Minarik kronprinzVšichni čtyři šampioni působící v zahraničí si v uplynulém týdnu dokázali připsat vítězství. Nejcennější zásah má na svém kontě Filip Minařík, který zvítězil s outsiderem Kronprinzem v grupě 3 v Krefeldu. Dvakrát zvítězili Murzabayev a Janáček, který se tak posunul na druhé místo ve španělském šampionátu. A bez výhry nezůstal ani Lukášek v Kataru.

uaederby18Před pár dny vydaná nejnovější edice The Longines World's Best Racehorse Rankings, zahrnující výsledky od 1. ledna do 8. dubna, potvrdila v čele mezinárodní klasifikace dvojici Gun Runner (Candy Ride) - Winx (Street Cry), která vládla i minulé edici, s ratingem 129 liber.

LaZarzuela JanacekŽokej Václav Janáček se letos kvůli působení v zimě v Kataru zapojil do dostihové sezóny ve Španělsku později. Ztrátu na své největší soupeře ale rychle dohání. Včera se mu dařilo na Hipodromo de la Zarzuela v Madridu, když dokázal ze šesti vypsaných dostihů zvítězit v polovině z nich, přičemž startoval čtyřikrát. Posunul se tak na třetí místo v šampionátu.

winx queeneliJen jedna klisna australské historie toho dosud dokázala více než Winx (Street Cry) - Black Caviar. Její řadu 25 vítězství bez porážky ale dnes, v Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 4+, 2000 m, 4,000.000 AU$), Winx vyrovnala, když podala jeden z nejlepších výkonů už tak excelentní dostihové kariéry.

Lukasek DohaZatímco loňskou sezónu v Kataru končil Tomáš Lukášek celkovým výsledkem deset vítězství, dnes načal na závodišti Doha už třetí desítku triumfů. Stalo se tak hned v prvním chodu mítinku, dostihu na 1600 metrů pro koně zdejšího chovu. Český žokej dokonale využil nejnižší hmotnosti v poli a dovedl tříletou klisnu Latamah (Pivotal) do cíle o 1 1/4 délky před Mussaffahem (Kodiac).     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking