italy stl 2020Možná poslední velký dostih letošní sezóny s účastí českých koní dnes vidělo milánské závodiště, kde se na start tamního Premia Saint Leger Italiano (Gr3, 3+, 3000 m, 71.500 €) postavili hned tři koně v českém tréninku - dvojice svěřenců Františka Holčáka ze stáje Meridian Arcturus (Fast Company) a Troop Commander (War Command) s nimiž vyrazil proti italsko-německé konkurenci bojovat i Cacophonous (Cacique) ze stáje Ivo Köhlera připravovaný Martinou Havelkovou.

Dostih (viz záznam) rozeběhl obhájce loňského vítězství domácí Pretending (LIbrettist), za kterým se usadil německý Sir Polski (Polish Vulcano) s ž. Cadeddu, který už také jedno Saint Leger vyhrál - ve Švýcarsku. Česká trojice se v sedmičlenném poli držela vzadu a nastoupila až v cílové rovině, kde odpadl Pretending a do vedení se dostal Sir Polski. Na něj se pokusil zaútočit Troop Commander, ale svěřenec Hanka Grewe měl dostih pod kontrolou a jistě o 2 3/4 délky vyhrál. I tak ale Troop Commander s žokejem Mulasem získal pěkné druhé místo, nicméně doběh z dráhy dlouho neplatil - rozhodčí jej záhy přesunuli na třetí místo za domácí Agnes (Planteur), byť ze záznamu není viditelný důvod k přesunu.  Zvenčí jdoucí Cacophonous, vedený svou trenérkou Martinou Havelkovou, získal čtvrté peníze, Arcturus skončil šestý.

V rámcové Premio Ferruccio Gorni (1500 m, 19.800 €, záznam) pro dvouleté skončil stájový kolega Troop Commandera a Arcturuse Arion (Reliable Man), připravovaný Radkem Holčákem, po půlování v úvodu a aktivním průběhu v celém průběhu dostihu na čtvrtém místě z 5 startujících. (miv)