Blazing comet4Chris Richner bohužel zemřel, jeho odkaz ale přetrvává. Plně to ukázaly oba jedničkové dostihy, které se včera ve středoevropském prostoru odběhly. Zatímco v mosteckém Memoriálu Rudolfa Deyla uspěla Devoir Rien, jejíž matku Dumnonii Richner koupil a podílel se i na výběru jejího partnera, v Káposztásmegyeri díj v Maďarsku triumfoval jím zakoupený Blazing Comet.

Nejsou to ani tři týdny co jsme vás informovali o odchodu šampióna českých žokejů 2019 Adama Floriana do Německa. Talentovaný žokej se usadil u trenéra Marco Kleina v Mannheimu a na velikonoční pondělí si u našich západních sousedů odbyl svou tamní jezdeckou premiéru.

grand national 2021Rok poté, co se Grand National kvůli koronaviru nekonala, ovládl nejpopulárnější steeplechase na světě osmiletý MINELLA TIMES (Oscar), nastupující v kurzu 11:1 jako čtvrtá šance dostihu. Historie si ale tento ročník bude pamatovat především kvůli jeho jezdkyni Rachel Blackmore, která se stala první ženou, jíž se podařilo ve Velké národní zvítězit.

International Federation of Horseracing Authorities (IFHA) ve čtvrtek zveřejnila nejnovější The Longines World's Best Racehorse Ranking, hodnocení nejlepších koní světa podle jimi předvedených letošních výkonů. V jeho čele stojí anglicko-americká dvojice vítězů multimiliónových dostihů konaných v arabském světě.

Tuto neděli začne v Bratislavě jako po Budapešti druhém středoevropském závodišti letošní sezóna. Ta by měla přinést podstatně více stability než loňská, kdy se na Slovensku uskutečnilo jen 40% původně plánovaných mítinků a byla vyplacena jen zhruba čtvrtina dotací oproti roku 2019.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking