Je to jen pár dní co na věčné pastviny odcválal skvělý Galileo (Sadler's Wells), mnohonásobný šampión plemeníků s jedním titulem i z ČR a dnes suverénní premiant evropského šampionátu mateřských otců. Pokud hledáte jeho krev s tím, že byste na ní rádi chovali, můžete využít aktuální nabídky na prodej dvou jeho vnuček jedničkové výkonnosti.

sub rose myboycharlieDražební společnost Arqana vydala katalogy na obě dvě své srpnové dražby - elitní Vente de Yearlings d'Aout, která proběhne od 14. do 16, srpna a na ní bezprostředně navazující Vente de Yearlings V.2, která nabízí cenově o něco dostupnější ročky a proběhne 17. srpna. 

ShershabZatímco úvodnímu dni Vente d'Éte, letní mixed dražby společnosti Arqana, dominovala breeze-up část, druhý a závěrečný den nabídl především potenciální překážkové naděje a vedle nich i koně v tréninku. Druhá skupina zaujala majitele stáje Joly Jiřího Odcházela, který svou stáj posílil o tříletého sprintera Shershaba (Shalaa), vítěze dvou dostihů s ratingem 37,5 kilogramu.

lot60 alicegirlVčera proběhl první den Vente d'Été, letní mixed dražby společnosti Arqana v Deauville, jejíž významnou součástí byla breeze-up dražba dvouletých koní. Právě ta přitáhla pozornost i dvojice českých trenérů Zdena Koplíka a Radka Holčáka, kteří na ní zakoupili dohromady 7 dvouletků za celkových 78.000 €. Koplík, kterého zastupovala agentura SGS Agency, získal 5 dvouletků, Holčák sice jen dva, ale z pohledu investovaných prostředků byl největším českým kupcem, když utratil 43.000 €.

Surabaya corStartovní listina letošního Českého derby je v jednom směru historicky zcela výjimečná. Najdeme na ní totiž tři koně, kteří byli současnými majiteli zakoupeni, a to vesměs právě s vyhlídkou na start v naší modré stuze, ve francouzských prodejních dostizích. Pravda, v neděli po škrtech zřejmě pohled na ní tak výjimečný nebude, protože dva ze tří koní z prodejek se nacházejí pod čarou a čekají na případné zdravotní či jiné indispozice koni uvedených "nad čarou". I tak jsou ale dokladem trendu, který v našem turfu sílí - hledání potenciálních hvězd ve francouzských prodejních dostizích.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net