Ascalona2Nabídka Katalogu plnokrevníků se rozšířila o jednu chovnou klisnu. Aktuálně stojí na Slovensku, ale jen cca 40 km od Břeclavi či Hodonína. Má za sebou úspěšnou dostihovou kariéru kterou korunovalo vítězství ve slovenské Ceně zimní královny (I.k.), na svém kontě má i umístění z klasického dostihu.

lot 825 noriskatallVe čtvrtek skončila v Deauville Podzimní mixed dražba společnosti Arqana, na které bylo letos nakoupeno výrazně více koní pro české stáje než v předchozích letech. Spokojeni mohou být i pořadatelé, neboť z nabídnutých 675 koní našlo nové majitele 515 (76%) z nich a průměrná cena dosáhla hodnoty 28.217 €. Závěrečné dny byly věnovány především koním pro překážkové dostihy a přinesly další nákupy pro tuzemský dostihový provoz.

arqana zanr22bÚterní pokračování podzimní dražby v Deauville přineslo další dvě koupě pro české stáje. Obě realizoval bloodstock agent Tomáš Janda, který získal jednoho ročního hřebce a jednu dvouletou klisnu. Rodokmeny předurčují oba koně do překážkových dostihů, zvláště to platí o dvouleté klisně, která patří do plemenné knihy AQPS.

KobezPo sobotní seanci věnované ročkům pokračovala listopadová dražba společnosti Arqana v pondělí další částí, jejímž středobodem byli koně v tréninku. Podobně jako sobota i pondělí přilákalo řadu českých stájí s cílem posílit své stáje před příští sezónou. Zaujali především žokej Jaroslav Myška a stáj Lokotrans - první investoval nemalé částky do koní, kteří již ukázali slibný potenciál, druhý věnoval pozornost především nestartovavším dvouletkům atraktivních rodokmenů.

lot 79 rulerV sobotu konaná listopadová dražba ročků společnosti Arqana byla jednou z posledních letošních příležitostí koupit na dražbě ročního koně. Plně toho využili i čeští zástupci, kteří na dražbě zakoupili minimálně 10 ročků, kteří by měli posílit tuzemské stáje. Nakupovali jak bloddstock agenti Tomáš Janda a Hana Juránková, tak i trenéři Ingrid Janáčková Koplíková a její otec Zde Koplík. Právě podpis posledně jmenovaného je pod nákupem nejdražšího z českých nákupů a zároveň druhého nejdražšího koně celé dražby.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net