Fontainebleau BridgeurDobře vstoupilo do nové sezóny tréninkové středisko Valy vedené manželi Myškovými, které vyslalo dva zástupce stáje Jaroslav Zima na start na závodišti Fontainebleau. Po čtyřech měsících se v Prix de Nemours (5+, cross country, 4600 m, 21.000 €) vrátil na dráhu Bridgeur (Vendangeur) a vůbec si nepočínal špatně,  pod vedením ž. Myšky získal čtvrté místo. 


U čtvrté překážky se dostal Bridgeur do vedení a na čele cválal i na začátku cílové roviny. Po poslední překážce dva soupeři utekli a bojovali spolu o vítězství, zatímco Bridgeur nakonec prohrál třetí místo o tři čtvrtě délky. Vítězem dostihu se o délku stal druhý favorit dostihu, jedenáctiletý Whisky Singer (Secret Singer), za nímž svěřenec trenérky Myškové zaostal o necelých osm délek, přestože měl podle sázkového kurzu 21:1 doběhnout na konci devítihlavého pole. Pro majitele Jaroslava Zimu Bridgeur vydělal 1.995 euro. 

Druhým koněm, kterého Jaroslav Myška ve Fontainebleau vedl, byl překážkový debutant a nová posila stáje pana Zimy Fil Conducteur (Racinger), loňský vítěz tří rovinových vytrvaleckých dostihů na menších francouzských drahách. V Prix d´Arbonne la Foret (5l., steeple, 3600 m, 21.000 €) se pětiletý hnědák dlouho držel v kompaktním poli v kontaktu s čelem dostihu, ale před cílovou rovinou začal slábnout a dostih nakonec dokončil jako poslední šestý s větším odstupem za vítěznou Fortuitous (Martaline) trenéra Cottina, vedenou Kevinem Nabetem. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking