Dubawi4Letošní evropské dražby ročků jsou již minulostí, a tak se můžeme ohlédnout za tím, jak si na nich vedli jednotliví plemeníci. Podle dat serveru StallionGuide Vám přinášíme přehled 30 plemenných hřebců, kteří měli letos na evropských dražbách alespoň dva prodané roční potomky a jejichž potomci dosáhli nejvyšší průměrné ceny.

lot 15 soldieroffortuneGalileův syn Soldier of Fortune, vítěz Irish Deby (Gr.1) či Coronation Cupu (Gr.1) a třetí z Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), patří na ostrovech k žádaným plemeníkům v chovu překážkových koní. U nás si ale udělal dobré jméno i jako rovinový producent díky vítězce Oaks Polyantě a nyní k nám míří jeho další dcera.

LilienbloomV dražebním kompexu společnosti Arqana v Deauville od soboty probíhá Vente d'Elevage, mixed dražba věnovaná především chovným koním a hříbatům. Podle výsledků dražby chovných klisen se zdá, že dostihový svět žádnou krizi neočekává, neboť hned 5 chovných klisen bylo prodáno za více jak milión eur a ta nejdražší, vítězka Prix de Opera (Gr.1) tříletá Rougir (Territories), dokonce za 3 milióny €. Nakupovali i manželé Kantkovi, kteří zakoupili jedno hříbě a získali též podíl na jedné chovné klisně.

seeking approval2V Katalogu plnokrevníků, serveru nabízejícím koně k prodeji či pronájmu, přibyla chovná klisna. Je jí v Irsku narozená devítiletá SEEKING APPROVAL (Approve), před časem jako ročka prodaná v Doncasteru za 27 tisíc liber.

WilantosHistoricky první Christmas-Online-Sale, vánoční online dražba pořádaná německou dražební společností BBAG, zaznamenala solidní úspěch. Po dvoudenním nabídkovém řízení se dražba uzavřela v neděli s výsledkem 40 prodaných koní, za které noví majitelé zaplatili celkem 239.500 €, tedy v průměru zhruba 6.000 € za každého. Na dražbě nakupoval i trenér Greg Wroblewski, který získal třetího nejdražšího koně dražby a v posilování svého mateřského stáda pokračoval Miroslav Kantek.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net