RoyalRoss1Katalog ročků, služba pro české chovatele, která jim umožňuje prezentovat na jednom místě své produkty na prodej, nabízí prvního ročka. A přestože se nabídka ročků od tuzemských chovatelů rok od roku zužuje a letos zřejmě bude nejnižší, jakou všichni pamatujeme, najdou se v ní zajímaví koně.

abelard 1654V Katalogu plnokrevníků, prodejním serveru věnovaném dostihovým koním i koním anglického plnokrevníka pro chovné účely, se objevil nový kůň na prodej. Tentokrát je nabízen dvouletý hřebec, který už okusil dostihovou dráhu. Má za sebou tři starty, je v plném tréninku a nyní je nabízen k prodeji za 90 tisíc korun.

lot 715V Irsku se ve čtvrtek uzavřela letošní Tattersalls Ireland September Yearling Sale. Po dvoudenní Part I přišla na řadu jednodenní druhá část, která nabídla ročky v nižších cenových relacích než předešlá část. Ceny byly nižší nejen v porovnání s Part I, ale také při srovnání s loňským rokem, neboť průměrná cena meziročně klesla o 21% na 8.224 € a medián spadl dokonce o čtvrtinu na rovných 6.000 €. Příznivých cen využil i Tomáš Janda, který zakoupil deset ročků, z nichž 8 směřuje do českého tréninku.

Lot 375Zatímco úvodní den Tattersall Ireland September Yearling Sale, v Česku velmi populární irské zářijové dražbě ročků, nepřinesl žádný nákup pro tuzemské stáje, středeční seance se aktivně zúčastnil bloodstock agent Tomáš Janda, který vydražil čtyři klisny. Jednu, dcera coolmorského Churchilla (Galileo) z nestartovavší Universal Beauty (Universal), koupil pro stáj Westminster Race Horses, zbylé tři směřují do tuzemských stájí.

arqana zanr23Největší francouzská dražební společnost Arqana zveřejnila katalog na svou říjnovou dražbu ročků. Dražba, z níž do Česka přišla již hodně dlouhá řada koní a která je nyní rozdělena do tří částí podle atraktivity ročků, proběhne od 17. do 21. října. Katalog dražby, na níž byl před dvěma lety prodán nejlepší letošní tříletek v Evropě Paddington a před čtyřmi tuzemský šampion Vert Liberte, čítá 731 ročků včetně několika s českými konexemi.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net