BundeskanzlerJedenáct dní před koncem tuzemské sezóny bojovali čeští koně na dvou zahraničních frontách. Zatímco v Chantilly vyšla dvojice českých zástupců naprázdno, nájezd tuzemských stájí na mítink v německém Halle přinesl jedno vítězství a několik umístění.

 
Skvělý výkon podal především BUNDESKANZLER (Dandy Man) trenéra Brože, který se slovenským žákovským jezdcem Tomášem Romanem odskakoval jako čtvrtá šance čtyřkového handicapu Preis vom Wohnzentrum Lührmann (3+, 1350 m, 4.500 €). Čtyřletý hřebec stáje Excelent-K s.r.o. Liberec špatně odskočil a na startu nabral ztrátu několika délek, postupně ji však zlikvidoval, v cílové rovině jej jezdec vytáhl vně pole a Bundeskanzler táhlým finišem vybojoval 3/4 délkové vítězství.

Výborně si vedl i tříletý Norton (Tai Chi) ze stáje Josefa Sallera mladšího. Svěřenec Konstantina Kobzareva sice nastupoval do bohatě dotované dražební Großer Preis der Saalesparkasse-BBAG Auktionsrennen (3, 2200 m, 37.000 €) jako jeden z outsiderů, pod Jiřím Palíkem však dokázal získat čtvrté místo. Na dotovaná umístění dosáhli i Amos (Tagula) a Aniela (Anjaal), kteří skončili na třetím a čtvrtém místě ve Wohnen ist FREIHEIT (Agl. IV, 3+, 1350 m, 4.500 €).

Nedařilo se v Chantilly, kde bošovická dvojice skončila hluboko v poli poražených. Tříletý Prewitt (Pedro The Great), který se tento měsíc zbavil přízviska nezvítězivší, skončil v Quinté+ handicapu Prix de la Chambre de Monsieur le Prince (3, 1600 mAW, 55.000 €) v poli 16 koní  na 15. místě, stejně stará Tugendhat (Australia) uzavřela doběh prodejní Prix de Raray (3, 1900 mAW, 19.000 €). (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net