champions stakes 2019Ascot dnes hostil British Champions Day, mítink se 4 Gr.1 zkouškami, kterými se pomalu uzavírá anglická rovinová sezóna. Vrcholem mítinku byl nejbohatší anglický dostih pro tříleté a starší Qipco Champion Stakes (Gr.1, 3+, 2000 m, 1,358.750 Ł), ve kterém potvrdila roli favorita Magical (Galileo) vedená Donnatchou O'Brienem.

enable arc juddmonteFamózní hnědka ze stáje Khalida Abdullaha ENABLE (Nathaniel) zůstává na dráze. Jak na svém twitterovém účtu zveřejnila rodná Juddmonte Farm "vrátila se z Arc v dobré formě ale letos už běhat nebude. Program v příští sezóně se bude odvíjet od její formy, cílem zůstává Arc."

Dewhurst 2019Stáj Godolphin má novou hvězdu. Její vlastní odchovanec PINATUBO (Shamardal), který do šejkovou Darley sponzorovaných Dewhurst Stakes (Gr.1, 2, 1400 m, 533.750 Ł) odskakoval jako třídesetinový favorit, nenašel ani v šestém startu své kariéry přemožitele a s dvoudélkovým náskokem vyhrál nejvýznamnější anglický dostih pro dvouleté.

arc 2019 scopdygaSvětu vládnou Evropané. Alespoň tomu dostihovému a pouze podle hodnocení nejlepších koní The Longines World's Best Racehorse Rankings. Podle jejich nejnovějšího vydání je v čele hodnocení se shodným ratingem 128 liber trojice koní trénovaných v Evropě.

V ČR dříve působící Igor Endaltsev, mimo jiné trenér loňské vítězky Českého derby Blessed Kiss (Kentucky Dynamite), který se před rokem přestěhoval do Francie, dosáhl dnes během prvního dne Arc mítinku v Longchamp svého prvního úspěchu v grupových dostizích. V Qatar Prix Chaudenay (Gr.2, 300 m, 200.000 €) finišoval jeho tříletý svěřenec valach Iskanderhon (Exchange Rate) na třetím místě a svému majiteli Avazu Ismoilovovi vydělal 21.000 €.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking