Partenit dubaiTeprve třetí start kariéry a první v přípravě Buupata Seemara dnes v Dubaji na závodišti Meydan absolvoval čtyřletý Partenit (Invincible Spirit), vedoucí kůň české Klasifikace 2021, kterého až do podzimní účasti na dražbě Arc Sale připravoval v Bošovicích Václav Luka mladší.

germany pgCeny v německých dostizích letos vzrostou. Po dohodě, uzavřené mezi zástupci německých závodišť a Asociací majitelů a chovatelů, by se jejich objem měl meziročně zvýšit o plných 24% na 12,6 miliónu eur. Zvýšení na první pohled impozantní ale především umazává ztráty z posledních dvou sezón ovlivněných pandemií.

Byla asi nejlepší klisnou, kterou loni evropské dráhy viděly a mnozí v ní viděli novou Enable. V jejích stopách sice nakonec nekráčela, v Ceně Vítězného oblouku skončila až šestá, přesto si, především svým výkonem v Epsom Oaks, podmanila celý ostrovní turf. Dnes centrála Ballydoyle vydala zprávu, že Snowfall (Deep Impact) musela být kvůli zranění uspána.

Saudi cup 2021Před dvěma dny byla uzávěrka přihlášek na letošní Saudi Cup a to včetně rámcových dostihů mítinků, do kterých měl být přihlášen i náš Nagano Gold. Seznam zájemců sice pořadatelé dosud nevydali, je ale jisté, že o nejlépe dotovaný dostih na světě, v němž bude opět rozděleno 20 miliónů dolarů, byl mezi majiteli a trenéry navzdory netradičnímu termínu nemalý zájem. Milióny zkrátka lákají a nenabízí je jen Saudi Cup. Podívejme se na jedenáct dostihů, v nichž bylo loni rozděleno miliónů nejvíc.

Prosincový program přináší japonským turfmanům pět gr.1 střetnutí, ke slovu přijdou nejprve elitní pískaři, velkou pozornost na sebe poutají tři nejdůležitější dostihy dvouletých a pro starší je vrcholem velmi populární Arima Kinen a když k tomu přidáme japonskou ekipu na prestižním hongkongském mítinku, tak je to měsíc plný dostihových lahůdek.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net