Hollystory3Ač počty vítězství českých koní na francouzských drahách průběžně rostou, vítězný double koní z jedné české stáje rozhodně není na tamních drahách běžný jev. V pondělí ve Štarskurku jej okusila stáj Pegas, jejíž koně uspěli jak na rovinách, tak i v překážkové části programu.

V Prix des Violettes (Classe 4, 4, 1400 m, 9.500 €, záznam) stylem start-cíl zaskočila francouzské soupeře čtyřletá HOLLY STORY (Charm Spirit), polosestra nyní zdravotně indisponovaného vítěze Memoriálu prof. Michala Holly Happy (Shalaa) , který s podporou Axelle Nicco vybojovala své první vítězství.

Druhý triumf zhořské centrály zajistila stejně stará CATS' AGILITY (Reliable Man), která se po dubnovém debutu na proutěnkách v Pardubicích, při kterém ji k vítězství chyběl pouhý krk, tentokrát prosadila naplno a s Benoitem Claudicem o krátký krk vyhrála Prix du Haut Koenigsbourg (pp Classe 4, 4, 3600 m, 23.000 €, záznam).

Ve Štrasburku startovala i dvojice svěřenců Natalie Prošek Arendsen ze stáje Steffena Molkse, ale na dotované umístění nedosáhla. Braveheart (Neatico) doběhl osmý v Prix Dostiep (Classe 3, 4+, 1400 m, 20.000 €, záznam), Andisheh (Adlerflug) poslední devátá v Prix de la Belle Strasbourgeoise (Classe 3, 4+, 3000 m, 19.000 €, záznam). V proutěnkách Prix de Brumath (Classe 4, 5, 3800 m, záznam) měl startovat Pallatium (Cima de Triomphe) Lokotransu, ale nechtělo se mu odskočit do dostihu a zůstal na startu.

V Lyonu Parilly startovali bošovičtí Ideal King (Sidestep) a Cayambe (Golden Horn), ale stejně jako dvojice Zdeno Koplíka Ultimate Fight (Muhaymin) - Bint Al Jnob (Al Wukair) v Lion d'Angers na umístění nedosáhli.

O den dříve v Longchamp se v silné konkurenci 7 blacktype koní v Prix de l'Athenee (Classe 2, 1600 m, 27.000 €, záznam) pokusil o úspěch Like Magic (Al Wukair), šesté místo vzhledem k soupeřům sice neznamenalo zisk dotaci, ale rozhodně nebylo neúspěchem.

Nepochybným úspěchem však byl výlet rodiny Faltejsků do švýcarského Dielsdorfu, kde Molly Power (Soldier Fuschs) ze stáje Francise Fuchse vyhrál steeplechase Grosser Preis der Stadt Zurich na 4300 metrů o 20 tisíc švýcarských fraků (záznam).

Sobota přinesla navíc další dvě překážková vítězství v Meranu, kde se prosadil PRINCE D'ORAGE (Tirnawako) s Janem Kratochvílem a FLY FILO FLY (Kingsfort), v jehož sedle dosáhla svého prvního vítězství amatérská jezdkyně Tereza Podráská. (miv)