Pohar sampionuPřed čtyřmi desítkami let, přesně 8. dubna 1984. začala ve Velké Chuchli nová dostihová sezóna. První mítink okořenila akce Turf Klubu SSM, který na úvodní dostihový den pozval jezdecké šampióny okolních zemí, aby spolu změřili své síly v soutěži nazvané Pohár šampiónů socialistických států.

Hned několik vítězů naší nejslavnější steeplechase cross country Velké pardubické se v minulosti pokoušelo uspět i v anglické Velké národní v Liverpoolu. Dnes je tomu na den přesně 63 let, co se 25. března 1961 na závodišti v Aintree sešli na startu Grand National dokonce první dva koně z předešlé Velké pardubické. Ba co víc, do Anglie s nimi cestoval i třetí v cíli ročníku 1960, který však byl krátce před dostihem škrtnut. 

Winkfield jimmyDostihový sport a jeho historie jsou plné pozoruhodných příběhů jak samotných dostihových koní, tak i lidí kolem nich. Jeden z nejbarvitějších nabízí život amerického žokeje Jamese Winkfielda, známějšího spíše pod jménem Jimmy či přezdívkou Wink. Dnes je tomu rovné půlstoletí, co 23. března roku 1974 dotlouklo jeho bojovné a statečné srdce.

1937 Tornado s majitelem Josefem KrupikouLetošní rok přináší celou řadu kulatých výročí i v českém turfu. Tím největším z nich bude v listopadu 150 let od konání prvního ročníku Velké pardubické. V rovinovém provozu uplyne například 70 let od Symbolovy trojkoruny a také 90 let od narození jednoho z nejpopulárnějších koní tuzemské historie Tornada (Ossian – Tally). Vnuk velkého Felse se narodil 27. dubna 1934 v hřebčíně Napajedla.

Před 17 lety, 7. března 2007, přistálo ve Frankfurtu na Mohanem letadlo z USA, na jehož palubě byl kůň, který se měl stát novým esem mezi českými plemeníky - tehdy šestiletý ryzák RELAXED GESTURE, Gr.1 vítěz a nejbohatší ze všech synů skvělého Indian Ridge (Ahonoora).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net