O úvodní ročník nejbohatšího dostihu světa Saudi Cupu, který se odběhne 29. února a bude v něm rozděleno 20 milónů dolarů, je mezi majiteli obrovský zájem. Do dostihu na 1800 metrů na písku bylo přihlášeno 143 koní ze 16 zemí, mezi nimiž je 32 Gr.1 vítězů.

royal ascotNejprestižnější mítink světa pětidenní Royal Ascot, v němž loni exceloval i český zástupce Syndikátu V3J Nagano Gold (Sixties Icon), bude letos významně bohatší. Z loňských 7,330.000 liber, rozdělených ve 30 dostizích, stoupne celkový objem cen na 8,095.000 liber. 

arima kinen 19Prosincový program přináší japonským turfmanům pět gr.1 střetnutí, ke slovu přijdou nejprve elitní pískaři, velkou pozornost na sebe poutají tři nejdůležitější dostihy dvouletých a pro starší dělá tečku za domácí sezónou velmi populární Arima Kinen a když k tomu přidáte velkou ekipu na hongkongském mítinku s dalšími čtyřmi gr.1 dostihy, tak je to měsíc plný dostihových lahůdek.

Bauyrzhan Murzabayev včera převzal titul německého šampióna. Rozhodnuto o něm bylo už pár dní před koncem německé sezóny, kdy se jeho jediný soupeř Maxim Pecheur, ztrácející v té době na Murzabayeva 10 bodů, rozhodl hodit ručník do ringu a poslední dva mítinky vynechat.

Janacek PortorikosŽokej Václav Janáček včera na závodišti Gran Hipodromo de Andalucia uzavřel svůj další úspěšný dostihový rok ve Španělsku vítězstvím v úplně posledním dostihu sezóny. Loni šampionát na druhá místa prohrál s Ricardem Sousou a letos ho o 3 vítězství porazil. Celkem v této sezóně zvítězil ve Španělsku 69x. Pokud bychom měli hovořit o celkovém počtu triumfů, kterých Janáček za devět let ve zdejším turfu docílil, tak už se tento počet přiblížil úctyhodným šesti stovkám, konkrétně je jich 577.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking