RubinDvojnásobný účastník Velké pardubické a dnes devatenáctiletý hnědák Rubín, s nímž se trenérce a jezdkyni Martině Růžičkové podařilo splnit si sen a dokončit Velkou pardubickou, se do Pardubic vrátil. S Vanessou Růžičkovou startovali v závodech Pardubické všestrannosti a vedli si výborně! Ve své soutěži Hobby ZK – Ceně Equistrians vybojovali třetí místo.

Arazi tbvSmutnou zprávu dnes vydal server svazu chovatelů státu Victoria v Austrálii. V požehnaném věku 32 let se s tímto světem rozloučil ryzák ARAZI (Blushing Groom), kůň, jehož excelentní vítězství v Breeders' Cup Juvenile patří do zlatého fondu nejlepších dostihových výkonů.

Dakota4Není mnoho plemeníků, pokud vůbec nějakého takového najdeme, kteří by navzdory skutečnost, že nikdy v českém či československém chovu nestáli, udělali pro zdejší turf tolik co Dakota. Irský rodák, úspěšný handicapový kůň, posléze importovaný do Polska a považovaný za nejlepšího plemeníka v socialistických zemí, od jehož narození dnes uplynulo přesně 50 let.

Vapeta 23Tradičně, stylizovaným "dortem" z jablek a mrkví uspořadných do číslovky 23, dnes oslavila své 23. narozeniny napajedelská odchovankyně VAPETA (Arcane), dvojnásobná šampiónka, trávící důchod u rodiny svých majitelů manželů Michalcových, jejichž zeleno-bílo-modré barvy hájila na dostihové dráze.

Duskova katerinaKdyž zemře člověk, je to vždy bolestné. Pro rodinu, pro příbuzné, pro přátele i známé. Jsou však osobnosti, jejichž odchod zasáhne i ty, jež s nimi nebyli nikdy v přímém kontaktu, jen znali a sledovali jejich osud a vážili si díla, které na tomto světě vykonali. Minulý týden taková nepřehlédnutelná osobnost odešla - po krátkém boji s nemocí Covid-19 odešla Ing. Kateřina Marie Dušková.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net