epsomderby zamrDo Derby Stakes (Gr.1) v Epsomu, nejstarší modré stuhy na světě, podle níž posléze zavedla podobný dostih jako vrchol svého kalendáře tříletých koní většina zemí, bylo pro ročník 2020 přihlášeno 356 ročků. Největší část z nich poslal nejúspěšnější tým posledních let Coolmore, který přihlásil celkem 75 ročků.

Lukasek TopFacePo dvou týdnech si připsal další vítězství v Kataru žokej Tomáš Lukášek. Jeho šesté vítězství v aktuální sezóně se zrodilo už podruhé v sedle svěřence trenéra Al Ramzaniho Top Face (Tiznow), se kterým český jezdec triumfoval v Thoroughbred handicapu (class 3, 1400 m, 60.000 QAR) po taktice start - cíl o půldruhé délky.

golden eagle logoPo sprinterském The Everest, který má za sebou první dva ročníky, připravila Austrálie další nový dostih s multimiliónovou dotací - The Golden Eagle. Dostih otevřený pouze čtyřletým koním se poběží na dráze v Rosehill 2. listopadu 2019 na trati 1500 metrů. Jeho dotace bude činit 7,5 miliónu australských dolarů.

maisonslaffitteTento týden prezentoval mítink ekonomické komise France-Galop projekt restrukturalizace dostihových akvit závodiště Maisons-Laffitte, jehož závěry včera publikovaly European Bloodstock News. Pro české stáje, kteří se tamních mítinků pravidelně účastnily, veskrze negativní - závodiště bude na konci příštího roku uzavřeno.

japancup2018Vrcholem listopadového programu je samozřejmě Japan Cup, druhý dostih velké podzimní gr.1 série, tvořené 2000m říjnovým Tenno Sho - Autumn , 2400m listopadovým Japan Cupem a 2500m prosincovým Arima Kinen, ve které si senzační hattrick připsal naposledy famózní 4 l. Zenno Rob Roy (Sunday Silence) v roce 2004 a zakončil jej rekordním časem v Arima Kinen 2:29,5.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking