Zahraniční starty dále tvoří nedílnou součást provozu českých stájí. Potvrzují to i data z letošní sezóny, během které Jockey Club ČR zaregistroval (stav k 15.5.) již 466 startů v Česku trénovaných koní na zahraničních drahách. Z nich naši koně vytěžili 59 vítězství a 187 umístění, víc jak polovina startů tak znamenala zisk nějaké dotace. V souhrnu a po přepočtu na české koruny tak české stáje ze zahraničí přivezly 20,880.845 Kč. Jedná se o penalizační zisky, které nezohledňují srážky, které některé země vůči zahraničním koním uplatňují.

 
V porovnání se sumou, která dosud byla rozdělena na českých drahách (6,298.050 Kč) je to obrovská suma, v porovnání s loňským rokem, který byl v tomto ohledu rekordním, jsou letošní průběžné výsledky slabší. Před rokem za stejné období čeští koně vyhráli v zahraničí 70 dostihů, získali dalších 198 umístění a vydělali 22,776.060 Kč.

Nepřehlédněte: King Warrior přihlášen do Ceny Vítězného oblouku. Hlášen je i vítěz Velké varšavské Le Destrier

Na získaných cenách se velkou měrou podílí aktuálně nejtřídovější kůň v českém tréninku sprinter Ponntos (Power) ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové, který v šesti letošních startech vydělal už 2,908.875 Kč. Z překážkových koní je zatím finančně nejúspěšnějším českým reprezentantem na zahraničních drahách proutěnkář Mauricius (Kapgarde), jehož tři starty proměněné ve vítězství přinesly Scuderii Aichner 1,190.000 Kč.   

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net