Detvan4"Vedli jsme ho do rotundy, kde měl zemřít. Vzpomněl si, že tady připouštěl, a jako by omládl o deset roků. Noha ho přestala bolet, svaly mu hrály. Do rotundy vstoupil jako krásný hřebec. Doktoři mu dali injekci, aby usnul. Detvan tu narkózu vydržel a zůstal friš. Museli jet pro další injekci do Gottwaldova. Když byl konec, tak nám doktoři řekli: "Hoši, to musel být kůň!"

chuchle aktualneV sobotu 22. května uplynulo rovných 100 let ode dne, kdy se ve Velké Chuchli běžel první ročník Československého derby, tehdy ještě jako Cena Československého Jockey Clubu. Server aktuálně.cz u té příležitosti zveřejnil sérii více než sta historických fotografií, mapujících především prvopočátky dostihů ve Velké Chuchli.

Diktys4Dnes uběhlo přesně 13 let ode dne, kdy odchovanec trenéra a tehdy i chovatele Jozefa Pirucha DIKTYS (Magnus), vedený žákem Josefem Váňou, vyhrál v Miláně Gran Steeple di Milano. Bylo to poprvé, co kůň českého chovu běhající v barvách české stáje uspěl v italském překážkovém dostihu Gd1 kategorie.

Dnes uplynulo 92 let ode dne, kdy se 27. dubna 1929 v pražských Hlubočepích narodil Karel Stibůrek, úspěšný překážkový jezdec a později velmi úspěšný trenér, jehož největší úspěchy jsou spojené s irskou rodačkou lahodného jména Whisky (Corvaro), kterou v roce 1985 připravil k dvěma klasickým vítězstvím a titulu Koně roku.

kleon2Roku 1981 se ve střední Evropě urodilo. Poláci se těšili z nejsilnějšího poválečného ročníku, jemuž vévodili Derby vítězové Neman a Juror a i u nás se toho roku narodily dvě výjimečné individuality, obě v napajedelském hřebčíně. Jedním byla Redakta, později první a dosud jediný blacktype vítěz českého chovu, a druhým Kleón. Nezapomenutelný ryzák, od jehož narození dnes uplynulo 40 let.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net