedlech koní stáje Statek Blata Český ráj, kterou reprezentuje i Touch of Genius.

Wroblewski GregJedním z trenérů, které jsme nestihli vyzpovídat v rámci Předsezónních rozhovorů, byl také Greg Wroblewski. Loňská sezóna byla pro něho velmi úspěšná. Zaujal druhé místo v šampionátu trenérů na rovině a jeho svěřenci zvítězili celkem 24x. Úspěšný trenér se často stěhuje a změnou tréninkového střediska prošel i loni, kdy se přestěhoval do Mimoně. S trenérem Wroblewskim jsme si povídali nejen o složení jeho stáje, ale rovněž o cílech. A to nejen v aktuální sezóně, ve které se mu daří hned od začátku. Pět letošních vítězství znamená výbornou 25 % úspěšnost. A kromě jedničkového úspěchu v Chuchli dokázali jeho svěřenci zvítězit i v Itálii a Polsku.

Do letošního ročníku seriálu Fitmin Cup bylo nominováno 65 koní, tedy navlas stejný počet, jako v loňském roce. Celkem je na přihláškách zastoupeno 40 majitelů (z nich 13 více než jedním koněm) a 30 trenérů (rovněž 13 z nich má na soupisu alespoň dva svěřence). Nejpočetnější skupiny tvoří reprezentanti dvou historicky nejúspěšnějších stájí v seriálu: Rabbit Trhový Štěpánov s deseti zástupci a stáj DAR s pěticí aspirantů.

Vana Josefml MartinstarVydařenou italskou sobotu má za sebou tým Váňových. Velmi dobře se při prvním startu v českém tréninku uvedl polobratr francouzské překážkové hvězdy Milord Thomase Martinstar, kterého Josef Váňa ml. dovedl do cíle hned napoprvé jako vítěze před úspěšným tréninkovým kolegou L´Estranem. Dařilo se také Father Frostovi. Ten ve výborně obsazeném dostihu na 1700 metrů doběhl třetí. Josefa Váňu mladšího, který má jako manažer na starosti zahraniční starty, jsme požádali o komentář k úspěchům v Itálii a dozvěděli jsme se i nejbližší plány na starty v Itálii a ve Francii.

Na výsledky trialů na úvodní klasiky reagovalo Betino se svými ante-post kurzy na letošní České derby. Favority zůstávají zahraniční účastníci Poldi's Liebling (Tai Chi) a Wetrov (Evasive) s kurzem 6:1, k nimž se nyní přidal i King Heart (Nathaniel), jehož kurz po druhém místě v Blavě klesl z 8:1 na 6:1.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking