KombinacjaPřed 15 lety, 15. ledna 2003, absolvovala svůj první start v Anglii polská odchovankyně a šampiónka Kombinacja (Jape). Klisna, která v sezóně 2001 získala polskou trojkorunu, při svém debutu v proutěnkách nováčků v Newcastle s Jasonem Maguirem v sedle skončila sedmá, 38 3/4 délky od vítěze.

LerchePřed 34 lety, 11. ledna 1986, zemřel ve věku 78 let Dr. Ing. František Lerche, dlouholetý ředitel Hřebčína Napajedla, působící též v ředitelské roli i v Hřebčíně Kladruby nad Labem a svého času jeden z nejplodnějších autorů odborných článků i publikací o československém turfu. 

Masis4/Kalendárium/. Před 60 lety, 9. ledna 1958, se v Hřebčíně Napajedla narodila jedné z nejlepších matek tehdejší doby a zakladatelce historicky nejúspěšnější rodiny v československém chovu klisně Sidney (Alchimist) dvanáctý potomek, klisna Sigma. Polosestra výborného Symbola byla prvním potomkem vítěze Československého derby v traťovém rekordu Masise, který byl později zařazen do chovu a začal šířit vliv hřebce, jehož linie v dalších desetiletích ovládla československý chov anglického plnokrevníka.

assisi del santoVe čtvrtek 8. ledna uhynul ve věku 20 let plemeník Assisi del Santo (Arctic Tern). Vítěz Premio Chisuria (Gr.2), Premio Primi Passi (Gr.3), který ve dvou letech též doběhl druhý v Gran Criteriu (Gr.1), působil v českém chovu od roku 1989 a většinu své chovné kariéry strávil v Hřebčíně Xaverov.

Turner Hayley3. ledna 1983 se narodila Hayley Turner, anglická dostihová jezdkyně, která se stala první ženou, jež vyhrála v jedné sezóně 100 dostihů. Hayley, aktuálně v tříměsíčním trestu kvůli drobným sázkám na dostihy, též spolupracuje s dostihovou redakcí kanálu ITV.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking