Dřívější český šampión a nyní úřadující šampión německých žokejů Bauyrzhan Murzabayev má v Německu skvěle nakročeno k dalšímu titulu šampióna. K dnešnímu dni získal na německých tratích 62 vítězství, zatímco jeho nejbližší soupeř Andrasch Starke jich letos nastřádal zatím jen 36.

Po premiérovém dubnovém vítězství v Německu, kde nyní aktuálně působí, se šampión českých žokejů z roku 2019 Adam Florian včera dočkal prvního úspěchu i ve Francii. V sedle čtyřleté Nice Pauly (Pastorius), svěřenkyně německé trenérky Carmen Bocskai, jistě zvítězil v handicapu na 2000 metrů v Divonne-les-Bains.

V červenci začíná mít v Japonsku dostihový provoz prázdninový nádech. Grupové dostihy samozřejmě tvoří i nadále vrcholy víkendových mítinků, koně širší špičky dostávají příležitost hlavně v bohaté sérii distančně různorodých handicapů, ale je tu také sprint na přímé dráze a   první grupové střetnutí dvouletých.

King George 21Naposledy před 20 lety se tříletkovi, který uspěl v Epsom derby, podařilo ve stejném roce vyhrát i největší srovnávací zkoušku se staršími na půldruhé míle King George VI and Queen Elizabeth Stakes. Byl jím Galileo, v jehož stopách dnes vykročil godolphinský ADAYAR (Frankel).

Opasan vichyLoňský Kůň roku na Slovensku a vítěz jubilejního 100. Českého derby OPASAN (French Navy) potvrdil svou třídu i v blacktype konkurenci. Dnes, při svém prvním startu ve stakes společnosti, udělil direkt francouzským soupeřům a po boji s domácím Folamour (Intello), ověnčeným nejen listed triumfem ale i umístěním v Gr.1 Grand Prix de Saint-Cloud za Nagano Goldem, získal, opět s podporou žokeje Radka Koplíka, svůj první blacktype triumf.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net