MarychaDruhý závěrečný den únorové mixed dražby společnosti Arqana v Deauville přinesl rapidní pokles cen oproti loňské seanci (průměrná cena klesla o 42%), čímž klesly i celkové statistiky. Za 241 prodaných (z 309 nabízených) koní kupující zaplatili 2,837 miliónu eur, což je o 23% méně než loni. Procentuálně stejný pokles zaznamenala i průměrná cena, která klesla na 11.772 € a o stejné procento pokles i medián, který dosáhl hodnoty 5.000 €.

UltrassonV úterý začala v Deauville první letošní francouzská dražba anglického plnokrevníka. I mezi českými stájemi populární February Sale nabídla během úvodního dne 148 koní, z nichž 111 (75%) našlo nové majitele. Průměrná cena meziročně klesla o jedno procento na 15.149 €, medián se snížil o 13% na 7.000 €. Na dražbě nakupovali oba tuzemští bloodstock agenti Tomáš Janda a Hana Juránková, ale zatímco prvně jmenovaný dražil koně jen pro zahraniční majitele, z šesti nákupů Hany Juránkové byly dva realizovány ve prospěch českých stájí.

z20221105 Evers eclipsesportswire 14262Majitelé, kteří jsou zároveň chovateli, byli a jsou považování za stabilizační prvek dostihového průmyslu všude na světě. Jak však ukazují statistiky ze země s nejširším dostihovým provozem i chovem na světě z USA, jsou v posledních letech na ústupu, zatímco roste podíl plnokrevníků, které si jejich majitelé koupili na dražbě.

si su heppa 1704Nabídku Katalogu plnokrevníků rozšířil pěkně stavěný tříletý hřebec, připravovaný na svůj první start v dubnu na začátku dostihové sezóny. Je jím ryzák SI SU HEPPA, který má potenciálním zájemcům co nabídnout - jak z pohledu svého rodokmenu, tak i exteriéru a charakteru.

Zaukhan3V Katalogu plnokrevníků, prodejním serveru věnovaném dostihovým koním, se objevila další velice zajímavá nabídka ke koupi. Prodáván je šestiletý valach ZAUKHAN (Rio de la Plata), který se letos blýskl triumfem v Lázeňské míli v Karlových Varech.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net