Pisa IlSuperstiteDnešním dostihovým dnem v Pise nejenže Josef Váňa ml. zahájil kariéru trenéra, ale také začala jeho spolupráce s Josefem Bartošem, který se stal prvním jezdcem stáje Josefa Aichnera. Start se jim podařil na výbornou - svůj trenérský debut proměnil Váňa zásluhou IL SUPERSTITE (One Cool Cat), podporovaného Josefem Bartošem, ve vítězství a v nové roli a v týmu s Bartošem získali společně ještě druhé a čtvrté místo.


V úvodním dostihu nové italské překážkové sezóny, Premio Nardini (5+, steeple, 3500 m, 14.000 euro, záznam) si suverénně počínal reprezentant Scuderia Aichner, účastník Gran Premio Merano Il Superstite (One Cool Cat). Josef Bartoš počkal s útokem do  posledního oblouku a v cílové rovině vyhrál rozdílem několika tříd. O nesčetné délky zpět totiž dorazil do cíle Vibes (Helmet), se kterým Josef Bartoš loni vyrhál dva dostihy. Dnes byl v jeho sedle Alessio Pollioni. Roman (Dylan Thomas) nestartoval a špatně si v konečném součtu nepočínal ani druhý český zástupce v dostihu, klisna Western Perk (Westerner) trenéra Wroblewského. Rostislav Benš s ní odvodil více než polovinu dostihu a  cíli na ně čekalo třetí místo, délku a čtvrt za druhým Vibesem. Jako čtvrtý projel cílem Jan Faltejsek s italskou Nelly Darrier (Mujahid).

Další dva čeští koně byli k vidění o 40 minut později v Premio Bellbuc (5+, siepi, 3500 m, 11.000 euro, záznam). Tady nestačili favorizovaní Chicago (Montjeu) a Josef Bartoš na o tři kilogramy méně zatíženého Chateaudemalmaison (War Front), který byl pod vedením Gabriele Aguse u cílového mezníku o tři a půl délky dříve. Saint Joseph (Kheleyf) a Jan Faltejsek si připsali čtvrtou příčku, téměř 20 délek za vítězem.

V Premio Havresac II (4l., siepi, 3500 m, 13.200 euro, záznam) po čtyřech měsících se na dráhu vracející Váňův Andoins (Kapgarde) s Josefem Bartošem získal čtvrté místo. Pěkným finišem se ale blýskla v cílové rovině Tůmova svěřenkyně Tosen Puissance (High Chaparral) hájící barvy stáje PT Team & Kaločová. Žokej Jan Faltejsek jí nakonec přivedl do cíle na nečekaném druhém místě, délku a půl za triumfujícím Legend of Gods (Lawman) s Raffaele Romanem v sedle. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking