Šest koní v českém tréninku bylo hlášeno na sobotní mítink v italském Trevisu, do Itálie však o víkendu nevyrazí žádný z nich. Mítink byl, společně s dalšími plánovanými do 1. března, zrušen jako součást opatření proti šíření koronaviru v Itálii.

Slovenská dostihová autorita Závodisko Bratislava š.p. zveřejnila propozice na mítink Turf Gala, který se letos uskuteční 7. června, a také na pětici slovenských klasických dostihů. Oproti loňsku nedochází v propozicích ke změnám, jen dotace Slovenského derby klesla z loňských 55.000 € na rovných padesát tisíc.

zavodisko oNa konci ledna proběhla v Bratislavě pracovní porada zástupců tamní dostihové autority Závodiska Bratislava š.p. a slovenských trenérů dostihových koní. Zápis z této porady zveřejnilo Závodisko v prvním letošním čísle Věstníku a rozhodně neměl by ujít ani pozornosti českých stájí, které jsou pravidelnými účastníky slovenských dostihů. Dotýká se i jich a v budoucnu se jich může dotknout ještě více.

logo saudicupDo inauguračního ročníku Saudi Cupu, mítinku, během kterého bude 29. února v 8 mezinárodních dostizích na závodišti King Abdulaziz rozděleno 29,2 miliónu dolarů, bylo potvrzeno 66 přihlášek zahraničních účastníků z celkem 8 zemí. Je mezi nimi dohromady 21 vítězů dostihů klasifikovaných jako Gr.1.

Ravenslady goldenePeitscheNejvětší sprinterský dostih Německa Goldene Peitsche, na jehož listině vítězů najdeme i současného napajedelského plemeníka Amico Fritz (Fasliyev), přišlo o status Gr.2 dostihu. Degradace z Gr.2 na Gr.3 postihla i další z významných německých dostihů Meilen Trophy.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking