Navzdory nijak vysoké dotaci 20.000 €, která je pouhou šestinou ceny, o kterou se v Ebreichsdorfu bojovalo v dobách jeho největší slávy, bylo do letošního ročníku rakouského derby přihlášeno 34 koní z šesti zemí. Nejvíce přihlášek poslaly české stáje, které hlásí celkem 11 koní.

 
Je mezi nimi nejen čerstvý vítěz Starohájského kritéria Rex of Thunder (Night of Thunder) ze stáje Březová, ale i účastník francouzského derby Royal Word (Wootton Bassett), třetí z Velké červnové Kmotr (Epaulette), ve Francii umístěná Dakota (Elvstroem) či vítězka Jarní ceny klisen Solemeena (Shamalgan). Její trenér Václav Luka do dostihu přihlásil hned 4 koně - vedle Solemeeny také Besiberi (Twilight Son), Global Mana (Reliable Man) a Jacobellise (Worthadd). Dva koně přihlásil Luboš Urbánek, který do Ebreichsdorfu plánuje vyslat Aidensfielda (Guiliani) a Brilliant Stara (Sea The Stars), dva koně má na přihláškách i Helena Vocáskové, které vedle Kmotra hlásí i Dorotu (Epaulette). 

Po šesti koních je hlášeno z Německa a Slovenska, pět přihlásily domácí stáje, čtyři koně byli přihlášeni z Maďarska a dva ze Srbska. Rakouské derby se letos poběží v neděli 29. srpna. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net