Hlavní polský dostihový stánek závodiště Sluzewiec plánuje začít letošní sezónu 2. května. Původně plánovaný start 18. dubna byl kvůli koronaviru zrušen, nicméně pokud by v náhradním termínu bylo možno začít, Varšava by ve srovnání s původním plánem přišla jen o 3 dostihové dny.

baden tribunyNěmecký dostihový provoz, aktuálně zastavený kvůli opatřením proti šíření koronaviru do 18. dubna, by se mohl znovu rozběhnout první květnový den. Tak alespoň informoval na včerejší tiskové konferenci, která proběhla formou videopřenosu, prezident Deutsches Galopp Michael Vesper.

Pět březnových víkendů přináší japonským turfmanům jako vždy bohatý program s šestnácti grupovými dostihy, samozřejmě patnácti na trávě a jen jedním na písku. Před klasikami poutá pozornost sedm grupových trialů tříletých, ale ani starší koně nepřicházejí zkrátka a končí měsíc gr.1 sprintem.

RubaiyatPoprvé od roku 1979, kdy byl zvolen Esclavo (Viceregal) a podruhé v celé historii volby německého Koně roku, která začala už v roce 1957, získal tuto ceněnou trofej dvouletý kůň. V hlasování veřejnosti, která vybírala z trojice dostihovými žurnalisty navržených kandidátů, dosáhl 42% hlasů a tím i jistého vítězství loni ve čtyřech startech neporažený Rubaiyat (Areion).

Floridaderby 2020Jedním z mála míst, kde dostihy ještě pokračují, jsou Spojené státy. Ač řada závodišť byla uzavřena, naposledy ohlásila ukončení provozu i Santa Anita, na Floridě se běhá, byť před prázdnými tribunami. Kvůli nim a souvisejícímu snížení sázkového obratu byla redukována i dotace vrcholu včerejšího mítinku v Gulfstream Parku Curlin Florida Derby (Gr.1, 1800 m, 3) z miliónu dolarů na 750 tisíc.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking