Už tři roky je, minimálně soudě dle výsledků ankety o Koně roku, nejlepším plnokrevníkem na Slovensku. Nyní již šestiletý Opasan (French Navy), mezi jehož osmi triumfy najdeme jak vítězství v Českém derby 2020, tak i úspěch v listed Prix Hubert Baguenault de Puchesse ve francouzském Vichy, se po loňském červencovém třetím místě v dostihu, v němž o rok dříve získal status blacktype vítěze, na delší dobu kvůli poškození povrchového ohybače levé zadní nohy odmlčel. Jak je na tom dnes, na to jsme se zeptali jeho trenéra Jozefa Chodúra.

PalaisdulouvrePozice, jakou získal dřívější český a posléze německý šampión žokej Bauyrzhan Murzabayev u šampióna francouzských trenérů Andre Fabreho, je nejvyšší metou, jaké žokej s alespoň částečným českým backgroundem kdy dosáhl. Jaké dveře se tím talentovanému žokeji otevřely plně ukázalo už první vítězství, které pro nového šéfa získal.

DWC2023Japonským koním se v posledních letech na mezinárodní scéně daří. Po úspěchu Panthalassa (Lord Kanaloa) v nejbohatším dostihu světa Saudi Cupu to v sobotu potvrdil i další ročník druhého nejlépe dotovaného dostihu na světě Dubai World Cupu (Gr.1, 3+, 2000 m), sponzorovaného leteckou společností Emirates Airline.

Opasan GaspariniVe čtvrtek proběhla uzávěrka přihlášek na 44. ročník Turf-Gala, jednoho ze dvou vrcholů slovenské sezóny, pravidelně lákajících i české stáje. Loni se našim stájím podařilo zvítězit ve čtyřech z pěti jedničkových dostihů a také letos mají zájem hrát v Bratislavě důstojnou roli. Opět poslaly nejvyšší počet přihlášek - celkem 42, o 4 více, než domácí majitelé. Na Slovensko se vedle domácích a našich chystají i koně v Maďarska a Rakouska.

Ke čtvrteční uzávěrce obdržela slovenská dostihová autorita celkem 163 přihlášek do pětice tamních klasických dostihů . V porovnání s loňským rokem jejich počet rapidně stoupl, v absolutních číslech o 51, v relativních o 45%. Největší měrou se na přihláškách do tamních klasik opět podílely české stáje, které odeslaly 85 přihlášen, tedy více jak polovinu. I z české strany zájem stoupl - před rokem přišlo z ČR 68 přihlášek, letos 85. Zájem stoupl i přes pětiprocentní pokles cen slovenských klasických dostihů, české i další zahraniční stáje navíc budou letos čelit vyšším srážkám z výher, které stouply z dosavadních 6% na 8%.      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net