tochovice2Před 50 lety, 16. června 1968, se v Tochovicích konaly první oficiální dostihy. Premiéru, byť s neoficiálními dostihy, si tamní závodiště odbylo již v říjnu předchozího roku, kdy též Státní statek Tochovice, vlastník nového závodiště, zaregistroval svou dostihovou stáj.

odryPřed 43 lety, 15. června 1975, se konaly poslední dostihy na závodišti v Odrách, jedné z mnoha drah, která v České republice ve 20. století vznikly, ale dnes už je na dostihové mapě nenajdeme. Slezské závodiště, obklopené přírodou, ukončilo svou činnost, po necelých 20 letech existence.

cheltenham zanrPřed 26 lety, 8. června 1992, zjistili pořadatelé v anglickém Cheltenhamu, že téměř 20 let se tamní dostihy běhaly na chybně stanovených distancích. Vrcholy tamního programu, Gold Cup a Champion Hurdle, se tak konaly na tratích o více jak 100 metrů delších, než kolik udávala oficiální propozice dostihu. (miv) 

podebrady1Před 82 lety, 7. června 1936, se konaly první dostihy na závodišti v Poděbradech, jehož výstavba byla důsledkem sporů mezi Jockey Clubem a vlastníky chuchelských pozemků, vedených majitelem stáje Čechoslovakia Františkem Stejskalem o výši jejich pronájmu.

NajoomPřed 13 lety, v noci z 5. na 6. června 2005, uhynul na Slovensku u pana Svatopluka Němce, který měl hřebce v pronájmu na připouštěcí sezónu, šestnáctiletý plemeník Najoom, úspěšný plemenný hřebec, šampión otců dvouletých 1996.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking