Wroclaw newAč i polský turf byl loni zasažen koronavirem respektive opatřeními proti jeho šíření, jejich dopad na tamní dostihový provoz byl výrazně nižší než u nás. Wroclawské závodiště sice bylo nuceno termínově posunout sezónu a dostihové dny přesunulo na středu, uspořádalo nakonec všech 12 plánovaných mítinků a nekrátilo dotace.

Zatímco v předešlých letech se vyhlášení nejlepších koní slovenské sezóny tradičně odehrávalo na Galavečerech slovenského turfu, kvůli koronaviru ustoupilo Závodisko Bratislava od tradiční formy a vítěze vyhlásilo pouze prostřednictvím svých internetových stránek. Navzdory skutečnosti, že se loni na tamních drahách ani jednou neukázal, byl s obrovským náskokem a 86,81% hlasů zvolen Koněm roku vítěz Českého derby Opasan (French Navy) z lotu trenéra Jozefa Chodúra. Ten pak zvítězil v anketě o Trenéra roku.

Na jaře byla většina amerických drah kvůli koronaviru uzavřená, později se velká část mítinků konala před prázdnými tribunami. Navzdory tomu vykázal tamní sázkový obrat obrovskou rezistenci, když se v meziročním srovnání snížil jen o necelé procento, přesně o 0,98%. 

Prosincový program přináší japonským turfmanům pět gr.1 střetnutí, ke slovu přijdou nejprve elitní pískaři, velkou pozornost na sebe poutají tři nejdůležitější dostihy dvouletých a pro starší dělá tečku za domácí sezónou velmi populární Arima Kinen a když k tomu přidáme japonskou ekipu na prestižním hongkongském mítinku, tak je to měsíc plný dostihových lahůdek.

DWC19Zatímco letošní ročník Dubai World Cupu byl kvůli koronaviru jen pár dní před mítínkem zrušen, příští rok by se vrchol dubajské sezóny měl uskutečnit 27. března. I na něj ale dolehne všudypřítomný koronavirus. Tentokrát ale nikoliv zrušením (doufejme), ale snížením cen většiny dostihů mítinku.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking