Hegnus penzeBude to jen na chvilku, přesto budou významnými hosty. Řeč je o dvou koních, kteří svá jména v minulosti spojili s Pardubicemi a Velkou pardubickou. Každý v jiné roli, ale jedno mají společné – budou čestným doprovodem účastníků 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.

Bertos GPCelý týden vysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve večerních hodinách pořad Před Velkou pardubickou, přinášející aktuální informace k nedělnímu vrcholu překážkové sezóny 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.

Když na počátku roku 2010 uvedl Louis Romanet, tehdejší prezident Mezinárodní federace dostihových autorit, že do pěti let očekává konec používání bičíku pro pobídku koně, vyvolalo to nemalé pozdvižení. Jsem přesvědčen, že ani první muž světového turfu ale tehdy netušil, že už dávno před tím se v jedné evropské zemi dostihy zcela bez bičíků několik týdnů konaly. Onou zemí bylo Československo.

Broadsmill2Když v létě roku 1973 vyrazil tehdejší ředitel napajedelského hřebčína František Lerche do Irska , aby pro náš největší chov vybral nového plemeníka, bylo mu nabídnuto několik hřebců. Výběr nakonec padl na vítěze Washington D.C. International Behistouna a můžeme jen spekulovat, jakou roli v něm tehdy hrál fakt, že při svém nejslavnějším vítězství dokázal porazit glorifikovaného sovětského Anilina. Jedním z těch hřebců, kteří Lercheovým sítem neprošli, byl hnědák Brave Invader.

Cool6Osmý březen je Organizací spojených národů stanovený a mezinárodně uznávaný Mezinárodní den žen. Jedna z letitých dam českého turfu, polská rodačka Cool Special (Special Power), může tento den slavit hned dvakrát. Někdejší hvězdě připravované Allanem Petrlíkem je dnes 25 let.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net