Merano HiddenFlameČeští překážkáži sice měli dnes v Meranu početní převahu v jediném dostihu, kterého se zúčastnili, vyhrát ho ale nedokázali. V úvodní Premio Associazione Turistica Tirolo (3+, handicap, 1600 m, 8.800 €, záznam) ale zaznamenal své páté vítězství na zdejších rovinách trenér Ludvík Haris prostřednictvím HIDDEN FLAMEa (Barathea) a Federica Bossy.


Matador stáje DAR Hidden Flame měl nejsilnější závěr a nad třemi soupeři zvítězil s převahou čtyř a více délek. Triumfoval tak už podeváté v kariéře a ve čtvrté zemi.

Premio Reiffeisenkasse Tirol (5+, siepi, 3300 m, 20.000 €, záznam) podle očekávání dlouho vodil Dangerous Gleam (Generous) s Lukášem Matuským, zatímco většinou na konci pole cválal letos poprvé startující Aztek (Moonjaz), který se na jaře zranil v tréninku a jel ho Jan Kratochvíl. Na některých překážkách ale byl ještě nejistý. V cílové rovině došlo k dramatickému boji pěti koní a nečekaně favoritům vypálil rybník Jaroslav Brečka s devítiletou Meny Bay (Footstepinthesand), která na zdejší dráze dokázala před dvěma roky zvítězit v Gd-1 Gran Corsa siepi d´Italia. Klisna zvítězila o délku před zástupci stáje Josefa Aichnera, Noble House (Lando) s Josefem Bartošem a Notti Magiche (Montjeu) s Janem Faltejskem, mezi kterými byl v cíli rozdíl jen necelý krk. Aztek v závěru neměl moc volného prostoru a skončil čtvrtý, délku a čtvrt za vítězem. Na Dangerous Gleama zbylo páté místo, zatímco Meisho Kongoh (Makfi) nestartoval. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking