CrystalCup SztormVelký překážkový den měl dnes trenér Greg Wroblewski. Nejenže jeho Santo Cerro uspěl v dostihu v Meranu, ale ve Wroclawi jeho svěřenci vyhráli dokonce dva dostihy včetně Crystal Cupu o 172.000 zlotých. Devítiletý reprezentant stáje Nýznerov Karla Zatloukala Sztorm za asistence žokeje Marcela Nováka potvrdil, že mu zdejší závodiště svědčí a připsal si tu už páté, a samozřejmě nejcennější, vítězství. Obhájce loňského prvenství Reki doběhl šestý a Delight My Fire se do cíle nedostala. Šance Izynky skončily bohužel ještě před startem.


Vrchol mítinku, pátý díl letošního seriálu Crystal Cupu (6+, steeplechase, 5500 m, 172.000 zl) se bohužel odehrál bez Izynky (Look Honey) a domácí Tirany, které ztratily jezdce při zkušebním absolvování vodního příkopu. Lídry větší části dostihu byli v Polsku trénovaní Netto a také obhájce loňského vítězství Reki s Jaroslavem Myškou v sedle. V poslední čtvrtině dostihu se ale na čelo propracovaliSztorm (Enjoy Plan) s Marcelem Novákem a Pareto (Rainbows For Life), v jehož sedle nahradil Marka Stromského Sertash Ferhanov. V cílové rovině se pak od Pareta odpoutal reprezentant stáje Nýznerov Sztorm (Enjoy Plan), který dominoval o osm délek. Z dalších českých koní doběhl na sedmém místě Celadon (Sin Kiang) s Janem Odložilem a jako poslední osmý se dostal do cíle Valtz (Tiger Cafe) a Michal Mikšovský. Delight My Fire (Way of Light) v průběhu dostihu cválala za středem pole, zrychlení Sztorma neakceptovala a poté z ní Niklas Lovén spadl. 

Podstatnou část úvodní Nagrody 20.000 zl (4+, prout, překážky, 3800 m, 20.000 zl) odvodila domácí bělka Dallina (Ruten) s Rostislavem Benšem, ale její kralování skončilo v poslední zatáčce, kdy se přes ni přehnali Newman (Nowogródek) trenérky Wroblewské a Mystical Wind (Montjeu) s Niklasem Lovénem, kterého připravuje Greg Wroblewski. Diváci viděli v cílové rovině dramatický souboj, který přinesl o hlavu vítězství zástupce stáje majitele Stevena Johnstonea Mystical Winda. V sedle druhého Newmana byl Marek Stromský. Až dvacet délek za nimi dorazil do cíle Le Grand (Grand Presidium) s Marcelem Novákem a pátý byl Remus (Satin Store) vedený Janem Machem. V dostihu měli pád Perfect Storm (Suestado) a Jakub Spáčil.

I druhý překážkový dostih, Nagrodu Masiniego (5+, steeplechase, 4000 m, 20.000 zl), ovládl svěřenec Grega Wroblewského. Čtvrté vítězství v řadě za sebou získal po aktivním průběhu na čele dostihu výborný Green Rocks (Red Rocks) stáje Enrico Borroni, v jehož sedle byl stálý jezdec Sertash Ferhanov. Druhé místo patřilo s osmidélkovým odstupem Tamasovi (Royal Court) a Marcellu Novákovi. Na poslední pátém příčce proběhl cílem Pat´s Gold (Gold Away) s Janem Odložilem. Machiavelli (Day Dreamer) a Marek Stromský dostih nedokončili pro pád.

Tříletá svěřenkyně trenéra Olehly Chaldera (Sharpour) absolvovala pod taktovkou Jakuba Spáčila dnes ve Wroclawi svůj druhý životní start a nepočínala si špatně. V Nagrodě Millitaria (3l., III. kat., 2600 m, 16.000 zl) obsadila totiž třetí místo, šest délek za vítězem.. Registanina dcera Relandi (Alandi) v polském tréninku uzavřela tabulový doběh.

MVDr. Olehla musel být ale ještě spokojenější po následujícím překážkovém dostihu, Nagrodě 20.000 zl (4l., steeplechase, 3800 m, 20.000 zl). Potřetí vyslal na start reprezentanta stáje Labedž - Olehla, Illdowhaticana (Country Club). V jeho sedle vystřídal z prvního dostihu zraněného ž.Timmonse Jan Odložil.  A v cíli měli společně dvoudélkový náskok na rovněž dobře jdoucího Idola (Nowogródek) s Marcelem Novákem. I další dvě místa obsadili naši zástupci - třetí Kopra  (Sorbie Towr) se Sertashem Ferhanovem a čtvrté Lakoon (Rendezvous) a Jan Mach. (mze)

Záznam dostihového dne

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking