Před 137 lety, 8. listopadu 1886, skončil tragicky jeden neobyčejný život. Ten den se ve věku 29 let zastřelil nejlepší žokej 19. století legendární Fred Archer. Navzdory bezprecedentním úspěchům v sedle, respektu veřejnosti i soupeřů a více než slušnému živobytí však nežil Archer před smrtí šťastný život.

PoplerPřed 91 lety, 16. října roku 1932, v Pardubicích tragicky zahynul kapitán Rudolf Popler, jeden z nejúspěšnějších armádních jezdců období první republiky, jenž se stejnou měrou věnoval jezdeckému i dostihovému sportu.

barvyPřed 261 lety, 4. října 1762, se devatenáct členů britského Jockey Clubu dohodlo na registraci vlastních stájových barev, aby své koně napříště lépe rozeznali v dostizích od soupeřů. Nové opatření mělo předejít množícím se nedorozuměním na dostihových drahách a umožnit lepší orientaci i pro diváky a samotné aktéry.

Lissy3Je to příběh jak z laciného románu, ale tenhle psal život. Když se 17. září 1919, tedy před 104 lety konala v Napajedlích první poválečná dražba, byla mezi odchovanci Marie Baltazziové i ryzka Lissy, dcera napajedelského plemeníka - vítěze francouzského derby Dagora (Flying Fox) a klisny Livie, dcery vítěze rakouského derby Gourmanda (Gunnersbury).

Behistoun4Československý turf 80. let by bez něj vypadal úplně jinak. Když byl 28. srpna 1973 v Anglii zakoupen tehdy desetiletý černý hnědák Behistoun (O'Grady), byla to pro domácí chov anglického plnokrevníka chov mimořádná zpráva. Když o měsíc později přijel do Napajedel, přišla s ním naděje, že tuzemští chovatelé získali mimořádně zajímavého plemeníka.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net