Night Moon pDnešní mítink v italské Pise nabídl jen tři překážkové dostihy a ve všech startovali čeští koně. Ale nejenom startovali. Českým stájím se podařilo všechny tři dostihy vyhrát, ve dvou navíc koně v českém tréninku získali první dvě místa. Nejcennějšího úspěchu dosáhl český odchovanec čtyřletý NIGHT MOON (Moonjaz - Nostalgia, Jape), který vyhrál nejlépe dotovaný dostih dne

 
Vlastní ochovanec Jiřího Charváta, který z dosavadních 5 překážkových startů neproměnil ve vítězství jen jediný, ukázal dostatek talentu i při své premiéře ve steeplechase, do níž odskakoval jako desetinový favorit. V úvodním dostihu dnešního programu Premio Balorain (stch, 4+, 3500 m, 17.000 €) cválal pod Ondřejem Velkem v poklidu ve středu pole, v cílové rovině nastoupil na vedoucího Kapjahra (Kapgarde), bez většího vypětí přes něj přešel a v cíli měl nad Váňovým svěřencem náskok 7 délek. Zisk Pavlem Tůmou trénovaného ryzáka tímto úspěchem překročil hranici 1,2 miliónu korun. Prince d'Orage (Tirwanako) dostih nedokončil.Velmi dobrou bilanci má i taktéž čtyřletý polokrevný valach Scuderie Aichner GAP PIERJI (Kapgarde), který má po dnešku 2 vítězství ze 3 startů v proutěnkách. Dnešní triumf v handicapové Premio Bourak (pp., 4+, 3500 m, 14.000 €, záznam), při kterém mu opět asistoval Josef Bartoš, získal s přehledem 6 délek poté, co po předposlední proutěnce zaútočil na vedoucího domácího Desperada a na posledním skoku už vedl.

Český hattrick završil v proutěnkách pro tříleté Premio Thilborgh (pp, 3, 3500 m, 13.200 €, záznam) valach SOUTH AFRICA (Maxios), nová naděje Josefa Aichnera a dvojice Váňa - Bartoš, která loni finišovala čtvrtá v listed Junioren Preis a letos v květnu ještě startovala v Gr.3 Cologne Classic. Při své překážkové premiéře zúročil valach svou rovinovou třídu a v závěru od soupeřů odešel ve velkém stylu, 5 3/4 délky za ním doběhl taktéž na překážkách debutující účastník letošního Českého derby Swinging Thomas (Dylan Thomas). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking