I nejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings potvrdilo, že nejlepší výkony letos předvedlo trio Adayar (Frankel), Mishriff (Make Believe) a St Mark's Basilica (Siyouni). Ale zatímco první dva jmenovaní to budou moci potvrdit v sobotních Champion Stakes (Gr.1), poslední se již připravuje na kariéru plemeníka v Coolmoru.

dewhurst 2021Sobotní program v Newmarketu nabídl vrchol ostrovní sezóny dvouletých Dewhurst Stakes (Gr.1, 2, 1400 m), v nichž roli desetinového favorita splnil v předchozích třech startech neporažený svěřenec Charlie Applebyho NATIVE TRAIL (Oasis Dream) vedený Williamem Buickem.

Arc 2021Obrovským překvapením skončil letošní ročník nejbohatšího evropského dostihu Qatar Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1, 3+, 2400 m, 5,000.000 €). V poli 14 koní se prosadil druhý největší outsider v poli německý TORQUATOR TASSO (Adlerflug) trenéra Marcela Weiße vedený René Piechulkem.

stljapV září japonský dostihový kolotoč zrychluje své tempo, jsou tu dva grupové dostihy dvouletých, důležité trialy tříletých na poslední klasiky a zajímavá mezigenerační střetnutí, mimo jiné s posledním sprinterským trialem před gr.1 Sprinters Stakes. Jako obvykle najdete domácí technické výsledky a záznamy dostihů zde.

Heaven forfend drNechybělo mnoho a český turfu mohl slavit dalšího koně, který získal status blacktype. V Drážďanech při své německé premiéře a teprve druhém startu v přípravě trenéra Luboše Urbánka po něm sahal čtyřletý valach Heaven Forfend (Frankel).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net