Gangster6Vedle bratislavského závodiště se v neděli měli čeští koně postavit na start dostihů na dalších pěti drahách. Nakonec byly "jen" čtyři poté, co Rex of Thunder (Night of Thunder) v Gr.3 Prix d'Hedouville v Longchamp odmítl vstoupit do startovacích boxů a vysloužil si osmidenní zákaz startu.

Pokračování sezóny v Meranu se nemohlo obejit bez českých koní, kterých i tentokrát do Itálie dorazila početná skupina. Vítězství sice získali jen jedno, ale za to v nejlépe dotovaném dostihu dne, listed steeplechase Premio Lunedi di Pentecoste (3900 m, 25.000 €, záznam), v němž suverénně o devět délek před domácím Ballinschem, jediným dalším koněm co došel do cíle, zvítězil GANGSTER DE CODDES (Secret Singer) Scuderie Aichner, vedený Josefem Bartošem.

Occhio Alla Penna (Highland Reel) obsadil druhé místo v úvodní Premio Gargazzone (3000 m, 12.000 €, záznam), Wamba (Maxios) a Cyclone d'Ainay (Montmartre) doběhli třetí a čtvrtý v Premio Lord Madonna (3000 m, 13.200 €, záznam) a na dotované umístění dosáhl i Krokodile Dundee (Jeu St Eloi), který jako desetinový favorit obsadil třetí místo v závěrečné steeplechase Premio Val Martello (3550 m, 18.700 €).

V Nancy tři umístění ze čtyř startů

Ve Francii se čeští koně zúčastnili také mítinku v Nancy, který nabídl jak překážkové, tak i rovinové dostihy. Do rovinových zamířila z českých koní jen Entropia (The Gurkha), která s velkou ztrátou uzavřela doběh Classe 4 handicapu Prix des Bougainvilliers (4+, 2500 m, 17.000 €).

Lépe si vedli překážkáři. V proutěnkách Prix de la Place d'Alliance (Classe 3, 5+, 3800 m, 26.000 €) obsadila Cats'Agility (Reliable Man) stáje Pegas s Benjaminem Gelhayem třetí místo, šest délek za ní finišoval jako čtvrtý Machinos (Penny's Picnic) ze stáje Hany Veselé.

Na dotované umístění dosáhl i sedmiletý Rate (Reliable Man), který sice v hlavním dostihu dne Classe 1 Grand Steeple-chase de Nancy (5+, 4200 m, 54.000 €) na velmi hluboké půdě docválal do cíle daleko od vítěze, ale za sedmé místo v poli devíti koní stáj Pegas získala 810 €.

Whirl Wind Girl třetí v Budapešti, Dylan Thomas čtvrtý v Dielsdorfu

Osamocené české zástupce viděly i dráhy v Budapešti a Dielsdorfu, kde startovali koně ze stáje Jiřího Charváta. V Kincsem Parku získala pětiletá Whirl Wind Girl (Toronado) třetí místo v Bábolnai díj (Elite, 2200 m, 1,600.000 Ft), Swinging Thomas (Dylan Thomas) skončil o příčku níž ve 109. Grosser Preis der Stadt Zürich (stch, 4300 m, 20.000 CHF, záznam) ve Švýcarsku. (miv)