winx stakes 2018Excelentně vstoupila do nové sezóny (ta u protinožců startuje 1. srpna) australská superhvězda a nejlépe hodnocený kůň současnosti WINX (Street Cry). Ve Warwick Stakes (Gr.1, 1400 m, 500.000 AU$), které se letos na její počest běžely jako Winx Stakes a které v posledních dvou letech vyhrála, opět deklasovala soupeře svým skvělým závěrem a ač v oblouku obíhala celé pole a rozdala tak řadu délek, bez problémů získala 26. triumf v řadě.

zoriana gerVedle české derby vítězky Blessed Kiss se dnes na evropské blacktype scéně nedokázala lépe prosadit ani loňská vítězka Slovenského derby bělka Zoriana (Jukebox Jury), která dnes startovala v Hoppegartener Stutenpreis (L, 3+ kl., 1800 m, 27.000 €, záznam) v Berlíně.

JanacekVaclav 2016bTřiatřicetiletý žokej Václav Janáček v pátek 10. srpna vyhrál závěrečný dostih tradičního třídenního mítinku, konaného na pláži jihošpanělského letoviska Sanlúcar de Barrameda, a stal se historicky druhým českým dostihovým jezdcem, který dosáhl čtyřciferného počtu vítězství v kariéře! Jubilejní triumf si zapsal v sedle šestiletého valacha Mind the Gap. 

poetswordLetos ve třech startech neporažený Poet's Word (Poet's Voice), který po červnové porážce Cracksmana (Frankel) v Prince of Wales's Stakes (Gr.1) na konci července ovládl i King George VI and Queen Eliyabeth Stakes (Gr.1) je podle nejnovějšího vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings nejtřídovějším koněm severní polokoule.

german oaks 18Pro českého turfmana mimořádně potěšující výsledek měl dnešní vrchol mítinku v Düsseldorfu, kterým byla německá obdoba Oaks Preis der Diana - German Oaks (Gr.1, 3 kl., 2200 m, 500.000 €, záznam). V klasickém dostihu slavila triumf favorizovaná Well Timed (Holy Roman Emperor), v jejímž sedle byl žokej Filip Minařík.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking