Michal VaclavPřed 28 lety, 24. října 1989, ve věku 89 let zemřel bývalý ředitel Hřebčína Napajedla, později vedoucí chovu koní na Ministerstvu zemědělství Profedor Dr. Ing. Václav Michal, muž, jehož jméno dnes nosí hlavní předzkouška klasické Velké jarní ceny - Memoriál prof. Václava Michala.

vanourek jan323. října roku 1936 se narodil a v plné vitalitě se 81 let dnes dožívá Ing. Jan Vaňourek, jedna z klíčových postav moderní historie českého a československého turfu, první sekretář polistopadového Jockey Clubu, tehdy ještě Unie československého turfu, kterou pomáhal zakládat.

Borik josef21. října roku 2001 dotlouklo srdce jednoho z nejúspěšnějších žokejů historie československého turfu Josefa Boříka. Muži, který se v letech 1953 a 1954 stal šampiónem profesionálních jezdců, a který dovedl čtyři koně vítězně do cíle Československého derby, bylo tehdy 80 let.

frankel championstakesUž je to 5 let, co se 20. října 2012 na závodišti v Ascotu v Champion Stakes rozloučil s dostihovou kariérou famózní Frankel (Galileo). Odchovanec Juddmonte Farms, připravovaný legendárním Henry Cecilem, tehdy, ač neměl rád měkkou půdu a lehce zaváhal na startu, jistě porazil francouzského Cirrus des Aigles a získal 14. vítězství.

Před 27 lety, 19. října roku 1990, se v Newmarketu odběhl nejvýznamnější anglický dostih dvouletých Three Chimneys Dewhurst Stakes (Gr.1). Favoritem dostihu byl v kurzu 4:5 nabízený Mujtahid, dostih ale skončil překvapivým triumfem pohledného ryzáka Generouse (Caerleon), který odskakoval v kurzu 50:1.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking