Westminster PearlPondělní mítink v Chantilly obeslalo dvěma koňmi bošovické středisko. Trenér Luka ani s jedním startem nemohl být spokojený, byť z diamentrálně odlišných důvodů. Zatímco Ideal King podal velmi dobrý výkon a cestu k lepšímu umístění si zavřel sám zaváháním ve startovacích boxech, Westminster Pearl nepředvedla téměř nic.

 
Po lednovém čtvrtém místě v Quinté+ handicapu v Deauville zkusil šestiletý hnědák Leramu Ideal King (Sidestep), vedený Delphin Santiago, uspět v podobném dostihu v Chantilly. Do Prix Sagaro (hdcp Classe 2, 4+, 2700 mAW, 53.000 €, záznam) odskakoval z boxu s nejnižším číslem, ale start se mu nepovedl, ztratil na něm několik délek a dostih začal s nemalým handicapem. Postupně si vylepšoval pozici, v cílové rovině ve vyrovnaném boji se dostal až k samému čelu mezi nejlepší čtyři, ale v posledních metrech přes něj přešli dva soupeři a skončil šestý. Ani tak ale neodjížděl s prázdnou, za umístění získal 1.590 €.

Tříletá Westminster Pearl (Nayef) si v prodejní Prix de la Goursaule (3, 1600 mAW, 23.000 €, záznam) vedla znatelně hůř, v dostihu mnoho nepředvedla a doběhla s velkou ztrátou předposlední. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net