Prometheus2Úterní odpoledne přineslo dva starty českých koní v Chantilly, které oba rezultovaly v dotované umístění. Slibný výkon podal především dvouletý zástupce DS Pegas Prometheus (Ectot - Pikardie, Sholokhov) v maiden Prix du Salon d'Orleans (2, 1800 m AW, 20.000 €, záznam).

 
Polobratr Derby vítězky Queen of Beaufay (Zarak), který na konci září obsadil těsné třetí místo v Le Mans, se v cílové rovině ocitl za hradbou soupeřů, ale poté, co Maxime Guyon v jeho sedle našel mezeru mezi koňmi, dokázal svěřenec Dalibora Töröka pěkným finišem vybojovat druhé místo.

Dobře si o dostih dříve vedl i zástupce Lokotransu Bolshkinov (Camacho), vedený Alexis Pouchinem, který se v cílové rovině na chvilku ocitl v čele, ale pak přes něj přešli tři soupeři a obsadil v prodejní Prix du Bois de la Tuilerie (3, 1600 mAW, 19.000 €, záznam) čtvrté místo. Pro tříletého valacha, zakoupeného stájí letos v srpnu v prodejce za 18.777 €, to však byl poslední start v růžovobílých barvách, neboť byl po dostihu za 18.556 € prodán. (miv)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net