Munchen MormillČeští trenéři a majitelé dnes obsadili svými koňmi tři německá závodiště. V Mnichově a Lipsku bylo k vidění celkem sedm koní od pěti trenérů. A dařilo se jim. Čtyři koně získali dotovaná umístění, přičemž Mormill v Mnichově (viz foto) a Dominique v Lipsku potěšili druhými místy.


Jako první se v Mnichově na start SMC Investmentbank AG - Rennen (3+, handicap kat. III, 2000 m, 6.500 euro, záznam) postavil ultravytrvalec, třetí ze Saint Legeru a Ceny prezidenta republiky Barabash (Intense Focus), ale v osmihlavém poli dokázal pod vedením ž. Jiřího Palíka porazit jen jednoho soupeře. Na vítěze ztrácel v cíli 25 délek.

Výborný výkon podal v Pferderwetten.de - Preis (4+, handicap kat. II, 1600 m, 10.000 euro, záznam) třetí z Velké dubnové ceny, svěřenec trenéra Jelena Mormill (Authorized). Pod vedením Mirko Sanny dostih odvodil a v cíli nestačil o třičtvrtě délky jen na vítěznou Auristellu (Königstiger), která také nosila hmotnost 52 kg. Snažil se i Hello Hobby (Intense Focus), kterého Filip Minařík provedl cílem na páté příčce, pět délek za vítězkou.

Na Mormillův úspěch pak nenavázal v Hand-in-Hand - Cup - Charity Preis (3+, handicap kat. IV., 2200 m, 4.000 euro, záznam) jeho tréninkový kolega Catotonic (Notnowcato). S Martinem Seidlem v sedle skončil mezi 11 soupeři osmý, téměř 30 délek za vítězem.

Další tři koně startovali na závodišti v Lipsku. V Ur - Krostitzer Pilsner - Cup (4+, handicap kat. IV, 1300 m, 5.000 euro, záznam) podal zlepšený výkon svěřenec trenéra Jaroslava Váni Poet´s Rock (Poet´s Voice), který pod taktovkou dnes už jednou vítězného Michala Abíka získal finišem 500 euro za čtvrté místo, necelých sedm délek za vítězkou.

Ještě lépe si počínal v Preis der Leipziger Grundschulen (3+, handicap kat. III, 2300 m, 8.000 euro, záznamDominique  (Motivator) stáje Dr. Charváta. Pod vedením Concetta Santangela dlouho cválal na konci pole a po pěkném zrychlení v cílové rovině získal druhé místo, dvě a čtvrt délky za Wirbelwindem (Tiger Hill) trenéra Vovčenka.

Úspěchy českých zástupců podtrhl v Auf Wiedersehen zum Moderenntag (4+, handicap kat. IV, 2750 m, 5.000 euro, záznam) dlouho na čele aktivní Quest Royal  (Glavalcour), kterého nakonec Martin Laube provedl cílem na třetím místě, jen dvě a čtvrt délky za vítězem. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking