Brunch royal2Loni nenašel ve čtyřech startech přemožitele, letos po pádu při prvním startu po téměř roční pauze znovu naskočil na vítěznou vlnu před dvěma měsíci v Meranu. Dnes sedmiletý svěřenec Josefa Váni mladšího BRUNCH ROYAL (Sunday Break) ze stáje Scuderia Aichner triumfoval znovu - v nejlépe dotovaném dostihu mítinku v Trevisu - cross country Premio Amedeo Duca d'Aosta na 4750 metrů o 15.000 €.

 
S Josefem Bartošem v sedle se v úvodu nejprve střídal se Silver Tangem ve vedení, když zpočátku vlažné tempo nabralo na obrátkách ze středu pole sledoval soupeře, v oblouku před cílem nasadil k trháku a náskok, který si na pár metrech vytvořil, mu pak umožnil jen kontrolovat situaci za sebou a s přehledem, který náskok 3 1/2 délky ani zdaleka nevystihuje, získat další vítězství (viz záznam). Třetí místo obsadil Fly Filo Fly (Kingsfort) z lotu Josefa Váni staršího, za peníze dokončil i čtvrtý Tamas (Royal Court).

Triumfem Brunch Royala vyvrcholil další úspěšný den českých koní, který přinesl ještě další dvě česká vítězství. V úvodních proutěnkách Premio Gran Risa (3000 m, 7.500 €, záznam) se o krk před domácím Airvi díky silnějšímu finiši prosadil sedmiletý HÁDÉS (Calming Influence - Hey There Delilah, Mujahid) stáje Galopp & GRIENDS s.r.o. z péče trenérky Jany Novákové, která odchovance dr. Eduarda Kubíčka svěřila Niklasi Lovénovi. Tabuli uzavřel Colpo di Stato (Stormy River).

Nepřehlédněte: DOMINO. Příběh zázračného amerického sprintera 19. století a plemeníka, jehož výsledky dodnes fascinují

Totální dominancí českých koní skončila Premio Instituto del Nastro Azzurro (stch, 3500 m, 10.000 €, záznam), v níž se 6 českým koním postavili jen dva domácí. Dostih suverénně vyhrál CHICAGO (Montjeu) ze Scuderie Aichner, který získal další triumf pro sehrané duo Josef Váňa mladší - Josef Bartoš. Daleko za ním doběhl druhý Meisho Kongo (Makfi), třetí skončil domácí Quick Davier, za nímž se pak seřadili na 4.-6. místě čeští Linovsky (Estejo), Rubens (Oasis Dream), Big Mago (Dylan Thomas) a Segreton (Egerton).

V závěrečné prodejce Premio Odoacre (1650 m, 3.000 €) skončil pátý Touche Finale (Planteur).(miv) 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking