air de valseV úterý začala v Deauville dvoudenní únorová mixed dražba, z níž v minulosti přišla do Česka celá řada úspěšných koní včetně například klasické vítězky Zariyannky (First Defence). První den přinesl z pohledu pořadatelů výborné výsledky, neboť průměrná cena meziročně vzrostla o 38% na 16.261 €. Celkem bylo prodáno 111 ze 148 nabídnutých koní (loni 140 ze 181), tržby tak vzhledem k nižšímu počtu nabízených koní vzrostly "jen" o 9,59%.

brita 1637V Katalogu plnokrevníků se objevila nová nabídka. Tentokrát není omezena jen na prodej, majitel nabízí i možnost pronájmu. Zaujme především ty, kteří hledají potenciální koně do překážek, i když její otec Rosensturm (Monsun) je úspěšným i v produkci rovinových koní.

Frankel BoldLassBritská dražební společnost Tattersalls, která je zároveň největší dražební společností zabývající se prodejem plnokrevných koní v Evropě, rozeslala v pátek majitelům a bloodstock agentům, kteří loni nakupovali na Book 1 a 2 říjnové dražby, email s nabídkou na prodej několika ročků, tedy nyní již dvouletků. Jsou to koně, za které nebylo zaplaceno.

Příští rok bude Dubawi (Dubai Millennium), který se po odchodu Galilea (Sadler's Wells) stal podle výše připouštěcího poplatku nejdražším plemeníkem na světě, připouštět za 350 tisíc liber, o plných 100 tisíc liber než v posledních 6 letech. Není to rozhodně málo, z pohledu cen jeho ročků se to však stále zdá jako zajímavá investice.

BirthdayQueen 1Nabídku Katalogu ročků obohatil nový kůň - dosud nepojmenovaná ryzka německého chovu z chovu Marlene Haller. Klisna, narozená 24. února loňského roku, je dcerou v Německu působícího trojnásobného Gr.3 vítěze Amarilla (Holy Roman Emperor), úspěšného na krátkých tratích.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net