Wroclaw hdsZatímco v tuzemských rovinových dostizích se stále nescházejí početnější startovní pole, tak hodně našich překážkových koní bude startovat o víkendu v Miláně a také v polské Wroclawi, kde se poprvé v této sezóně otevřou brány zdejšího závodiště. Ve všech tamních překážkových dostizích tvoří čeští koně mimimálně polovinu účastníků. Celkem by jich tam mělo startovat čtrnáct.


Tréninková střediska Váňových vyšlou v sobotu v Miláně do boje dokonce osm koní. Velmi zajímavá společnost včetně koní, kteří by mohli zamířit do zářijového Gran Premio Merano, se schází na startu kondicionáty Premio Castellazo, steeplechase o 12.000 euro na 3600 metrů. Trenér Váňa sem vysílá ambiciózní trojici. Poprvé se od svého třetího místa v loňském ročníku největšího italského překážkového dostihu ukáže v dostihu Broughton (Teofilo), kterého povede první jezdec stáje Josef Váňa ml. Jeho stájový kolega Accelerator (Voix du Nord) zatím tolik zkušeností s italskými steeplechase nemá, i když loni ve Francii si také tento typ dostihu vyzkoušel. Startoval ale zatím převážně v dostizích s proutěnkami. Naposledy se ukázal na dráze 18. ledna, kdy dominoval v siepi v Pise. Acceleratora povede Jiří Kousek a do sedla třetího Váňova svěřence, spolehlivého A Pigalle (Discover d´Auteuil) se posadí žokej Kratochvíl. Francouzský polokrevník startoval naposledy v půlce listopadu. Josef Bartoš povede v dostihu druhého z Gr. 1 Grande Steeple-Chase di Milano Recently Acquired (Beat Hollow), který se ale bude vracet na dráhu po osmi měsích. V dostihu je také další Faverův svěřenec Company of Ring (Windsor Knot), který se již jednou s ž. Bartošem Gran Premia zúčastnil. Koncem března v Milánu ho český jezdec vrátil na dráhu čtvrtým místem po dostihové přestávce od září 2016.

První letošní dostihový den ve Wroclawi zahrnuje také tři překážkové dostihy. Tradičním hlavním dostihem je Nagroda Otwarcia Sezonu. V dvanáctihlavém poli steeplechase na 3800 metrů tvoří polovinu zástupci českých stájí od pěti českých trenérů. Greg Wroblewski, jehož koně vykazují výbornou formu, pošle do dostihu dva zástupce stáje Nýznerov. Vítěz Poplerova memoriálu z roku 2016 Tarant (Bachelor Duke) už v Polsku dlouho nestartoval a ještě tu nevyhrál. Letos se rozběhal v lednu v Pise a v jeho sedle bude ž. Jiří Kousek. Pětiletá Džidžali (Ruten) vedená Sertashem Ferhanovem tu loni startovala dvakrát a pokaždé se umístila. Velmi dobrá dvojice bude zastupovat v dostihu zájmy stáje Vocetka. Svěřenec Pavla Polese All About Cossio (Cossio) prokázal svou vysokou výkonnost v Itálii a ve Francii. Ve Wroclawi bude startovat potřetí v životě, tentokrát to bude pod taktovkou Marka Stromského. Ze tří velkých překážkových dostihů v Itálii má zkušenost Surin (Belenus) v přípravě trenérky Novákové. V jeho sedle bude poprvé Josef Bartoš. Třetím jezdcem, jenž se do Polska přesune z Milána, bude Jan Kratochvíl. Ten se objeví v sedle Quinze de la Rose (Turtle Bowl), startujícím letos ve Strasbourgu. Ve výčtu českých zástupců v hlavním wroclawském dostihu nemůžeme zapomenout na svěřence MVDr. Olehly Celadona (Si Kiang). Devítiletý ryzák se poprvé objeví za nového majitele, stáj Labedž-Olehla a bude vůbec poprvé startovat mimo české území. Do jeho sedla se vrací Jan Odložil, který ho před necelými pěti lety dovedl vítězně do cíle pardubického bumperu. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net