Slovensky leger 22bČeský rodák Gasparini (Eagle Top) je k nezastavení. V neděli se v Bratislavě postavil na start třetího klasického dostihu a po úspěších ve Slovenském derby a českém St. Leger zvítězil i v nejdelší slovenské klasice. Za třetí listed vítězství získal další 2 body pro bodovací část volby Koně roku, a díky celkovým 6 bodům má nemalou šanci ve volbě atakovat i pozici nejvyšší.

 
Vítězství ve 29. Slovenském St. Leger Drag Consulting s.r.o. (L, 3 hř+kl., 2800 m, 20.000 €) bylo pro odchovance svého majitele Petra Karlíka tím doposud nejtěžším. Způsobila to Janem Vernerem vedená Korvette (Lord of England), která nasadila na ultravytrvalecký dostih velice svižné tempo. Nicméně svěřenec Jana Demeleho, který odskakoval jako jako desetinový favorit a slovenský totalizátor na něj dokonce nabídl kurz 1:1, si i s ním poradil a se svým stálým partnerem Jiřím Palíkem jistě o půldruhé délky před domácí Stratosferic (El Kabeir) zvítězil. Třetí finišoval vítěz Velké červnové ceny Agadir Gold (Havana Gold), startující poprvé od Českého derby.
"Dneska si poprvé sáhl do rezerv," komentoval vítězství svého svěřence Jan Demele. "I když se krátce po dostihu zase pásl, bylo na něm vidět, že se tentokrát trochu víc vydal ze svých sil."

NN22 gasparini5

Horkého favorita měla i Velká cena BBAG Baden-Baden (I.k., 1600 m) pro dvouleté, v níž svůj druhý start absolvoval suverénní vítěz Ceny Masise DEVIL IN PINK (Footstepsinthesand). Svěřenec Luboše Urbánka a velká naděje stále Lokotrans si i tentokrát se soupeři snadno poradil, i když se jeho stájový kolega Magic Merlin (Ulysses) postaral o nervózní předstartovní atmosféru. I druhé místo putuje zásluhou Paris of Tai Chi (Tai Chi) do Česka, čtvrtý finišoval Partner in Crime (Kessaar).

Výbornou formu koní Pavla Tůmy ze stáje Dr. Charváta potvrdila i Bratislava, kde Prútenky šampiónov vyhrál PETARDA (Free Eagle) a ve Velké starohájské steeplechase se prosadil SWINGING THOMAS (Dylan Thomas). Oba vedl Jan Odložil. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net