Dva listed dostihy byly dnes na programu v Hoppegartenu a oba byly zajímavé i pro nás. Altano-Rennen (L), v kterém startovala i svěřenkyně Evy Záhorové Raviella (viz report z rubriky Čeští koně v zahraničí), skončil triumfem domácího Ernesta (Reliable Man), který je polobratrem napajedelského plemeníka Egertona (Groom Dancer).

too darn hotDosavadní favorit 2000 Guineas (Gr.1) v ante-post sázkách, loni neporažený šampión TOO DARN HOT (Dubawi), byl z první anglické klasiky škrtnut kvůli problémům s přední končetinou, kvůli kterým vynechal už předzkoušku Greenham Stakes.

trip to rhodos stlegerCelkem 425 dostihů rozdělených mezi 9 zemí - to je plán grupových rovinových zkoušek na letošní rok, jak jej připravila European Pattern Committee. O největší část z nich se již tradičně postará Velká Británie, která uspořádá nejen největší počet všech grupových dostihů, ale i těch s označením Gr.1.

winx legend"The story is complete!" To byla první slova komentátora přenosu Racing World Australia přenášeného anglickou Sky Sport Racing poté, co Winx (Street Cry) proběhla vítězně cílem Queen Elizabeth Stakes (Gr.1). Sedmiletá australská hvězda se tak rozloučila s kariérou, čítající 37 vítězství, z nichž 33 dosáhla v nepřetržité řadě a vytvořila světový rekord v počtu Gr.1 vítězství.

winx georgeryder19Zítra krátce po sedmé hodině ranní bude po všem. V tu dobu už budou návštěvníci australského Randwicku opět tleskat své hvězdě WINX (Street Cry), a to i v tom případě, že svůj poslední start v kariéře nepromění v očekávané vítězství. Budou jí tleskat, aby vzdali hold a rozloučili se s hvězdou, která v posledních 4 sezónách fascinovala nejen australské turfmany, ale postupně i příznivce dostihů po celém světě, který s napětím a vášní sledoval neuvěřitelnou sérii 32 vítězství bez porážky i historicky nejvyšší počet Gr.1 vítězství, kterých dosáhl jediný kůň.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking