Faliraki cilfotoV neděli se po dvou týdnech vrátilo dostihové dění do Bratislavy. Mítinku, jemuž vévodilo Klusácké derby, se zúčastnila i řada českých cvalových koní, kteří vyhráli polovinu z osmi dostihů bez sulek včetně obou překážkových klání.

 
Nejprve ZOHEYR (Born to Sea) s Lukášem Matuským o 1 3/4 délky před Ramsyí (Egerton) získal pro stáj AGA-Vlachovice své nejen překážkové ale i kariérní první vítězství v proutěnkách Cena Saturnina na 3600 metrů a následně FALIRAKI (Zazou - French Quebec, Excellent Art), vlastní odchovankyně Jiřího Charváta a trojnásobná vítězka na proutěnkách, slavila první úspěch ve steeplechase Ceně Segony na 4100 metrů, v níž s Janem Odložilem po tuhém boji porazila preferovanější stájovou i tréninkovou družku z lotu Pavla Tůmy Honey Sexy (Martaline), která loni v Itálii vyhrála dvě Gd3 steeplechase.

NN22 faliraki

Zoheyra připravuje Radek Holčák, který do Bratislavy přivezl ještě jednoho vítěze - čtyřletého valacha stáje Joly SHERSHABA (Shalaa), dvojnásobného vítěze ve Francii, zakoupeného loni na dražbě koní v tréninku, který s Jaromírem Šafářem získal v Handicapu Tabuho (IV.k., 1000 m) první vítězství od příchodu do střední Evropy. Poslední české vítězství zajistila šestiletá BLONDIE (Mount Nelson), která na předešlá dvě vítězství v bumperech na 3200 metrů v Brně a Bratislavě navázala dalším vítězstvím na distanci o 400 metrů kratší. V sedle svěřenkyně Kateřiny Ilíkové ze stáje DS JOKI byla stejně jako při předchozích vítězstvím žk. Petra Zedková. (miv)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net