AshatŠest dní po uzávěrce přihlášek zveřejnila rakouská dostihová autorita seznam koní, přihlášených do 154. Österreichisches Galopper-Derby, které se na závodišti Magna Racino uskuteční 18. září. Do dostihu o 20.000 € bylo přihlášeno i pět koní českých majitelů.

 
Stáj Lokotrans přihlásila čtvrtého z Českého derby Ashata (Shalaa), Lokotrans Slovakia CZ by v něm měl reprezentovat osmý z derby Apollon (Soldier Hollow) a Rabbit Trhový Štěpánov přihlásil vítěze Velké jarní ceny Zamica (Amico Fritz), který v Českém derby obsadil 14. místo. Čtvrtým přihlášeným je klisna Tcheque Navy (Shalaa - Navika) DS Pegas, která má zatím v nohách jediný start, který absolvovala v dubnu v trojce v Chuchli. Českou sestavu doplňuje Gold Shalaa (Shalaa) trenéra Koplíka.

Do dostihu na 2200 metrů je nahlášeno celkem 30 koní včetně v Česku narozeného, ale v Maďarsku registrovaného Thunderstone, který je synem střelického Eagle Topa. Jeho kariéra je zatím podprůměrná, získal dvě čtvrtá místa v dostizích V. kategorie, nicméně ryzák Eagle Top má mezi přihlášenými ještě jednoho syna Suhano Üstökös, který bude následující neděli startovat v Maďarském derby. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net