Hades LovenPo třech týdnech se vrátil zástupce stáje Galopp & FRIENDS s.r.o. Hádés (Calming Influence) s Niklasem Lovénem v sedle do švédského Blommerödu. V AV/Gylenne Hästen (4+, steeple, 4200 m, 80.000 SEK) se mu podařilo oplatit minule vítěznému Acceleratemu (Saddex) porážku.


Steeplechase začala v poklidném tempu, ale po prvních překážkách poslal Elliot Öhgren Accelerate do vedení. Vedoucího koně si Niklas Lovén jezdící svěřence Ing. Jany Novákové hlídal. Na poslední překážce poslal Hádése do vedení  a společně nakonec dosáhli poměrně snadného vítězství. Hádés, který nesl o dva kilogramy méně než Accelerate, se vrátil na vítěznou vlnu po téměř dvou letech. Trenérka Jana Nováková tak už letos zaznamenala čtvrté vítězství svého svěřence.

Tréninkový kolega vítěze, ve Švédsku poprvé startující Idol (Nowogrodek) vedený Pawlem Palczynskim, doběhl do cíle pátý. Svěřenci trenérky Novákové tak dohromady získali 44.000 SEK. Minule v Blommerödu třetí Carry the Glory (Pop Rock) s Thomasem Boyerem v sedle tentokrát skončila mimo dotovaná místa. Její přesný výsledek doplníme později. (mze)

Blommerod Hades Novakova
Hádés, Niklas Lovén a Jana Svatoňová po vítězství dnes dopoledne v Blommerödu (foto: svenskgalopp.se)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net