lot 17 osarusVe Francii dnes proběhla historicky první on-line dražba plnokrevných koní. Premiéru připravila společnost Osarus patřící pod křídla Tattersalls, která se kvůli omezením, jež způsobil boj proti koronaviru, rozhodla svou breeze-up dražbu uspořádat on-line. Vzhledem k okolnostem se dá hovořit o úspěchu, byť nové majitele našla jen necelá polovina nabízených koní (loni 63,5%) a průměrná cena meziročně klesla o 24%.

richner chris new2Do historie českého turfu vstoupila Breeze-up dražba společnosti Osarus před třemi lety, kdy na ní byla zakoupena tehdy dvouletá hnědka Blessed Kiss (Kentucky Dynamite), která o rok později vyhrála České derby. Za pár dní bude dražba psát evropskou historii - stane se první evropskou dražbou plnokrevných koní, která bude probíhat pouze on-line.

Janda RPAnglický dostihový deník Racing Post, vycházející v době pandemie pouze on-line, dnes zveřejnil rozhovor s bloodstock agentem Tomášem Jandem. Ten v něm popisuje důsledky pandemie koronaviru na české dostihy a na chov anglického plnokrevníka u nás a v okolních zemích.

I mezi českými kupujícími oblíbená breeze-up dražba společnosti Arqana, na které byl zakoupen například mnohonásobný šampión a dnes plemeník Chardonney Tcheque, se letos ve Francii neuskuteční. Přesune se do Irska a spojí s jinou breeze-up dražbou, pořádanou původně v Doncasteru společností Goffs UK.

Opatřením proti šíření pandemie koronaviru padly za obět i dvě květnové dražby, oblíbené i mezi českými kupujícími. Poté, co včera společnost Arqana oznámila, že se její breeze-up dražba plánovaná na 8. a 9. května nebude moci v plánovaném termínu uskutečnit, dnes totéž oznámila i německá dražební společnost BBAG.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking