dostihy vizualizaceNabídku tuzemské literatury věnované dostihovému sportu rozšiřuje novinka Nakladatelského domu GRADA. Kniha Malý ilustrovaný průvodce koňskými dostihy si klade za cíl čtenáře zábavnou formou seznámit se základními pojmy dostihového sportu.

UltraBlue ZorroPátého února se ve Střelicích narodil klisně Zoraya Luna hřebeček po plemeníkovi Amico Fritz. Chovná klisna, patřící panu doktoru Brunovi, však bohužel musela být o pět dní později na veterinární klinice v Brně uspána pro celkové selhání organismu, byl jí diagnostikován lymfom. Hříbě se však podařilo zachránit.

clanky23Konec roku 2023 se kvapem blíží a přichází čas za ohlédnutím za tím odcházejícím. I v něm jsme se snažili Vám prostřednictvím našich internetových stránek přinášet všechny důležité události a momenty spojené s tuzemským dostihovým sportem a chovem anglického plnokrevníka. Velkou odměnou za to nám byla Vaše čtenářská věrnost a rostoucí zájem o naše články, díky nimž jsme před měsícem překonali hranici 25 miliónů přečtení našich článků od spojení Fitminu s TURF Magazínem v lednu 2013. Stejně jako před rokem i letos nabízíme ohlédnutí za články, které Vás v letošním roce nejvíce zaujaly.

FantomeVelká pardubická je nejbohatším českým dostihem. A nejen to, je to nejlépe dotovaný dostih celého středoevropského regionu, a to s poměrně velkým náskokem. Poté, co cena Českého derby klesla ze tří milionů na dva, je jejím nejbližším konkurentem Wielka Warszawska, neboli Velká varšavská. Polský vrchol, jemuž se jako prvnímu středoevropskému dostihu podařilo získat status blacktype dostihu, se letos dočkal rapidního nárůstu dotace z 306.250 na 478.250 zlotých, což odpovídá 2,5 milionu českých korun. Polovině dotace Velké pardubické.

Vztah trenér - majitel je jedním z nejdůležitějších, ale zároveň mnohdy také nejsložitějších vztahů v dostihovém sportu. Zatímco ten první je přesvědčen, že jeho primárním úkolem je co nejlepší příprava koně a zbytek je až daleko za tímto cílem, druhý je mnohdy přesvědčen, že neméně důležitou činností trenéra je majitele o všem, co je spojené s jeho koněm, také pravidelně a pravdivě informovat. Z tohoto rozporu může vzniknout pnutí, které pak oslabuje motivaci obou stran dosáhnout co nejlepšího výsledku na dostihové dráze.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net