Vítězka české Jarní ceny klisen a slovenské Velké jarní ceny ETERNITY (Power) v neděli poprvé zamíří za západní hranice. Úspěšná svěřenkyně Luboše Urbánka se postaví předním německým klisnám v listed Großer Preis der Burckhardt Metall Glas GmbH (1600 m, 12.500 €) pro tříleté a starší klisny.


Klisnu stáje Lokotrans, kterou při její blacktype premiéře pojede stejně jako naposledy v Bratislavě žokej Martin Laube, nečeká nijak lehký dostih. Pokud bychom vzali za bernou minci německý GAG, tak ten přisoudil české klasické vítězce známku 75 kg, což je sice o kilogram více, než jak ohodnotil Vivienne Wells (Authorized) po druhém místě v České derby, ale o 15,5 kg méně, než kolik má nejlépe hodnocená klisna v poli tříletá Paloma Ohe (Rio De La Plata). Svěřenkyně trenéra Jana Korpase, který ji mimochodem loni hlásil i do Gerschova memoriálu při EJC, kde však nakonec nestartovala, letos absolvovala 4 starty. Po úvodním druhém místě v listed Henkel-Stutenpreis na míli  získala čtvrté místo v German 1000 Guineas (Gr.2), tři délky za vítěznou Lancade (Areion), ale také devět délek před třetí z naší JCK Achird (Archipenko). Následovalo páté místo v Hamburger Stutenmeile (Gr.3) a pak German Oaks na 2200 metrů, kde však klisna skončila až 14. Nyní se vrací na mílovou trať, v jejím sedle bude vítěz Českého derby s Blessed Kiss (Kentucky Dynamite) Wladimir Panov.

Jen o půl kilogramu níže než Paloma Ohe je další tříletá účastnice dostihu Vive en liberte (Soldier Hollow), která v polovině května získala třetí místo ve Schwarzgold-Rennen (Gr.3, 1600m), ale od té doby nestartovala. Další silnou soupeřkou bude Miroslavem Rulcem připravovaná Jackson Hole (Elusive City), čtyřletá klisna, která v květnu skončila čtvrtá v Badener Meile (Gr.2) a před 12 dny získala stejné umístění i v Baden-Baden Cupu (L, 1800 m) pro klisny.   

Dostih startuje v 15.50 a přenos celého mítinku pravděpodobně bude opět možnost volně sledovat na YouTube kanálu Deutsches Galopp. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking