Fegentri ChantillyzenyÚspěchem skončil start amatérky Terezy Grbavčicové v dnešním úvodním dostihu v Chantilly, kterým byl CHPT Monde Longines Fegentri - Prix Reine Marie - Amelie presente Figaro Magazin (4+, handicap kat. D., 2000 m, 20.000 euro). Mladá jezdkyně totiž projela cílem v sedle šestiletého King´s Lyna (King´s Best) na třetím místě.

wbrrNejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings potvrdilo v čele nejlépe hodnocených plnokrevníků této sezóny australskou fenoménku Winx (Street Cry) a ke změně nedošlo ani na čele klasického ročníku. Tomu stále se známkou 124 liber vládne americký Justify (Scat Daddy).

janacek vaclavPo pozdějším vstupu do španělské sezóny je Václav Janáček na dobré cestě za šestým titulem zdejšího šampiona jezdců. Čtvrteční hattrick na závodišti v San Sebastianu ho totiž vynesl do čela žebříčku jezdců. Dnes v Madridu sice nezvítězil, ale i tak šampionát vede o jedno vítězství před svým největším soupeřem Borjou Fayosem, který dnes jednou zvítězil.

belmont stakes 2018Zatímco po triumfu Affirmeda v Belmont Stakes v roce 1978 musela Amerika čekat na dalšího vítěze Trojkoruny plných 35 let, pouhé dva roky po trimfu American Pharoah (Pioneerof the Nile) se USA dočkaly znovu - a opět díky svěřenci Boba Bafferta.

dragonTříletý tmavý hnědák Dragon (Planteur), ještě loni připravovaný Daliborem Törökem ve Zhoři a nyní hájící barvy francouzského Haras de Beaufay patřícího Jiřímu Trávníčkovi, absolvoval v sobotu v Longchamp svůj druhý start ve francouzském tréninku Y. Fouina.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking