MrDreamer24Francouzské dráhy hostily v úterý odpoledne také trojici českých reprezentantů. Se dvěma koňmi vyrazil do rovin v Le Mans trenér Zdeněk Seménka, Josef Váňa mladší vyslal Ange Pitou (Adlerflug) do Compiegne, kde změřil síly s tamními třídovými proutěnkáři v listed dostihu.


Nejlépe si z trojice českých zástupců vedl Seménkův Mr Dreamer (Mr Owen), který se postavil na start Classe 3 handicapu Prix du Canton de Sille-le-Guillaume (4+, 1600 m, 20.000 €, záznam). Zástupce barev Hany Veselé sice odskakoval z boxu s nejvyšším číslem, ale pod Fabrice Veronem se rychle dostal na čelo a dostih odvodil. V cílové rovině dlouho odolávat náporu soupeřů, na distanci sice o vedení přišel, ale ve vyrovnaném doběhu dokázal udržet čtvrté místo, délku od vítěze.

Nepřehlédněte: Obrat dostihových sázek Tipsportu roste. Velký vliv na něj však má počasí

Jeho stájový i tréninkový druh Lakissimo (Forthe Millionkiss) v Prix de Pruille-le-Chetif (hdcp Classe 3, 4+, 2300 m, 20.000 €, záznam) neměl světlejší moment, v cílové rovince poté, co začal ztrácet na pole, položil Veron ruce a Lakissimo docválal daleko za ostatními.

Ange Pitou, vedený Janem Kratochvílem, se v Compiegne v listed Prix du Mont Dore (pp, 5+, 3800 m, 88.000 €, záznam) držel na třetím - čtvrtém místě, v cílové rovině ale nenašel odpověď na zrychlení soupeřů a skončil osmý, jako poslední z dostih dokončivších koní.

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net