Borik josef21. října roku 2001 dotlouklo srdce jednoho z nejúspěšnějších žokejů historie československého turfu Josefa Boříka. Muži, který se v letech 1953 a 1954 stal šampiónem profesionálních jezdců, a který dovedl čtyři koně vítězně do cíle Československého derby, bylo tehdy 80 let.

frankel championstakesUž je to 5 let, co se 20. října 2012 na závodišti v Ascotu v Champion Stakes rozloučil s dostihovou kariérou famózní Frankel (Galileo). Odchovanec Juddmonte Farms, připravovaný legendárním Henry Cecilem, tehdy, ač neměl rád měkkou půdu a lehce zaváhal na startu, jistě porazil francouzského Cirrus des Aigles a získal 14. vítězství.

Před 27 lety, 19. října roku 1990, se v Newmarketu odběhl nejvýznamnější anglický dostih dvouletých Three Chimneys Dewhurst Stakes (Gr.1). Favoritem dostihu byl v kurzu 4:5 nabízený Mujtahid, dostih ale skončil překvapivým triumfem pohledného ryzáka Generouse (Caerleon), který odskakoval v kurzu 50:1.

gay devil18. října 1998 se šestým místem v Českomoravské ceně Pragis holding rozloučil s bohatou a úspěšnou dostihovou kariérou dvojnásobný šampión mílař České republiky a jedna z výrazných postav českého turfu 90. let ryzák Gay Devil (Forzando).

Indian RidgeSedmnáctý říjen roku 2006 byl velmi smutným dnem nejen pro irský National Stud, ale pro celý chov plnokrevníka. Ten den ve věku 21 let uhynul na následky srdeční zástavy jeden z nejlepších tehdejších plemeníků Indian Ridge (Ahonoora). 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking