Ideal approach lgDva starty, dvě dotovaná umístění - taková je nedělní bilance startů českých koní na francouzských drahách, kde se zástupci tuzemských stájí představili jak v hlavním dostihovém stánku země galského kohouta, tak i na jedné z tamních provinčních drah.

Ta, konkrétně závodiště Le Pin au Haras, bylo cílem dvouleté Zaracampy (Zarak) z DS Pegas, která v dostihu pro nezvítězivší klisny na dvoukilometrové trati Prix du Haras des Capucines o 10.000 €, startovaném bez startovacích boxů, obsadila s Perrine Cheyer v sedle třetí místo, délku od vítězné GREAT ISLAND (Great Pretender).

Skvělý Ideal Approach (Bushranger), který letos ve svých 9 letech získal 4 vítězství a 3 umístění z 8 startů, se po pěti letech vrátil do Francie a rovnou do Longchamp, kde testoval svou letošní výbornou formu v silné konkurenci Classe 2 Prix de ka Promenade Plantee (4+, 1850 m, 28.000 €, záznam). S Petrem Foretem v sedle se držel osvědčené taktiky a krátce po startu se z boxu s nejvyšším číslem prodral do čela. Tempo diktoval ještě 400 metrů před cílem, pak už ale nenašel adekvátní odpověď na nástup soupeřů a propadl se na páté místo. Vítězství, 8 délek před zástupcem Lokotransu, získal německý listed vítěz KABIR (Lord of England) před ostříleným Garlingari (Linngari), držitelem několika grupových vítězství. (miv).