aztekMPrvní den galamítinku v Meranu se českým zástupcům dařilo výtečně. Dokázali vyhrát všechny čtyři překážkové dostihy včetně vrcholu odpoledne, 64. Gran Corsa Siepi di Merano (Gd-1, 5+, siepi, 4000 m, 70.000 euro). Výbornou koncovkou se v něm prosadil zástupce stáje Dr. Charvát Aztek (Moonjaz) připravovaný Tomášem Váňou a výborně odjetý ž. Jiřím Kouskem. Ten v malém poli postupně posouval ryzáka dopředu a v cílové rovině jeho silnému finiši neodolal nejen dlouho vedoucí a nakonec třetí Brog Deas (Arakan), vítěz ročníku 2016 vedený Janem Faltejskem, ale ani loni druhý Francouz Taupin Rochelais (Al Namix), který nakonec zaostal za vítězným českým odchovancem o jeden a třičtvrtě délky. 


Další zástupci českého turfu Champ de Bataille (Dream Well) a Josef Váňa ml. obsadili čtvrté místo, necelých šest délek za Aztekem. Capivari (Yeats) nestartoval.


Záznam 64. Gran Corsa Siepi di Merano

Tým trenéra Josefa Váni se ale radoval z úspěchu v prodejní Premio Panathlon Club – Memorial (4+, siepi, 3300 m, 13.000 euro, záznam dostihu), kde o devět délek dominoval při svém prvním startu v sezóně zástupce stáje Joly Chicago (Montjeu) s Josefem Váňou ml. v sedle. 

Výborný výkon podala v dalším dostihu, Premio Max Siebenfoercher (4+, siepi, 3300 m, 16.000 euro, záznam dostihu) nová akvizice stáje DAR Au Pied Leve (Apsis), do jejíhož sedla trenér Ludvík Haris povolal jezdkyni Barbaru Guenet. Ta s valachem zakoupeným za 9.010 euro po třetím místě v prodejním dostihu přes proutěné překážky ve Vichy koncem srpna zvolila aktivní průběh dostihu. V poslední třetině krabčického reprezentanta vystřídal na čele Dalton (Gentlewave), ale Au Pied Leve se v cílové rovině vrátil do čela a zvítězil před ním o.dvě a půl délky. Nos Galan (Dylan Thomas) s Michalem Mikšovským procválali cílem s odstupem na šesté pozici.

Závěrečný dostih mítinku, náročný kros započítávaný do seriálu Crystal Cupu, Premio Delle Nazioni – Memorial Marco Rocca (Gd-2, 5+, crosscountry, 6000 m, 40.000 euro, záznam dostihu) se odehrával v pomalém tempu. Po zahrádkách v něm nakonec z původně sedmihlavého startovního pole pokračovali v dostihu jen italský Billy Silver (Gentlewave) s Alessiem Pollionim a jediný český zástupce, kterým byl svěřenec Pavla Polese All About Cossio (Cossio) v sedle s Marcelem Novákem. Ti se pak přetahovali v cílové rovině o vítězství, kde o hlavu dokázal triumfovat reprezentant stáje Vocetka I. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking