Haros mmV sobotu uplynulo 38 let ode dne, kdy karlovarské závodiště hostilo poslední českou edici Mezinárodních mítinků. Byl to ročník, který pro české barvy i přes jedno vítězství nedopadl příliš dobře, z pohledu dalšího vývoje československého turfu ale přinesl hned několik mimořádně zajímavých i zlomových momentů. Připomene Vám je následující článek.

Jedenadvacátý srpen patří k nejsmutnějším dnům nejen v historii naší země, ale také i v historii zdejšího chovu anglického plnokrevníka. V tento den před 40 lety uhynul jeden z nejúspěšnějších plemeníků celé historie plnokrevného chovu u nás šamorínský Scottish Rifle (Sunny Way), který na sklonku 80. let minulého století získal tři tituly šampióna plemeníků. 

Jiný kraj, jiný mrav. Před 58 lety, 20. srpna roku 1966, se 55 z celkem 66 licentovaných žokejů v Ghaně rozhodlo bojkotovat na ten den plánovaný mítink na závodišti v Akkře a to z důvodu, který je z našeho pohledu velice kuriózní.

Náš turf se může chlubit relativně bohatou historií, ani zdaleka však ne tak bohatou jako samotná kolébka dostihového sportu Anglii. Dnes je tomu plných 313 let, co se v Ascotu, výkladní skříni britských dostihů, konaly dne 11. srpna 1711 první dostihy.

Pro mnoho turfmanů to byl jeden z nejsmutnějších dnů v životě. V ten den, sedmého srpna 1985, přijely na chuchelské závodiště bagry, aby v místech, kde se téměř osm desítek let scházeli dostihoví příznivci od prvorepublikové šlechty a filmových hvězd, přes příznivce legálního i nelegálního hazardu až zemědělce dorazivší v družstevních autobusech v 80. letech, začaly bourat staré malebné secesní tribuny, které musely ustoupit stavbě nové železobetonové tribuny.







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net