Royal right 23cJeden z nejúspěšnějších dnů své krátké trenérské kariéry prožívala v sobotu v Cagnes-sur-Mer trenérka Ingrid Janáčková Koplíková. Do boje vyslala tři své svěřence, kteří se vrátili s jedním vítězstvím, těsným druhým místem a čtvrtou příčkou blízko vítězi. Podruhé v kariéře trenérka nasedlala vítěze padesítitisícového Quinté+ handicapu.

O největší úspěch se zasloužil pětiletý valach ROYAL RIGHT (Frankel) ze stáje Jany Dufkové, který s Alexis Pouchinem přesvědčivým stylem vyhrál bohatě dotovaný Quinté+ handicap Prix des Bouches-du-Rhone (Classe 2, 5+, 2000 mAW, 50.000 €, záznam). Devět dní poté, co na stejné dráze zvítězil v prodejce na 2400 metrů, předvedl Royal Right jeden z nejlepších výkonů v péči současné trenérky. V dostihu se držel blízko čela, už v závěrečném oblouku přešel do vedení a v cílové rovině jen zvyšoval náskok před soupeři. Těm se sice v posledních metrech podařilo náskok zkrátit na 1 3/4 délky, ale ohrozit Royal Righta, cválajícího si pro čtvrté vítězství v současných barvách, nedokázali. Finančně největší úspěch Royal Righta je i velkým úspěchem v kariéře jeho trenérky, která získala svůj druhý velký Quinté+ handicap.

Výborný výkon podal i do Velké jarní ceny a Českého derby hlášený Shahbandar (Storm The Stars) Sultana Hariba, který pouhé tři dny po čtvrtém místě v maiden na 2000 metrů zkusil na stejné dráze trať v Prix du Fort Carre (Maiden, 3, 23.000 €, záznam) o 400 metrů kratší. Z druhé pozice útočící hřebec bojoval pod Clementem Lecoeuvrem o vítězství, nakonec mu k němu chyběl jen krátký krk a skončil druhý.

Neztratil se ani Siglo de Oro (Clodovil) Steffena Molkse, který s Ludovicem Boisseau finišoval čtvrtý, necelou délku od vítěze, v Prix de Sainte-Maxime (Classe 3, 4+, 1600 mAW, 19.000 €, záznam). (miv)