Ramssio deauville betterDůležitá prověrka čekala dnes vpodvečer v Deauville čtvrtého z České derby Ramssia (Whipper) v Prix de Orfévres (3l., class 1, 2500 m, 35.000 €, záznam). A obstál v ní dobře. Antoine Hamelin ho vedl na čtvrté pozici a v cílové rovině svěřenec trenéra Luky hájící barvy stáje Hrubý vybojoval třetí místo, dvě a půl délky za triumfujícím Rudimentalem (Mastercraftsman) se Soumillonem v sedle.


Za druhou v cíli, favoritkou dostihu klisnou Visage (Galileo) v Taborově majetku, zaostal jen o půl délky. Ramssio měl kurz na vítězství 21:1, podle kterého měl doběhnout předposlední šestý. Dokázal ale porazit i koně s ratingem 43 Milestoneho (Mastercraftsman), který doběhl právě šestý.

Druhým zástupcem bošovického tréninkového střediska v Deauville byl reprezentant stáje Leram Ventaron (Le Havre), který se s Maxime Guyonem zúčastnil prodejní Prix des Puteaux (4+,  class 3, 1900 m, 19.000 €, záznam). Nedávný vítěz Velké ceny Slovenska cválal okolo druhé až třetí pozice v kompaktním osmihlavém poli a na posledních 200 metrech předvedl silný finiš. Třetí místo mu nakonec uniklo jen o krátkou hlavu a blízko byl i druhému v cíli. Na triumfujícího německého Lucky Lips (Mamool) ztrácel v cíli necelých tři a půl délky. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking