MostahdafJeden z nejpůsobivějších výkonů letošní britské sezóny předvedl ve středu v Yorku pětiletý svěřenec Johna & Thady Gosdenových pětiletý MOSTAHDAF (Frankel) ve vrcholu yorkské sezóny miliónových Juddmonte International Stakes (Gr.1, 3+. 2100 m).

Řídící organizace francouzských dostihů France Galop oznámila, že od 1. září letošního roku v rámci schválených změn Dostihového řádu dojde i k významnému zpřísnění postihů za nadměrné použití bičíku. Ty dosud zahrnovaly pouze sankce pro žokeje, který pravidla přestoupil, nyní se dotknou i koně.

Paddington3Hvězda tříletého Paddingtona (Siyouni), podle handicaperů nejlepšího tříletého koně na světě, září dál. Aidanem O'Brienem připravovaný hřebec svou třídu znovu potvrdil i proti starším koním ve vrcholu středečního mítinku v Goodwoodu v Sussex Stakes (Gr.1, 3+, 1600 m).

Paddington3Nejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings nepřineslo změnu na čele hodnocení handicaperů, které nadále okupuje japonský vytrvalec Equinox (Kitasan Black) se 129 librami. Pouhou libru pod ní však najdeme nové jméno - anglického Mostahdaf (Frankel), jehož na druhé místo vyneslo vítězství v Prince of Wales's Stakes (Gr.1) v Ascotu.

Paddington2Tříletý PADDINGTON (Siyouni), vedle Auguste Rodina (Deep Impact) největší tříletá hvězda megastáje Aidana O'Briena, potvrdil svou třídu i proti starším. V sobotu v Sandownu zvítězil v jednom z vrcholů letní sezóny Coral-Eclipse Stakes (Gr.1, 2000 m).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net