Bitcoin aztek vI druhý start, který absolvoval jako svěřenec Josefa Váni staršího, proměnil pětiletý valach ze stáje Bernda Dietela BITCOIN (Soldier Hollow) v suverénní vítězství. Po vítězství v pardubických proutěnkách II. kategorie minulý měsíc dnes zdolal předloňského šampióna proutěnkářů Azteka (Moonjaz) v hlavním dostihu dnešního mítinku v Bad Harzburgu, listed proutěnkách na 3400 metrů s dotací 10.000 €

 
Do Preis des Elektrohandswerks Goslar/Bad Harzburg - Professor Dr. Werner Glahe-Memorial sice nastupoval jako favorit právě Aztek s Janem Faltejskem v sedle, ale jen s nepatrně vyšším odskakující Bitcoin, kterého vedl Josef Bartoš, se brzo po startu utrhl a následoval domácího Pop Rockstar (Flemensfirth) v pokusu o trhák. Dvojice si vytvořila několikadélkový náskok, který udržovala většinu dostihu. Pop Rockstar sice v závěru zeslábl a poté po chybě na jedné z proutěnek padl, Bitcoin ale dokázal odrazit útok favorizovaného Azteka, kterému v závěru znovu utekl a zvítězil o 4 1/2 délky. Středoevropský doběh pak doplnil třetím místem polský Spasski (Jukebox Jury).

Téměř navlas stejný česko-polský doběh měl i Bocksberg-Burgberg-Aussichtsreich-Rennen (pp, 4+, 3400 m, 6.000 €), kde opět favorizovaného koně ze stáje Dr. Charváta, kterým tentokrát byl Arkalon (Tiger Groom) s Janem Faltejskem, pěkným finišem porazil MEERADLER (Adlerflug), též reprezentující barvy Bernda Bietela, jehož stejně jako Bitcoina připravuje Josef Váňa starší a v sedle byl Josef Bartoš. Třetí doběhla polská Dagora (Ruten) s Pavlem Složilem. 

Jan Faltejsek se dočkal až ve třetím a závěrečném překážkovém dostihu dne, kterým byl populárnmí "jezerní" RaceBets.de-Seejagdrennen (4+, 3550, 7.000 €) v němž v sedle PIRANIYE (Tchavsar) trenéra Wroblewského ze stáje Vocetka po boji o 1/2 porazil Shoemakera (Adlerflug) s Josefem Bartošem.

V rovinových kláních získali čeští koně tři třetí místa zásluhou Polish Kinga (Camelot) v Preis der HSP Steuerberater Gleye + Poppe PartG mbH, Goslar (Class F, 4+, 2000 m, 3.000 €), Bell Elysees (Champs Elysees) v Preis der Harzer Volksbank eG (Agl IV., 3+, 2400 m, 4.444 €) a Planteur's Whiskey (Planteur) v Preis der Niedersächsischen Lotto-Sport-Stiftung (Agl III., 3+, 1550 m, 5.555 €). (miv)     
    
Záznam mítinku (Seejagdrennen začíná v čase 4:26:50)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net