lot 1828 nathanielDruhým dnem se v pátek uzavřela část Book 3 říjnové dražby ročků společnosti Tattersalls. Stejně jako předchozí dvě části i třetí díl skončil s výrazným nárůstem ekonomických ukazatelů v porovnání s loňským "covidovým" ročníkem. Prodáno bylo 471 z 547 nabídnutých ročků (loni 459 z 538), průměrná cena vzrostla o plných 40% na 22.491 gns, nejvyšší hodnotu v historii dražby. Také medián, který stoupl dokonce o 63,6% na 18.000 gns, dosáhl nejvyšší částky za dobu existence dražby.

lot 1499 mondialisteV Newmarketu ve čtvrtek začala další část říjnové dražby ročků společnosti Tattersalls tzv. Book 3. Ta nabízí cenově dostupnější ročky než její dvě předešlé části, tedy Book 1 a Book 2, a přinesla také první nákup pro český turf. Stál za ním bloodstock agent Tomáš Janda, který první den vydražil hned tři ročky, dva z nich ale s největší pravděpodobností skončí v polském tréninku. K nám zamíří zřejmě jen jeden - klisna z druhého ročníku Galileova syna Mondialiste.

cawal 1504Ačkoliv v posledních dnech z nabídky Katalogu ročků zmizelo několik již prodaných koní, naposledy krabčická Lady Go (Zazou) a napajedelští Rapetti (Pouvoir Absolu) a Caesarius (Egerton), je v nabídce opět 15 koní. Posílili ji totiž dva odchovanci Karla Rybára.

lot 411 seathestarsTřemi ročky za sedmimístnou sumu se rozloučila elitní část Book 1 říjnové dražby ročků společnosti Tattersalls. Po nepříliš úspěšném úvodním dnu se díky následujícím dvěma nakonec celkové statistiky dostaly nad úroveň loňského roku, když průměrná cena vzrostla o 3% na 230.317 gns a medián o 23% na 160 tisíc gns.

lot 277 seathestarsDruhý den elitní Book 1 říjnové dražby ročků společnosti Tattersalls přinesl nejen prvního koně prodaného za sedmimístnou sumu, ale i výrazně lepší statistiky než den úvodní. V meziročním srovnání se zvedlo nejen procento prodaných (z 77% na 87%), ale rapidně narostl průměr (+29%) i medián (+28%).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net