Capferret MyskaPo třech a půl měsících se vrací na dráhu hvězda stáje Meridian Capferret. Svěřenec trenérky Myškové, který byl oceněný titulem Nejlepší steepler sezóny 2017, se zítra pod vedením jejího manžela Jaroslava podruhé utká s grupovou společností v Auteuil. Jeho předchozí start v dostihu grupy 2 v listopadu přinesl výborné třetí místo.


Zítra se v Auteuil koná významný dostihový den se třemi blacktype dostihy. Polokrevný Capferret (Day Flight) nastoupí proti sedmi soupeřům ve steeplechase  Gr. 3 Prix Robert de Clermont-Tonnere na 4400 metrů o 145.000 euro. Velmi preferovaným účastníkem dostihu je svěřenec trenéra Nicolleho Bipolaire (Fragrant Mix), kterého povede Thomas Gueguen. Bílý valach chytil loni na podzim skvělou formu, když postupně vyhrál tři velké dostihy. Tím posledním byla grupa 1 Prix la Haye Jousselin, kde o více než čtyři délky porazil výborného Milorda Thomase (Kapgarde). Za tento výkon si Bipolaire vysloužil rating 83, který je daleko nejvyšší mezi Capferretovými soupeři. Český reprezentant má rating 72, stejně jako další dva soupeři. Výše než on ještě stojí vítěz pěti grupových dostihů Edward d´Argent (Martaline) a rovněž výtečný Saint Goustan Blue (Blue Bresil), který neprohrál poslední tři starty včetně dostihu grupy 3 v Compiegne. Dostihu se také zúčastní Saint Turgeon (Turgeon), kterého Capferret naposledy porazil o tři délky.

Jaroslav Myška cestuje do Francie také s Lodgian Whistlem (Silver Whistle) stáje Jakub Myška-Myšková, který bude startovat v pondělí v Compiegne. Loni třikrát v Česku vítězný ryzák nastoupí proti devíti soupeřům ve steeplechase na 3800 metrů. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net