arqana 2020Třetím dnem ve středu pokračovala říjnová dražba ročků společnosti Arqana, letos kvůli koronaviru rozšířená mj. i díky nabídce ročků dražby společnosti Osarus na pět dní. Zatímco úvodní den nakupoval trenér Luboš Urbánek, kterého druhý den vystřídal bloodstock agent Tomáš Janda, dnes byl aktivní Jandův konkurent Christian Richner. Ten vydražil celkem tři ročky, ale protože portfolio jeho klientů je hodně mezinárodní, do české stáje zamíří jen jeden z nich, zatímco zbylí dva byli zakoupeni pro maďarské majitele.

lot almanzor2Zatímco včera během úvodního dne Vente de Yearlings d'Octobre, tradiční říjnové dražba ročků společnosti Arqana, nakupoval trenér Luboš Urbánek, dnes se do akce zapojil bloodstock agent Tomáš Janda. Ten získal čtyři ročky, navíc se mu privátně podařilo dojednat koupi jednoho ze včera neprodaných koní, a tak počet jím získaných nových akvizic pro české stáje dosáhl čísla pět.

lot lb highlandreelDnes začala v Deauville pětidenní Vente de Yearlings d'Octobre, tradiční říjnová dražba ročků společnosti Arqana, na které byla v minulosti zakoupena hodně dlouhá řada koní později běhajících, často velmi úspěšně, na našich drahách. Letošního porvního dne se aktivně zúčastnil jen trenér stáje Lokotrans Luboš Urbánek, který však získal hned čtyři ročky, samé hřebce, za které celkem utratil 81.000 €.

bbag zanr 2Včera skončila dvoudenní říjnová mixed dražba společnosti BBAG pořádaná v Baden-Badenu. Stejně jako během úvodního dne i druhý den pokračoval v nákupech trenér Miroslav Kantek, k němuž se však přidala i stáj Meridian a také bloodstock agent Christian Richner. Ten nakupoval i v pátek, ale až včera získal jednoho koně i pro českého klienta a též stál za prodejem prvního ročka po střelickém Eagle Topovi (Pivotal), narozeném z jeho českého působení a nabídnutým na veřejné dražbě. 

Highland ReelSvětoběžník Highland Reel (Galileo), jehož zisk necelých 9,5 miliónu € z něj dělá nejbohatšího v Evropě trénovaného hřebce historie, bude mít na našich drahách silné zastoupení. Z prvního ročníku, z něhož již Janda nakoupil pro české stáje několik hřebců, přichází do ČR i dnes zakoupená klisna.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking