Surabaya24Další úspěšný den na zahraničních drahách mají za sebou koně v českém tréninku. Ti ovládli oba překážkové dostihy v italském Trevisu a vezou dotované umístění i z francouzského Saint-Cloud, kde se konal rovinový mítink. Díky nim se tak suma zahraničního zisku letos už přehoupla přes hranici 12 miliónů korun.

 
Úspěšně české účinkování v Trevisu otevřel devítiletý valach Scuderie Aichner LALDANN (Medicean), vracející se na dráhu po téměř dvouleté pauze. Svěřenci Josefa Váni mladšího se comeback podařil na výbornou, s Josefem Bartošem v sedle po aktivním průběhu a s přehledem větším než by napovídal třídélkový náskok na cílové pásce ovládl úvodní cross country Premio Francesco Deriu (3500 m, 5+, 7.000 €, záznam). Druhý finišoval Younes (Nicaron) trenéra Seménky s Janem Faltejskem.

Stříbrná jezdecko-trenérská dvojice vrátila Scuderii Aichner porážku v druhém překážkovém klání dne, steeplechase Premio Serrevalle (5+, 3500 m, 9.000 €, záznam), v němž se lehce prosadila šestiletá bělka ze stáje Hany Veselé SURABAYA (Gutaifan), která zaznamenala své první překážkové vítězství a trenéru Seménkovi zajistila první triumf v letošní sezóně. Druhý Black Star (Kapgarde) Scuderie Aichner se po dvou vítězstvích v předešlých dvou startech musel spokojit s druhým místem, 5 délek od vítězky. Pátý finišoval Fly Filo Fly (Kingsfort).

Debut klasické naděje

V Saint-Cloud v dostihu pro nezvítězivší klisny Prix Mirska (3, 2400 m, 27.000 €, záznam) absolvovala kariérní debut do Českého derby, Oaks i St. Leger hlášená Tented Camp (Shalaa) ze stáje Ivo Köhlera. V sedle se svou trenérkou získala na těžké dráze páté místo, v roztrhaném poli  se prosadila WASABI (Soldier's Call), která soupeřkám, utekla o 19 délek.

Druhá česká zástupkyně čtyřletá Miura (Havana Grey) stáje Leram obsadila v handicapu Prix de Castel (4+, 1500 m, 18.000 €, záznam) deváté místo. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net