Tuesday BCJedna z nejvýraznějších klisen mezinárodní dostihové scény, tříletá svěřenkyně Aidana O'Briena Tuesday (Galileo), ukončila dostihovou kariéru a odchází do chovu. Jejím prvním partnerem by měl být vítěz americké trojkoruny Justify (Scat Daddy), stojící na americké pobočce Coolmoru hřebčíně Ashford.

BC classic 2022 2Krátce před pátou hodinou našeho času odstartoval v sobotu v Keenelandu druhý den letošního Breeders' Cupu. Na programu měl programu devět dostihů, jejichž vrcholem byl před jedenáctou hodinou noční odstartovaný Breeders' Cup Classic. Stejně jako v pátek i v sobotu byli úspěšní i evropští koně, všechny však zastínil excelentním výkonem v hlavním dostihu celého mítinku Breeders' Cup Classic čtyřletý Flightline (Tapit), který ukázal, proč je považován za nejlepšího koně na zemi.

BC logo 2022Krátce po osmé hodině středoevropského času odstartoval v Keenelandu další ročník Breeders' Cupu, dvoudenního mítinku, občas se pyšnícího titulem neoficiální mistrovství světa plnokrevníků. Stejně jako v předešlých letech Vás jím i letos chceme provázet formou on-line zpravodajství. Mítink můžete sami volně sledovat přímo na stránkách breederscup.com, přenos je dostupný i na YouTube.  

Melbourne cup 2022Před rokem přišel australský žokej Mark Zahra o možnost uspět v nejslavnějším australském dostihu a nejbohatším handicapu na světě Melbourne Cupu, když kvůli nákaze nemocí Covid-19 musel opustit sedlo vítězné Verry Elleegant (Zed). Vše si vyhradil letos s francouzským rodákem GOLD TRIP (Outstrip).

vertex futurity 22Ač za nejvýznamnější britský dostih dvouletých jsou považovány Dewhurst Stakes (Gr.1) na 1400 metrů, ante-post favorité příštího Derby častěji vycházejí z vítězů mílových Vertem Futurity (Gr.1), dlouhá léta konané pod názvem Racing Post Trophy.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net