zokejove2Česká televize odvysílala v předvečer 130. Velké pardubické dokument týmu Bez frází s názvem Žokejové: Cesta na Velkou pardubickou. Sleduje každodenní kroky trojice žokejů - Josefa Bartoše, Pavla Kašného a Marka Stromského na jejich cestách k Velké pardubické, přináší i řadu emotivních scén z vážnice po dostihu a mnoho dalšího, co stojí za shlédnutí.

VPVP cover frontV pondělí 5. října se na český knižní trh dostala pozoruhodná kniha pro děti Velký příběh Velké pardubické. Bohatě ilustrovaná publikace vypráví o životech odvážných dostihových jezdců a koní v průběhu téměř stopadesátileté historie nejstaršího a nejtěžšího překážkového dostihu kontinentální Evropy. Kniha také provází čtenáře kurzem Velké pardubické, představuje jednotlivé překážky a do dostihového světa nahlíží skrze dějinné událostí, které se odehrály na našem území. Ilustrátorka a autorka Tereza Marianová (Lukešová), stojí za vznikem knihy nejen jako výtvarnice, ale také jako autorka textů, komiksů a grafička.

V historii chovu anglického plnokrevníka na našem územi patří 1. říjen 1895 k těm nejvýznamnějším datům. Ten den, od něhož dnes uplynulo jeden a čtvrt století, přišel do Hřebčína Napajedla nový plemeník. Měl za sebou vynikající dostihovou kariéru i neméně skvělý rodokmen a pokud procházíme jmény plemeníků, kteří kdy v Čechách či na Moravě působili, byl to jeden z nejlepších a možná vůbec nejlepší plemeník, jaký zde kdy stál. Jmenoval se Matchbox.

anilinV časech Mezinárodních mítinků socialistických zemí byl jméno Voschod modlou. Nejúspěšnější chovatel na území tehdejšího Sovětského Svazu (byť mu na konci 80. let začal tvrdě konkurovat Karandinský hřebčín) byl místem, z něhož vycházeli nějlepší sovětští koně včetně řady těch, kteří se uplatnili na našich drahách, jako například trojnásobný vítěz Velké pardubické Sagar.

Citation dekorovaniMan O'War a Secretariat - jen tato dvě esa dva skončila v hodnocení nejlepších amerických koní 20. století před ním. Citationa mají mnozí zafixovaného "jen" jako prvního koně, který na dráze vydělal sedmimístnou sumu v dolarech, ale osmý držitel americké trojkoruny toho dokázal mnohem více. O víkendu uplynulo půl století, co jeho tehdy pětadvacetileté srdce dotlouklo.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking