irish derby 2022Žádné velké překvapení nepřineslo letošní Dubai Duty Free Irish Derby (Gr.1, 3, 2400 m, 1,000.000 €). Vítězství si z něj odnesl třetí z anglické modré stuhy a spolufavorit dostihu WESTOVER (Frankel), kterého vedl Colin Keane.

State of restPřed dvanácti let v něm uspěl jako žokej v sedle So You Think (High Chaparral), dnes se v Prince of Wales's Stakes, jediném Gr.1 dostihu druhého dne Royal Ascotu, dočkal Joseph O'Brien prvního vítězství na slavném mítinku v roli trenéra.

BaaeedNejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings přineslo změnu na čele hodnocení. Za vítězství v Lockinge Stakes (Gr.1) získal stále v sedmi startech neporažený čtyřletý Baaeed (Sea The Stars) 125 liber, čímž o libru přeskočil dosud vládnoucí duo Life Is Good (Into Mischief) a Nature Strip (Nicconi).

Prix du jockeyclub 2022Nečekaně suverénního vítěze mělo nedělní francouzské derby Prix du Jockey Club (Gr.1, 2100m, 1,500.000 €) v Chantilly. Na měkké dráze se velmi lehce s pětidélkovým náskokem před soupeři prosadil třetí favorit dostihu domácí VADENI (Churchill) s Christophe Soumillonem.

spain derby 22bČesko-španělský multišampión žokej Václav Janáček, který mj. v loňském roce zvítězil v Českém derby s Hazarderem, přidal včera na dlouhý list svých úspěchů další modrou stuhu. V sedle bělouše WHITE KING (Free Eagle) dobře načasovaným závěrem vyhrál Gran Premio Villapadierna - Španělské derby, ve kterém zdolal od startu tempo diktujícího As A Charm (Charm Spirit).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net