Dresdern PoetsRockJedenáct v Česku trénovaných koní se dnes zúčastnilo dostihového dne v Drážďanech. Náš turf byl zastoupený i v obou hlavních dostizích. Nejlepším výsledkem je třetí místo Poet's Rocka v úvodním dostihu, celkem bylo dosaženo čtyř umístění na tabuli. Ve druhém hlavním dostihu o 22.500 euro získal páté místo tříletý Manoamano s Bauyrzhanem Murzabayevem v sedle.

V úvodním dostihu, Dresdner Frühlingspreis  (3+, handicap kat. IV, 1400 m, 3.600 euro, záznam), potěšil boj o výhru jediného svěřence trenéra Ing. Jaroslava Váni Poet´s Rocka (Poet´s Voice) s Martinem Laubem v sedle. Česká dvojice v cílové rovině přešla do vedení, a nakonec zůstala třetí, pouze nos a hlavu za vítězným Sha Gino (It´s Gino). Shecanrally  (Arcano) trenéra Hlavatého pod taktovkou Jana Vernera po aktivním průběhu dostihu ve dvanáctihlavém poli doběhla desátá, necelých šest délek za vítězem.

Dokonce tři svěřenci našich trenérů poměřili síly s devíti domácími koňmi v následující Freiberg Radler Cup (4+, kat. E, 2200 m, 3.400 euro, záznam). Nejlepší z nich v cíli překvapivě byla nedávná debutantka z Lysé nad Labem Mo My Dream (Martillo) s Janem Vernerem, která získala pěkným finišem 200 euro za čtvrté místo, přičemž byla totálním outsiderem dostihu s kurzem 119,8:1! Svěřenkyně trenéra Neuberga zaostala za triumfujícím McCarthy´s (Pastorius) s Bauyrzhanem Murzabayevem o přibližně čtyři délky. Oriental Glory (Soldier Hollow) s Filipem Minaříkem doběhl devátý a Kaisertaler (Wiener Walzer) vedený Martinem Seidlem jen o nos za ním.

Preis des Pokalfinales (3l., kat. D, 1900 m, 5.100 euro, záznam) byla určená tříletým dosud nezvítězivším koním. Svůj druhý start v Drážďanech v ní absolvoval za asistence ž. Korečkové zástupce CK Martin Tour Bently (Alhebayeb). Bělouš vytočil jednu zatáčku k vnější bariéře, ztratil metry na soupeře a stačil tak v cíli jen na sedmou příčku, 14 délek za start - cíl jdoucí vítěznou Desirose (Santiago) v českém majetku. Pátou z Ceny zimní královny majitele Zdeňka Kavky totiž trénuje Uwe Stech a v jejím sedle byl  Bayarsaikhan Ganbat. Desirose se vítězně prosadila při třetím startu v německém tréninku.

Podruhé startoval na drážďanském oválu také další svěřenec trenéra Tomáše Váni Quintero (Stormy Jail). V Preis der Firma Landschafts- und Natursteinbau Rene Schütze (3+, handicap kat. III, 1500 m, 5.100 euro, záznam) získal společně s jedním ze soupeřů, kterého vedl Filip Minařík, čtvrté místo honorované 150 eury. Quintero si pod vedením ž. Korečkové počínal velmi dobře, ještě 150 metrů před cílem byl v boji o vítězství. Nakonec za vítězem zaostal o necelé tři délky.

Hlavního dostihu,  BBAG Auktionsrennen Dresden (3l., kat. C, 1200 m, 52.000 euro, záznam), se zúčastnila svěřenkyně trenéra Germiče a reprezentantka stáje TAHLO Šefraný Strassburg (Tertullian), která byla škrtaná z Jarní ceny klisen. Pod vedením Martina Laubeho prošla okolo cílového mezníku devátá, přibližně pět a půl délky za vítězným valachem Dormiem (Equiano), kterého k jistému půldélkovému vítězství dovedl Filip Minařík.

Druhým vrcholem mítinku byla Grosser Preis der Freiberger Brauerei (3+, handicap kat. I., 1400 m, 22.500 euro, záznam). Český turf v něm měl dva zajímavé zástupce - druhého z Memoriálu Profesora Michala a poté zklamavšího ve Velké jarní ceně Manoamano (Alexandros), kterého vedl Bauyrzhan Murzabayev, a také druhého z Memoriálu Jaroslava Maška Red Persiana (Hateef), v jehož sedle byl Filip Minařík. Aktivněji pojal dostih náš zástupce klasického ročníku, který se od startu držel mezi prvními čtyřmi koňmi a v cíli získal coby největší outsider dostihu páté (poslední dotované) místo se čtyř a půl délkovým mankem za dominující svěřenkyní trenérky Claudie Barsig Coppelií (Soldier Hollow). Red Persianovi jakoby se vůbec nelíbila zdejší dráha a celý dostih absolvoval na posledním místě.

Posledním českým koněm dnes v akci v Drážďanech byla Ilissa Desert (Next Desert) s Carlosem Henrique v Auf Wiedersehen zum Grossen Preis der Landeshauptstadt am 16. Juni (3+, handicap kat. IV, 1900 m, 3.600 euro, záznam dostihu). Klisna mezi 12 účastníky obsadila desáté místo, přibližně 13 délek za vítězem. (mze)