lot 31 lokotransDva nové koně získala v posledních týdnech stáj Lokotrans pana Karla Jalového. Oba jsou potomky jednoho z nejdražších evropských plemeníků, v Coolmoru působícího Wootton Bassetta (Iffraaj), jehož krev u nás úspěšně propagoval vítěz Leram Million Troizilet. Zatímco hřebec směřuje do Španělska, kde bude připravován trenérem Arizkorretou, klisna zamířila do centrály v Újezdu u Boskovic.

Rabbit lot 67Včera proběhla ve Fairyhouse v Irsku jednodenní Tattersalls Ireland Breeze-Up Sale. Dražba, nabízející připravené dvouleté, které si zájemci mohli prohlédnout i při zkušebních cvalech, nabídla celkem 245 dvouletků, z nichž si nové majitele našlo 220 z nich, tedy plných 90%. Díky vyššímu podílu prodaných koní (loni 83% z 239 nabídnutých) vzrostly tržba o 12% a lehounce se zvýšila i průměrná cena na 43.634 €, zatímco medián o 7% klesl na 28.000 €.

San ChagallV Katalogu plnokrevníků, prodejním serveru věnovaném dostihovým koním a plemeni anglický plnokrevník, ve středu přibyla nabídka na prodej koně v tréninku. Je jím čtyřletý valach San Chagall (Olympic Glory), polobratr nedělního vítěze Velké jarní ceny San Sebastiana.

21Včerejší Breeze Up dražba v Deauville přinesla nový evropský rekord. Za 2,3 miliónu eur byl po bitvě se zástupci Coolmoru stájí Godolphin vydražen syn plemeníka Justify (Scat Daddy) a Gr.3 umístěné Inchargeofme (High Chaparral), což je nejvyšší cena, za kterou byl kdy na evropském breeze-upu dvouletek prodán. Novou atraktivní posilu však nezískala jen stáj Godolphin, ale také Lokotrans pana Karla Jalového.

Hidden GirlV sobotu se na mosteckém závodišti odběhne první klasický dostih letošní sezóny 76. Jarní cena klisen. V ní bude o co největší díl z celkové dotace 550 tisíc korun bojovat celkem 13 klisen, reprezentujících irský, francouzský, německý ale v jednom případě i český chov. Jsou mezi nimi jak odchovankyně svých současných majitelů, tak i klisny, které jejich majitelé zakoupili v různém věku na různých dražbách i jinde. Stejně jako v předchozích letech i letos se podíváme, jakou cestou uchazečky o klasický úspěch přišly do svých současných stájí.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net