Dlouhá slovenská dostihová pauza se chýlí ke konci. Závodisko Bratislava, tamní dostihová autorita a pořadatel bratislavských dostihů, dnes zveřejnilo novou termínovou listinu obsahující zatím první tři dostihové dny. Poprvé by se letos měly v Bratislavě konat dostihy 21. června, na kdy Závodisko připravuje mítink složený ze 7 rovinových a jednoho překážkového dostihu, kterým bude tradiční Jarná cena Petržalky. 

Belmont parkVčera se dostihy vrátily i na jedno z míst nejvíce postižených pandemií koronaviru - do New Yorku. Poprvé od 15. března, tedy po 80 dnech, se na běhalo na jedné z tamních drah v Belmont Parku. Stejně jako restart na jiných amerických drahách i v belmontský přinesl vysoký sázkový obrat - přesně 10,972.245 dolarů, nejvyšší, jakého kdy bylo úvodní den jarního mítinku dosaženo.

Sobotní hattrick v Drážďanech, k němuž přidal double na následujících mítincích v Hoppegartenu a v Kolíně, odpoutaly vedoucího muže německého šampionátu žokejů Bauyrzhana Murzabayeva od soupeřů. Před druhým Maximem Pecheurem má se svými 26 triumfy nyní náskok 7 vítězství.

japan derby 2020 jraKaždá květnová neděle nabízí dostihovým fanouškům gr.1 lahůdku. Dva vrcholy patří starším a to vytrvalcům v Tenno Sho – Autumn a mílařkám ve Victoria Mile a další tři vrcholy jsou vyhrazeny tříletým, tedy jejich střetnutí v NHK Mile Cupu, Oaks a Derby. A to není zdaleka vše, protože těmto střetnutím sekunduje zajímavá série gr.2 a gr.3 dostihů tříletých i starších. Všechny domácí technické výsledky i záznamy grupových dostihů najdete zde.

mehl mulhens 2020Velkým překvapením skončila německá Velká jarní cena. V dosavadních 5 startech neporažený Rubaiyat (Areion), který jako první dvouletek po 40 letech loni zuískal titul Koně roku, dnes v klasickém Mehl-Mülhens-Rennen (Gr.2, 3, 1600 n) o hlavu podlehl FEARLESS KINGOVI (Kingman).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking