Anaking ListedBadHarzburgZástupce stáje Dr. Charvát Anaking (Astarabad) ukázal dnes navečer v hlavním dostihu mítinku v Bad Harzburgu, Listed přes proutěné překážky, Preis des Elektrohandwerks Goslar/Bad Harzburg, že je stejně dobrý, jako před svým zraněním loni v dubnu v Auteuil. Dnes si totiž se svou konkurencí pohrál a zvítězil pod vedením ž. Josefa Bartoše zadrženě o 14 délek. Svěřenec Pavla Tůmy je tak letos neporažený ve dvou startech a z celkem šesti startů v českém tréninku zaznamenal již páté vítězství.

Na start dnešního hlavního dostihu,  Preis des Elektrohandwerks Goslar/ Bad Harzburg (Listed, 4+, prout. překážky, 3400 m, 12.000 euro, záznam dostihu) se společně s Anakingem a Váňovým Treizorem Du Pilori (Axxos), jehož vedl Jan Kratochvíl, postavilo dalších pět koní. V pozici favorita šel na start Interior Minister (Nayef) se Sonjou Darozsewski (2,2:1), zatímco Anaking byl podle sázejících druhou šancí (2,9:1). Josef Bartoš poslal po absolvování úvodních překážek Anakinga do čela a udělal mu bezproblémový dostih. Do cílové roviny vbíhal s několikadélkovým náskokem na soupeře a bylo jasné, že je už nikdo nemůže ohrozit. Anaking za snadné první místo před Interior Ministerem vydělal 6.400 euro. Treizor du Pilori bojoval o třetí příčku a nakonec mu unikla o třičtvrtě délky. Dostih dokončilo pouze pět koní. Trenér Pavel Tůma a stáj JUDr. Jiřího Charváta zaznamenala už druhé letošní vítězství v německých Listed - v dubnu se toti v Mannheimu dařilo Northerly Windovi a Janu Faltejskovi.

Jako první se postavili v Bad Harzburgu na start Aeneas (Galileo) s Janem Kratochvílem a Joseph (Lando), kterého vedl Josef Bartoš. V Preis von one x two.com (4+, prout. překážky, 3400 m, 6.666 euro, záznam dostihu) byl dokonce zástupce stáje Statek Blata Český ráj Aeneas favoritem dostihu (2,6:1). Od startu se držel okolo třetí pozice, zatímco Joseph na páté příčce. Jan Kratochvíl poslal Aenease do čela ještě před posledním obloukem. V cílové rovině ale nakonec nestačil na zrychlení domácí Allez Y (Champs Elysees), která ho porazila o jeden a třičtvrtě délky. Dobrý dojem udělal při svém druhém překážkovém startu Joseph, jenž obsadil čtvrté místo, přibližně deset délek za vítězkou trenéra Schwimma. (mze)