VCS22Ze Slovenska přichází další příjemná zpráva. Poté, co tamní dostihová autorita a zároveň pořadatel dostihů Závodisko Bratislava š.p. významně navýšilo ceny klasických dostihů, zvyšuje i dotace prestižního mítinku Turf-Gala, který je častým cílem českých stájí.

Závodisko Bratislava š.p. dnes vydalo propozice na tamní klasické dostihy, kterými potěšilo nejen tamní, ale i české stáje. Po letech redukce cen tamních klasik se nyní situace obrací a ceny všech pěti vrcholných dostihů pro tříleté koně rostou.

Warm HeartSkvělou tečku za velmi úspěšnou kariérou udělal v noci na neděli v americkém Gulfstream Parku svěřenkyně Aidana O'Briena WARM HEART (Galileo). Loňská vítězka Yorkshire Oaks (Gr.1) či Prix Vermeille (Gr.1) opanovala miliónem dolarů dotovaný Pegasus World Cup Turf Invitational Stakes (Gr.1, 1800 m) a nyní zůstává v Americe, kde bude připuštěna vítězem americké trojkoruny Justify (Scat Daddy).

Konečné pořadí The Longines World's Best Racehorse Rankings potvrdilo to, co už bylo patrné od jeho loňského triumfu v Dubaji. Nejlepším koněm světa loňského roku byl japonský EQUINOX (Kitasan Black). Na tratích 2101 - 2700 metrů byl jeho nejlepší výkon oceněn známkou 135, čímž výrazně utekl všem svým soupeřům.

Polski Klub Wyscigów Konnych neboli polská verze Jockey Clubu, zveřejnil propozice na obě hlavní polská závodiště - Sluzewiec ve Varšavě a Partynice ve Wroclawi. Oproti loňskému roku nedochází k výraznějším změnám, Sluzewiec bude i nadále hostit jediný středoevropský blacktype dostih Velkou varšavskou, která s dotací 478.250 zlotých (2,72 miliónu Kč) zůstává nejlépe dotovaným rovinovým dostihem regionu.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net